Pilt on illustreeriv (Vidapress)

Laupäeval mitmepäevase soojalaine lõpetanud äikesetorm on tänaseks Eestist läinud ning kimbutab nüüd meie idanaabreid. Tormikahjude likvideerimine võtab aga omajagu aega. Veel täna hommikul oli elektrita mitu tuhat majapidamist.

Eile Eestisse saabunud torm liikus mandrile Saare- ja Hiiumaa poolt. Esimese tunni jooksul jättis äike ja tugev tuul Saaremaal elektrist ilma 5700 majapidamist. Suurel osa neist õnnestus elekter aga järgneva tunni jooksul taastada.

Kurvem vaatepilt avanes Elektrilevi riketekaardil kella 21 paiku õhtul, mil tormipilved olid juba ka mandril palju pahandust teinud. Elektrita oli siis üle 7700 majapidamise. 

Katkestuste haripunkt saabus südaööl, mil elektrita jäi Eestis enam kui 10 200 majapidamist. 

Statistika (Elektrilevi)

Ent pika öö jooksul on mitmes paigus rikked likvideeritud ning elektriühendus taastatud. Nii on tormijärgsel hommikul Eestis veel elektrita ligikaudu 4500 majapidamist. 

Ainsad piirkonnad, kus katkestustega pühapäeva hommikul probleeme ei ole, on Läänemaa ja Ida-Virumaa. 

Rikete kaart kell 8 hommikul (Elektrilevi)

Elektrilevi rikketelefoni automaatvastaja 1343 annab helistaja asukoha järgi teada, millal tehnikud vastavasse piirkonda jõuavad ning elektriühendus taastatakse. Siiski võib veel mitmetes väiksemates piirkondades rikke prognoositav lõppaeg olla teadmata. Tavaliselt tehakse esmajärjekorras korda kõrgepinge rikked ning alles seejärel jõutakse madalpingeni, mille liinid inimeste elumajadesse jõuavad.

Jaga artiklit

15 kommentaari

A
ab  /   23:33, 13. aug 2017
kui neid metalli massoone poleks, oleks tesla au sees! ja elekter alati!
M
Makse  /   09:48, 13. aug 2017
maksab eesti kodanik silmipimestavalt palju aga vastu midagi ei saa. Kui siis ainult ametnike kiidulaulu õitsvast isiklikust heaolust. Millal lõpeb ENSV ?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis