Maailm

President Trump mõistis rahutused hukka

VIDEOD | Virginias rammiti autoga protesimarsil osalejaid, linnas suured rahutused, sest valgetel on kõrini (57)

Denes Kattago, 12. august 2017 22:12
Foto: Reuters / Scanpix
USA-s Virginias rammis kurjategija autoga tänaval olnud protestijaid. Pealtnägijate sõnul üritas mees seda mitu korda teha. Politsei pidas sohvri kinni. Linnas on käimas ulatuslikud rahutused.

Vahejuhtum leidis aset Charlottesville'i linnas rahvuslaste ja äärmusvasakpoolsete kokkupõrgete ajal. Linnas toimus mitmeid kokkupõrkeid ja on kannatanuid, teatab Washington Examiner. 


Linna võimud kuulutasid vaenutsevate leeride kokkupõrgete tõttu eriolukorra välja.

Associated Press täpsustab, et auto rammis rahumeelseid marssijaid umbes kaks tundi peale kokkupõrgete algust. Kokku sai 19 inimest viga ja üks surma.

Politsei teatas varem, et mitmed neist on kriitilises seisus. Juht peeti kinni, tema isikut pole avalikustatud seni.

Auto sõitis mitmele inimesele otsa ja siis põrkas teise autoga kokku. Kohapeal olnud inimesed väidavad, et sohver üritas seda mitu korda teha. Teised väidavad, et juht üritas peale rammimist tagurdada.

Charlottesville'i linnapea Mike Signer kutsus kõiki inimesi üles koju minema. "Olen murest murtud, sest me kaotasime juba ühe inimese," kirjutas ta suhtlusvõrgustikus Twitter.

Vaata pikka videot SIIT! 

Protestide korraldaja Jason Kessler, kes on varem süüdistanud linnavõime "valgete vastases vihas", kirjeldas seda sündmust BBC vahendusel kui "uskumatut hetke valgetele inimestele, kellel on sellest kõrini ja kes enam ei kavatse seda taluda".

The New York Times ja The Washington Post teatasid, et rahvahulk skandeeris Virginia ülikooli juures aset leidnud miitingu ajal "te ei saa meid asendada" ja "juut ei asenda meid".

Demonstrandid hoidsid käes süüdatud tõrvikuid - mida mõned vaatlejad nimetasid viiteks Ku Klux Klanile - ja laulsid "veri ja pinnas" ning "üks rahvas, üks rahvus, lõpp sisserändele".

Neile astus vastu väiksem grupp meeleavaldajaid, kes seisid president Thomas Jeffersoni ülikooli monumendi juures ja kandsid loosungit "Virginia tudengid valge ülimuslikkuse vastu".