Maailm

NÄMM-NÄMM: Šveitsi toidupoest saab osta jahuussiburksi! (11)

Toimetas Greete Kõrvits, 16. august 2017, 11:19
Söödavad (grillitud) jahuussidFoto: Reuters / Scanpix
Šveitsist saab esimene Euroopa riik, mis lubab toidupoodides müüa putukapõhiseid toitusid - ja need pole mõeldud mitte linnukeste, vaid inimeste söögiks.

Esimene pood, kes võimalust kasutab, on Šveitsi suuruselt teine supermarketite kett Coop. See on olemuselt sarnane Eesti ühistukaupluste ketile Coop Eesti. Järgmisel nädalal lähevad valitud poodides Genfis, Bernis ja Zürichis, müüki jahuussidest valmistatud burgerid ja proteiinipallikesed.

Maikuus muudeti Šveitsi toiduohutuse seadust nii, et toidupoodides võib seal nüüd müüa kolme tüüpi putukaid: ritsikaid, rohutirtse ja jahuusse ehk jahumardika vastseid. Kõiki neid on juba ammustest aegadest kasutatud loomasöödas. Jahuusse kasutatakse palju kalapüügis. Et jõuda inimeste lauale, peavad tootjad neid ülirangete reeglite järgi kasvatama. Samad standardid kehtivad ka impordile.

Selline näeb välja jahuussidest valmistatud burger Foto: Vida Press

11 KOMMENTAARI

m
Moderaator korjas ära. Kirjutan uuest, Silutult ja jupikaupa. 17. august 2017, 08:50
Valge rahvas tuleb ümber kvalifitseerida kõik putukate ning tõugudieedile (kes tahab,võib ka veganluse valida), Siis saab loomakasvatuse kokkutõmbamise läbi säästa miljoneid tonne söödateravila.
V
!!! 17. august 2017, 08:49
Valge rahvas tuleb ümber kvalifitseerida kõik putuka ning tõugudieedile (kes tahab,võib ka veganluse valida), Siis saab loomakasvatuse kokkutõmbamise ...
(loe edasi)
Loe kõiki (11)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee