USA-s Virginias rammis kurjategija autoga tänaval olnud protestijaid. Pealtnägijate sõnul üritas mees seda mitu korda teha. Politsei pidas sohvri kinni. Linnas on käimas ulatuslikud rahutused.

Vahejuhtum leidis aset Charlottesville'i linnas rahvuslaste ja äärmusvasakpoolsete kokkupõrgete ajal. Linnas toimus mitmeid kokkupõrkeid ja on kannatanuid, teatab Washington Examiner. 


Linna võimud kuulutasid vaenutsevate leeride kokkupõrgete tõttu eriolukorra välja.

Associated Press täpsustab, et auto rammis rahumeelseid marssijaid umbes kaks tundi peale kokkupõrgete algust. Kokku sai 19 inimest viga ja üks surma.

Politsei teatas varem, et mitmed neist on kriitilises seisus. Juht peeti kinni, tema isikut pole avalikustatud seni.

Auto sõitis mitmele inimesele otsa ja siis põrkas teise autoga kokku. Kohapeal olnud inimesed väidavad, et sohver üritas seda mitu korda teha. Teised väidavad, et juht üritas peale rammimist tagurdada.

Charlottesville'i linnapea Mike Signer kutsus kõiki inimesi üles koju minema. "Olen murest murtud, sest me kaotasime juba ühe inimese," kirjutas ta suhtlusvõrgustikus Twitter.

Vaata pikka videot SIIT! 


Parempoolsed aktivistid protestisid oma marsiga kohalike võimude otsuse vastu teisaldada Charlottesville'ist Konföderatsiooni kindrali Robert E. Lee mälestussammas. Legendaarne kindral juhtis 1861-65 kodusõjas lõunaosariiklaste vägesid. 

Protestide korraldaja Jason Kessler, kes on varem süüdistanud linnavõime "valgete vastases vihas", kirjeldas seda sündmust BBC vahendusel kui "uskumatut hetke valgetele inimestele, kellel on sellest kõrini ja kes enam ei kavatse seda taluda".

The New York Times ja The Washington Post teatasid, et rahvahulk skandeeris Virginia ülikooli juures aset leidnud miitingu ajal "te ei saa meid asendada" ja "juut ei asenda meid".

Demonstrandid hoidsid käes süüdatud tõrvikuid - mida mõned vaatlejad nimetasid viiteks Ku Klux Klanile - ja laulsid "veri ja pinnas" ning "üks rahvas, üks rahvus, lõpp sisserändele".

Neile astus vastu väiksem grupp meeleavaldajaid, kes seisid president Thomas Jeffersoni ülikooli monumendi juures ja kandsid loosungit "Virginia tudengid valge ülimuslikkuse vastu".

USA president Donald Trump mõistis linnas toimuva vägivalla ja rünnaku hukka ning ütles, et riigis pole sellisele vägivallale kohta.

Jaga artiklit

57 kommentaari

T
trump  /   01:57, 14. aug 2017
on juba hiljaks jäänud....ahvrikas tapetakse valgeid nigu sääski.
S
Söör fon krat   /   22:30, 13. aug 2017
Ekrenaudid värisege pagulased tulevad koll koll koll

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis