Eesti uudised

Soomest ISIS-e ridadesse võitlema minek on peatunud (4)

Õhtuleht.ee, 14. august 2017 14:52
Foto: AFP / Scanpix
Soomest on Süüriasse ja Iraani ISIS-e ridadesse läinud võitlema 80 inimest, kuid viimasel ajal on võitlejate liikumine Soome ja sõjatandri vahel peatunud.

Kuigi 80 inimest ei ole esmapilgul suur arv, on see suhtarvuna kohalikust moslemi kogukonnast üks Euroopa suuremaid näitajaid, edastas YLE.

Kuigi võõrvõitlejate naasmine on vähemaks jäänud kõigis Euroopa riikides, ollakse selleks siiski valmis, kuna hinnanguliselt on Euroopast ISIS-e ridadesse võitlema läinud 3000 -5000 võõrvõitlejat.

Soomest ISIS-e ridadesse läinud seltskond on väga kirju, lahkunud on nii üksikvõitlejad kui ka pered, sealhulgas on ISIS-e kontrolli all olevates piirkondades sündinud juba lapsed, kellel on Soome kodakondsus. ISIS-e ridades on seni teadaolevalt hukkunud 20 Soomest lahkunud inimest.

Nüüd seisabki Soome ühiskond küsimuse ees, mida hakata peale rindelt tagasi tulevate islamistidega. Kas valida karm Suurbritannia tee, kus topeltkodakondsust omavatelt võõrvõitlejatelt võetakse ära Suurbritannia kodakondsus või tunduvalt pehmem Põhjamaade variant, kus pannakse põhirõhk ennetavale tegevusele.

Radikaliseerumist ennetava rahvusliku koordinaatori Tarja Mankkineni sõnul ei vali Soome puhtalt üht ega teist teed ning need, kes on saanud süüdistuse terrorismis, saavad kindlasti ka karistada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee