Saksamaa välisminister Sigmar Gabriel. (Reuters / Scanpix)

Saksamaa välisminister Sigmar Gabriel (pildil) kritiseeris karmilt Põhja-Koread tule, raevu ja enneolematu sõjajõuga ähvardanud USA presidendi Donald Trumpi sõnakasutust, vahendab T-Online. 

Gabrieli arvates on Trump oma agressiivse retoorikaga langenud Kim Jong-uni tasemele ja niisugune sõnakasutus ei ole omane demokraatlikult valitud presidendile. Niisugused ähvardused võivad viia maailma tuumasõjani, hoiatas Saksamaa välisminister. 

Saksamaa välisminister Sigmar Gabriel. (REUTERS/Scanpix)

Trumpi taoline kriitika ei heiduta. Ta ütles hoopis, et tema varasem ähvardus ei olnud ehk piisavalt karm ning Põhja-Korea peaks end tundma väga närviliselt. Eile valas ta veelgi õli tulle, kui ütles, et USA relvad on laetud.

"Kui Trumpi valitsus ei taha, et Ameerika impeerium kohtaks tema ametiajal oma traagilist hukku, oleks neil parem rääkida ja käituda korralikult," öeldakse vastuseks USA presidendi hoiatustele avalduses, mida täna levitas Põhja-Korea riiklik meedia.

Jaga artiklit

79 kommentaari

!
!  /   00:02, 14. aug 2017
Hilisõhtused kommntaarid on kuhugi haihtunud. Isegi pealkirja ning märget, et ei vast nõutele pole järgi jäänud. Ja just need, mis PKd ja netitrolle kritiseerisid Kas Kimi pikk, kõikjale ulatuv käsi või?
V
vanem mees ladaga  /   20:10, 13. aug 2017
see on ikka kokkulepitud stsenaarium.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis