2
fotot
Pilt on illustreeriv (Vidapress)

Eilse tormi ajal juhtus Jõhvi linnas ühe naise ja politsei vahel intsident, mis päädis sellega, et juhtunust kuulnud mees kirjutas Facebooki avaliku postituse. Süüdistustest pungil tekst on karm, ent politsei ei võta etteheiteid omaks ning lükkab ümber ka postituses esitatud väited.

Mees kirjeldab Facebookis, et seltskond, kus oli ka ema kaheaastase lapsega, nautis ilusat suveilma, mille rikkus ootamatult Eestit tabanud torm. Nii otsustas ema äikesehirmus lapsega koju minna. 

Ent enne, kui ema ja laps kolme kilomeetri kaugusele koju jõudsid, pidas neid Jõhvi linnas kinni politseipatrull, kes kontrollis ka turvavarustust. Kuna lapsel ei olnud turvatooli, olevat politsei käskinud neil teekonda jätkata jalgsi.

"Mõtlemata ilmastikuoludele otsustas politseinik visata ema koos kaheaastase lapsega tagaistmelt paduvihmas ja äikeses välja ja käskis jalgsi koduteed jätkata," kirjutab Andres Facebookis.

Mees ei mõista, kuidas ei saanud politsei sellistes ekstreemsetes oludes vastu tulla ning lubada neil koju sõita. Või miks ei soostunud politsei ema ja last ise turvaliselt koju viima. 

"Mingeid naarikuid, alkašše ja kodutuid transporditakse vabalt koju ja ema koos lapsega visatakse lihtsalt loodusjõudude meelevalda," kirjutab ta.

Ka politsei peab seadust täitma

Jõhvi politseijaoskonna patrullitalituse juhi Hannes Heinsari sõnul peeti auto kinni, kuna sellel põlesid asulasisesel teel kaugtuled, mis pimestasid teisi sõidukeid.

"Peatatud sõiduki roolis oli kaine ja kehtiva juhtimisõigusega naine. Kaasreisijatena viibisid autos veel tema täisealine tütar, kes hoidis süles oma 2-aastast last. Teisi inimesi autos ei olnud," ütleb Heinsar, viidates sellele, et juhtunust Facebookis kirjutanud mees ise autos ei olnudki.

Küll aga noomiti naist tõesti lapse turvatooli puudumise pärast. "Juht põhjendas lapse turvatooli puudumist sellega, et vastavad istmed maksavad küllalt palju," sõnas Heinsar.

Korrakaitsjad selgitasid naisele, et nüüd jääb üle vaid turvatooliga tuttav appi kutsuda või takso tellida. Seaduse järgi võib vaid taksos last ilma turvatoolita sõidutada. 

Heinsare sõnul ei saanud politseinikud antud olukorras ise naist ja last koju viia, sest ka neil ei olnud autos vajalikku turvatooli. "Seepeale astus naine ühes väikelapsega ootamatult oma sõidukist välja ja lahkus mööda kõnniteed jalutades kodu poole. Hetkel, mil naine lapsega kodupoole astuma hakkas, hakkas õues vihma sadama, ent ilm ei olnud tormine," ütles Heinsar.

Politsei tuletab meelde, et kui kellelgi on pretensioone politseiametnike tegevuse suhtes, siis see inimene, kel on otsene kokkupuude konkreetse situatsiooniga, peaks esitama avalduse prefektuuri sisekontrollibüroole aadressile ppa@politsei.ee. Lahendusi küsimusi tekitavatele olukordadele tasuks otsida konstruktiivselt ja viisakaks peab jääma ka sotsiaalvõrgustikus suheldes.

Jaga artiklit

279 kommentaari

A
Aadu  /   14:16, 15. aug 2017
Ajaloolised rahujõud on asendunud turvajõududega. Kibe maitse jääb kaitstavatele endiselt suhu.
  /   00:48, 15. aug 2017
ei vvitsi kõiki komme lugeda, kui arvamust tahaks avaldada siis läheks see modereerimisele

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis