Meedia

Arvamusfestivali 160 arutelul mõtles enam kui 9000 inimest kaasa 

Toimetas Denes Kattago, 12. august 2017 21:35
Paide ArvamusfestivalFoto: Teet Malsroos
Täna lõppenud viies Arvamusfestival tõi kahe päeva jooksul kokku üle 9000 inimese.

Festivali lõpetas traditsiooniline parlamendierakondade esimeeste debatt ja sel aastal keskenduti kolmele teemale: vananemine, automatiseerimine ja Euroopa Liidu tulevik.

Esimesel aastal toimus 80 arutelu, millest enamiku korraldas festivali meeskond ise. Aastatega on arutelude arv kasvanud, ületades eelmisel aastal ka kahesaja arutelu piiri.

"Otsustasime sel aastal programmi vähendada nii arutelualade kui ka arutelude osas ja võib öelda, et see otsus oli õigustatud, sest programmis oli märksa enam hästi läbi mõeldud eesmärgi ja vormiga arutelusid ning ka festivalialal oli mugavam olla,“ võrdles festivali eestvedaja Ott Karulin.

„Iga aastaga suureneb arutelude korraldajate valmidus teha arutelusid teistmoodi, mõeldes ka sellele, kuidas arutelule tulnuid kaasata ning mis saab nende tõstatatud teemaga peale festivali,“ ütles Karulin.

Ott KarulinFoto: HEIKO KRUUSI

Festivali teise päeva lõpus toimunud arutelus “Kuidas seista vastu populismile ja äärmuslusele?” diskuteeris ka Soome Vabariigi 11. president Tarja Halonen, kes puudutas oma avakõnes teemasid alates põlissoomlaste edust lõpetades meedia vastutuse ja vihakõne kriminaliseerimisega.

Arvamusfestivalil on igal aastal omal kohal ka mitmekülgne kultuuriprogramm. Juba juulis algas Keskväljakul ruumieksperiment, millega võeti jalakäijatele ruumi juurde. Väljakul said inimesed kasutada hubaseid istumisalasid ja aktiivseid ajaveetmisvõimalusi, näiteks pinksilauad ja rannavolle. 

Kuues Arvamusfestival toimub Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal 10.-11. augustil ikka Paides.

Samal teemal

18.07.2017
Andres Anvelt: toome pagulased linnadesse!
12.07.2017
SUUR GALERII | Särtsakad arutelud ja pisut vihma ehk Vaata arvamusfestivali emotsioone!
12.07.2017
Arvamusfestivali varjukülg? Paide poodnik kurdab kliendinappuse üle
12.07.2017
ÕL ARVAMUSFESTIVALIL | Vaata Paides toimud arutelude teemasid ja videoid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee