Ärihoone ehitus Foto: Aldo Luud
Toimetas Denes Kattago 13. august 2017 17:43
Tööinspektsioon tegi ettepaneku täpsustada tööohutusealaseid väärteokoosseise nii, et ohutusnõuete eiramise puhul ulatub juriidilise isiku trahv kuni 32 000 euroni.

Tööinspektsioon saatis sotsiaalministeeriumile töötervishoiu ja tööohutuse seaduse eelnõu kooskõlastamiseks ettepanekud, mis väljendaksid täpsemalt väärteopoliitikat töökeskkonna valdkonnas, vahendab ERRi uudisportaal.

Selle järgi oleks töökohale või -vahendile kehtestatud töötervishoiu ja tööohutuse nõuete rikkumise eest tööandja poolt karistuseks rahatrahv kuni 300 trahviühikut ning kui selle on toime pannud juriidiline isik, rahatrahv kuni 32 000 eurot.

Samasugused karistused ootavad tööandjat ka juhul, kui rikkumisega kaasnes oht töötaja tervisele või elule või kui töötaja juhendamise või väljaõppe korraldamata jätmisega kaasnes raske tervisekahjustus või surm.

Ka tööõnnetuse või kutsehaigestumise uurimata jätmise või kirjaliku raporti koostamata jätmise eest ootaksid inspektsiooni ettepaneku põhjal tööandjaid samasuured karistused.

Samal teemal

Kommentaarid  (25)

Arvestage sellega, 15. august 2017 16:26
et kõik, mis läheb riigikassasse (ka trahvid) maksab kinni eranditult töövõtja, maksumaksja. Ettevõtte trahv tasakaalustatakse samuti töölise sissetuleku arvelt.
eesti mees rakverest 14. august 2017 18:53
meil ette et enne tulekut töökaitse teatab ette et pistis valmis panna.ja ongi kõik korras.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS