city24 pilt (city24)

Tihe konkurents uusarenduste turul ei ole müügitempot langetanud, kuid kallimate varade puhul on ostjate leidmine üha keerulisem.

 

Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman ütles, et ettevõtte seire kohaselt on augusti alguse seisuga Tallinnas ja Harjumaal pakkumises 2312 uut korterit keskmise ruutmeetrihinnaga 2388 eurot. „Projektid, mille keskmine ruutmeetrihind jääb 2000 euro piirimaile, müüvad hästi, sest neile hakkab hammas peale nii kohalikele peredele kui väikeinvestoritest üüriärimeestele,“ selgitas ta.

„Kõik meie poolt tänavu lansseeritud odavamad projektid on väga soojalt vastu võetud, viimaseks näiteks on nädal tagasi turule paisatud Pirita jõe äärne Priisle 30/32, kus on iga päev tehtud üks kirjalik broneering. Samas on näha, kuidas kesklinna rajatavad eelkõige suuremad majad vaevlevad ostjate nappuses, sest müüjad on hinnastamisega üle piiri läinud ja rikkaid soomlasi ning venelasi pole erinevalt aastatetagusest ajast just väga lihtne leida,“ kirjeldas ta.

Pindi Kinnisvara seirab igakuiselt kõiki Tallinna ja Harjumaa uusarendusi, kuid andmeid avaldatakse pressile vaid piiratud mahus, kuna toode on arendatud eksklusiivselt firma enda arendusklientidele.

 

Foto: Scanpix

Loe lisaks: Odavad uusarendused müüvad kiirelt, kallimad on kinni kiilunud

Jaga artiklit

8 kommentaari

.
..  /   09:04, 20. aug 2017
need hinnad selleks, et kinnisvarafirmad saaksid eestist väljaspool projekte laiendada, selleks ka õhku täis, see tähendab et ei tohiks ikka osta kui ei vasta tegelikkusele, ostjaid on aga palju väljaspool riiki.Kui kõik seinad jagunevad,siis tegelikud hinnad on vaid kolmandik.Palju on vanu kortereidki hiigelkasumiga müügis, sest need on osadel soetatud üürimise eesmärgil odaval ajal, nüüd aga müües sadades kordades kasumid.
.
..  /   08:51, 20. aug 2017
meil peaks olema mingi seadus, mis piiraks väljapoole Eestit kodanikele kinnisvarade hiigelmüügi, sest mõelda tuleks rohkem peaga, mida see endaga kaasa tuua võib.

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis