3
fotot
PÜÜA: Triinu pereliikmed on olnud loomaarmastajad põlvest põlve. Tema ema hundikoer on pallimängus alati käpp. (Robin Roots)

Kui majas märatsevad kummitused, kutsutakse tondipüüdjad. Kui emal ja isal pole teatriskäigu ajaks põnni kuhugi jätta, kutsutakse lapsehoidja. Aga kui kiisud-kutsud üksipäini koju jäävad, kutsutakse Triinu.

Kui Triinuga (31) neljapäeva pärastlõunal kohtun, on ta õnnelik ja särav. Ta räägib õhinal, et peab veel pärast intervjuud kahte kassi toitmas käima. Suvel ongi tal käed-jalad tööd täis. On puhkuste aeg ning loomaomanikud rändavad välismaale, jättes koerad ja kassid koju. Triinu töö on käia üksinda koju jäetud loomi söötmas, pissitamas ja paitamas. Ta on loomahoidmisega tegelenud juba ligi neli aastat. Esimesel aastal hobi tasandil, kuid peagi kasvas see välja täiskohaga tööks. Triinul endal on Mustamäe kodus rott ja kaks kassi. Tema isiklikud hiirekuningad nuusutavad ta töölt tulles alati üle, saamaks teada, millise neljajalgse juures perenaine jälle käinud on.

Enne seda, kui Triinu loomahoidjaks hakkas, oli tema unistus saada loomatohtriks. See idee nurjus aga juba 2007. aastal, mil ta õppis maaülikoolis veterinaaria eriala esimesel kursusel. „Mul on kaasasündinud terviseprobleemid, mistõttu paigaldati mulle puusaprotees. Esimesest operatsioonist taastusin pool aastat ning mulle hakkas tunduma, et loomaarsti eriala käib mulle füüsiliselt üle jõu. Aga ma ei tahtnud korrakski loomadega tegelemist jätta,“ räägib Triinu, et pärast tervenemist proovis ta kätt vabatahtlikuna loomakaitse seltsis ja loomade kiirabis. 

Kõigepealt tuleb teha tutvumisvisiit

Peagi otsustas ta aga hakata lemmikloomade hoiuteenust pakkuma. Kuidas see loomahoidja töö siis käib? Triinu selgitab, et kui klient tema poole pöördub, lepib ta kokku tutvumisvisiidi, mille käigus saab loomaomanikult teada, millised on tema lemmiku iseloom, nõudmised ja käpakäik.

„Enne tööle asumist pean veenduma, kas ma sobin üldse loomaga kokku. Ükskord taheti mulle hoida anda tohutult suurt koera, kuid ma pidin sellest keelduma, sest jalutades oleks ta mind lihtsalt pikali tõmmanud või oleks ma tal taga lohisenud,“ räägib naine.

Pärast konsultatsiooni sõlmitakse leping ning loomaomanik usaldab Triinule oma koduvõtme. „Mõni klient tahab, et ma käiks looma juures üle päeva, mõni aga, et kolm korda päevas,“ seletab ta. Triinu sõnul jäävad mõned koduloomad suurest kurvastusest, et peremeest pole, lausa haigeks ning ta on pidanud nad loomaarsti vastuvõtule viima. 

Alarm ajas kogu majarahva üles

Peale kasside-koerte eest hoolitsemise kastab Triinu ka vajadusel lilli ning tühjendab postkasti. Kas naabrid pole kahtlustavalt vaadanud, et võõras naabri korteris käib? 

Triinu naerab ja ütleb, et õnneks pole seda ette tulnud ja naabreid on tema käimistest tavaliselt informeeritud. Küll aga räägib ta juhtumist, kus ta unustas korteri valvesüsteemi koodi ning kogu kortermaja rahva seetõttu tagajalgadele ajas. 

„Seda alarmi kriiskamist kuulis terve maja! Võtsin kiiresti korteriomanikuga ühendust ja ta helistas turvafirmasse, et patrull kohale ei sõidaks. Ja kass, kellele ma pidin rohtu andma, peitis end kappi. Istus riiete vahel ja urises mu peale. Mul oli tükk tegu, et ta maha rahustada.“

Tööd jätkub endale ja õelegi

Triinu sõnul elab loomahoidjatööst ilusti ära, ehkki möödunud aastal oli klientidega kitsam ning siis pidi ka lisatööd tegema. Naine on oma pisikesse ettevõtmisesse kaasanud ka õe, kes on väikese lapsega kodus ning tahab vahel osalise koormusega midagi teha. 

„Minu ja mu õe loomaarmastus saigi alguse kodust. Meil on eluaeg olnud mitu kassi ja koera ning meie Nõmme kodu hoovis käisid ringi ka siilid. Mu ema armastab väga loomi ja nüüd meie õega ka,“ selgitab ta rõõmsalt. Hiljuti kolis Triinu ema juurde sisse ka võõras kass, kes nüüd keeldub sealt lahkumast. “Kassid pididki endale ise omaniku valima ja kui mõni kass on kellegi juurde ise tulnud, siis järelikult on tegemist hea inimesega,“ on Triinu kindel. 

Jaga artiklit

13 kommentaari

V
Vasta :mallepilt@gmail.com   /   11:56, 13. aug 2017
Veterinaarina tõötanud loomahoidjaks Tallinnas
T
Triinule  /   11:52, 13. aug 2017
Räägi mulle sellisest tööst! Olen vetvelskri diplomiga, vajan lisatööd Tallinnas, et 1.) mitte hukka minna ja 2.) et lisaraha teenida? Minu praegune töö annab väikest töötasu Tallinnas. Olen ise maakas, aga oma palgaga on mul talveküte muretsemata. Võibolla saate aidata?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis