Maailm

Uudist täiendatud ja parandatud!

Prantsusmaal sõitis auto restorani väliterrassile. Surma sai 13aastane tüdruk, vigastada üle 10 inimese (32)

Toimetas Kristin Aasma, 14. august 2017 23:01
Prantsusmaal Sept-Sortsis sõitis auto restorani väliterrassile. Surma sai 13aastane tüdruk, vigastada üle 10 inimese. Pildil kontrollib politsei sündmuskoha lähedal autosid.Foto: Reuters / Scanpix
Prantsusmaal Pariisi lähedal sõitis auto restorani väliterrassile. Surma sai 13aastane* tüdruk, vigastada üle 10 inimese.

Politsei teatel sõitis auto pitsarestorani. Hukkus 13aastane tüdruk. Esialgu teatati vähemalt viiest vigastatust, hiljem tõusis vigastatute arv 12ni, teatas välismeedia.

Seine-et-Marne'i departemangus Septs-Sortsi asulas asuva restorani väliterrassile sõitnud auto juht vahistati. 

Käimas on politseioperatsioon, edastas BBC. Politsei on palunud inimestel hoida sündmuskohast eemale. 

Prantsuse siseministeeriumi pressiesindaja teatel on juht 32aastane prantslane, kes juba mõni päev varem oli üritanud end tappa, vahendas BBC. Kuritegelikku tausta tal ei ole.

Raadio RTL teatel ütles vahistatud juht politseile, et ta tahtis end tappa ning tal on autos relvad, vahendas Independent. Politsei ei käsitle juhtumit terroriaktina. 

Restoranis viibinud pealtnägija sõnul hakkas ta just restoranist lahkuma, kui auto sõitis otse terrassile, sealt edasi baari ning sööstis restorani sisse. "Juht tahtis tagurdada, aga mõned lähedal olnud inimesed takistasid tal seda teha, seistes auto taha. Politsei saabus kiirelt ning arreteeris ta siis,“ rääkis pealtnägija. Pealtnägija sõnul viibis terrassil sel hetkel umbes 20 inimest, keda auto maha niitis.