Eesti uudised

SÕDURPOISTE VORSTIPIDU: briti sõdurid võtsid osa Tapa grillivõistlusest (13)

Toimetas Greete Kõrvits, 15. august 2017 14:52
NATO lahingugrupp Tapal Foto: MARTIN AHVEN
Briti militaarleht Forces.net kirjutab sel nädalavahetusel Tapal toimunud Vorstifestivalist, millest võtsid osa ka Suurbritannia sõdurid. Sõjaväelased võitlesid vaenlase asemel seekord Vorstikuninga tiitli nimel.

Seersant Carl Winsper koos kahe kokaga pidid kõigepealt küpsetama kuus sealihavorstikest. Seejärel oli aeg omaloominguks. Britid otsustasid II Maailmasõja temaatika kasuks ning valmistasid roa suitsutatud sealihast, õuntest, verivorstist ja rosmariinist. Liha kõrvale serveerisid sõdurpoisid peedimoosi, kartulimedaleid, karamelliseeritud porgandeid ja veiselihakaaviari (küllap see on midagi tartari sarnast).

Ehkki britid jäid võistlusel kolmandaks, olid nad ise tulemusega väga rahul. "See on ju suur võistlus, me võtame seda tõsiselt. Selleaastane osavõtt oli meie kokkadele väga tore preemia," ütles NATO lahingugrupi ülem kolonelleitnant Andrew Ridland. Ta lisab: "Kohalikud eestlased poleks saanud enam sõbralikumad ollagi. Täna suhtlesid meie sõdurid vähemalt 5000 inimesega. Milline imeline kogukonnapäev."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee