(Teet Malsroos)

Miks võib viiendat aastat Paides toimuvat arvamusfestivali pidada ürituseks, mis ei paku midagi peale meelelahutuse, võttis kokku Vabaerakonna juht Artur Talvik: „Meenutab veidi jääkeldriefekti, mis justkui on ühiskondlik auru väljalaskmise koht, aga tegelikult ikkagi ei lasta seda välja.“ Miks festivalil välja käidud ideed vaid juhuslikeks mõttekõlksudeks jäävadki, ka sellele pakkus Talvik põhjenduse – festivalile kohale tulnud poliitikud (keda oli põgusa vaatluse järgi üsna palju) ei võta üritust tõsiselt ja kasutavad seda eelkõige iseenda näitamiseks.

Paraku paistis vastumeelsus ürituse vastu välja ka Talviku enda esinemises festivalile punkti pannud erakonna esimeeste debatil – kui üldse keegi, siis läbimõeldud vastustega andis head eeskuju sellest, milline üks väitlus olla võiks, hoopis Hanno Pevkur. Erakondade telkidest jäid aga külastatavuse poolest vist kõik EKRE varju.

Miks festivali finaali üldmulje nii laisk ja väsinud välja kukkus, ei tasu ainult kehva ilma süüks ajada. Pigem liikus mõte sinna, et kui erakondade esimeeste debatti oleks õnnestunud ETV telekavasse mahutada, oleks see vähemalt keskmise „Foorumi“ saate kvaliteedi välja venitanud. Nüüd aga oli lihtsalt kahju inimestest, kes vihma kätte poliitmöla kuulama jäid. Või tasub korraldajatel järgmisel aastal poliitikute debatist üldse loobuda?

Jaga artiklit

1 kommentaar

I
Intri Gaan   /   21:49, 13. aug 2017
Tasuks vaadata seda, keda poliitikutest seal - ei olnud. S.t. Keda sinna ei soovita. aitäh, etekre end läbi murdis, sellest igavast vasakpoolitsevast ibast, mida seal aeti.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis