(Alar Truu)

Oh seda rõõmu, Eesti vabariigil on nädala lõpus sünnipäev! Piduliku sündmuse meepotis on paljude jaoks ilmselt vaid üks tõrvatilk. Ülev pralle on sattunud pühapäevale, mis nullib riigipühaga kaasas jõlkuva puhkepäeva.

Tänavusest 12 riigipühast langevad koguni pooled puhkepäevadele ehk 50% neist haihtub õhku. Umbes sama olukord, kui teile kingitakse tort, millest lubatakse ainult osa nahka pista – jäänused visatakse prügikasti, pole neid kellelgi tarvis.

Kalendri vastu oleme võimetud, aga on ju mitmes riigis (näiteks Venemaal, Luksemburgis, Suurbritannias, Uus-Meremaal) säärane seadus, et kui püha langeb nädalavahetusele, lastakse rahval lõõgastuda järgneval esmaspäeval. Juunis arutas sama asja riigikogu põhiseaduskomisjon. Ettepanek lükati tagasi, põhjendus oli lihtne: lisapuhkepäevi pole vaja.

Seda riigis, kus hiljuti toimunud küsitluse järgi on 79,9% ametiskäijatest märganud kas endal või kolleegidel läbipõlemise märke. Hea töö, riigikogu. Tänu teile saavad inimesed keskenduda kahele asjale, mis elus tõesti tähtsad – töötamisele ja suremisele!

Jaga artiklit

12 kommentaari

A
ajavaod  /   20:38, 17. aug 2017
Alles see päev pühaks kuulutati! 15 a. oli see ikka põlatud Savisaarepäev! Kui see kohus otsa saab, küll siis RR ka eesotsas rahva reeturiga riigivastaseks kuulutatakse kui KGB üritus ja see päev ka unustusse saadetakse!
T
tublid tulemused  /   11:30, 15. aug 2017
on siitkandis tragide muudatuste najalt - kontrollimatuks sirgunud USA supersaavutused nagu Jugoslaavia ristiretk, Husseini, Kaddafi jpt riigijuhtide laushukkamine, ning planeedi kohal terendav aatomisõda?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis