12 kommentaari

E
eno  /   19:19, 13. aug 2017
Õnetusi on alati juhtunud ja juhtub ka edaspidi. Nii objektiivsetel, kui subjektiivsetel põhjustel. Liigne reglementeeritus juhmistab ajapikku mõistuse, mis on ilmselt suurim õnnetuste põhjustaja.
N
Nojah  /   13:00, 13. aug 2017
Kas politseinike poolt vigaseks või surnuks " töödeldud " inimesed ka tööõnnetuse staatuse alla mahuvad.
J
Jauram  /   22:41, 11. aug 2017
Olen terve elu töötanud puidu alal, oma 50 aastat ! Võin julgelt rusikaga rinnale lüüa ja öelda...vähemalt 90% tööõnnetustest on tingitud et palka saada, ülemuste teadval-vaikival
heakskiidul ! Ei riku, ei saa ülemus palka-kasumit, ei saa sa ise palka ! Ei riku, on su koht ukse taga kust tuleb järgmine kes rikub või on vähemalt nõus rikkuma. Olge head, ärge hakake mulle vastu vaidlema, 50-aastat selle töö sees ja mingisugune tibi pliiatsist völja imevat õnnetust uurimas !
Nii on see olnud Ka Bauhausis kus prügikastist äravisatud iste muutus tööinspektsioonis, pange tähele !!!, ERGONOOMILISEKS ISTMEKS mille kõrgus oli ,,reguleeritav" poldiga (mitte mehhanismiga) ja millel ei olnud ealeski seljatuge ette nähtud .... Kaupluse ,,meenete" eest saab kõike ja alati akti kirjutada mida vaja, süüdlaseks jääb alati nõrgem, töötaja !
Õhtul koju minnes pead veel firma kaltse (tööriideid) pesema et ,,esinduslikul" välja näha ag kui järgmine päev kurnatusest õnnetus juhtub...oled süüdi teadvalt väsinuna tööle tulekust, tööõnnetuse tekitaja !
Kui sul on kolm õlemust hierarhias plus salajane jälgimisüsteem ja keegi ülemustest ei tule näppu viibutama- nii ei tohi ja kui toimus õnnetus, oled ise süüdi ! See on BAUHAUSI NÄLKJATE
saamahimu !!!
Kui kaupluse jobust ülemus teatab, miks sooduskampaania märk, plekiplänn rinnas ei ole ja kui tõeliselt P-sse saatsin ja ohutuseeskirja ära mainisin, olin kohe põlatud.... Jään surmatunnini seda BAUHASI- NÄLKJAT vihkama. See kõik on tõde !!!
P
protsent  /   21:14, 11. aug 2017
suur protsent on saamatute politseinike käes, kes purjus inimese jalalööki pareerida ei suuda
A
Aga   /   19:13, 11. aug 2017
kui palju on veel neid tööõnnetusi, kus firmajuht ei luba neid avalikustada ja "mätsib" need kidagi kinni. ???
.
...  /   20:16, 11. aug 2017
Tean ka selliseid ettevõtteid. Kus öeldakse tööõnnetuse puhul, et ise olid loll ja et see paberiajamine on tüütu.
E
Eino Taruk  /   18:53, 11. aug 2017
_Menetluse käigus kogutud tõenditest selgus, et hukkunud mehed ei täitnud mitmed ohutus- ja turvanõuded._
Neid rikutakse tihti ülemuste vaikival teadmisel, sest tööohutust eirates võib olla produktiivsus suurem. Ratsimist õpetatakse juba õpipoistele. Ja kes ohutusest tööviljakuse hinnaga kinni peab seisab siis valiku ees: kas kaevata töökaaslaste/töökoha peale ja saada kinga või saada lihtsalt kinga...
E
Eina Taruk  /   18:56, 11. aug 2017
Kui ma jägin praegu ehitusel toimuvat 20 minutit, ma pean peast kätega kinni haarama...selline akrobaatika tellingutel, spagaadid tühjuse kohal imt.
  /   19:20, 11. aug 2017
ma tean, mis aitab. kui töötaja ei täida ohutus- ja turvanõuded, siis vastutab tööandja (vahetu ülemus) isiklikult (kui vaja, siis ka väga suurte summade ulatuses). lõppude lõpuks töötab töötaja tööandja juhendamisel ja vastutusel.
seda on lihtne ja odav teha. tööandjad algul lõugavad natuke, aga ega nad avaliku arvamuse vastu palju julge.
K
kutsehaigusi napilt?  /   18:52, 11. aug 2017
diagnoosimise tõepärasus? tööinimestele arstiabi kättesaadavus? raha jaotamise oskused sotsiaalvaldkonnas? statistika usaldusväärsus sõltub algandmete kvaliteedist - ei ole, eriti väikeettevõttele kõik kulud meditsiiniga seoses jõukohased, ka liiguvad töötajad kohast teise, kas ka haiguslood kaasas käivad ja nende vastu päriselt huvi tuntakse, tervisekontrollile ja e-arvestusele vaatamata. Arst küsib raha niikuinii, vastuseid ei pruugi olla, pealiskaudsus edeneb. Haigena tööl käiakse küll ja veel, ikka riigi iseäraliku suhtumise tõttu oma territooriumil veel elavatesse ja töötavatesse inimestesse.
H
h  /   18:46, 11. aug 2017
Tööinspektsioonil oleks aeg vaadata peeglisse. Äkki on liialt keskendetud formaalsete nõuete jälgimisele? Ehk oleks abi valdkondade spetsialistide kaasamisest, kes tunnevad tööprotsesse algusest lõpuni ja ei piirduks hetkeolukorra fikseerimisega?
H
H  /   09:46, 13. aug 2017
Tööinspektsioon on ennast tõestanud kui tööandjate eestkõneleja. Kui seadus on liiga puhtalt töövõtja poolel, siis kohtuotsus läheb ikkagi "osaliselt rahuldamisele" s.t. õigust saab vaid sõnades, mitte kunagi reaalselt. Samuti on lugu tööohutuse hindamisega. Ettevõttele teatatakse ette, et nüüd tuleme, selleks päevaks peatatakse kõik tervisele ohtu kujutavad protsessid, inspektorile näidatav pilt on "pakazuha", seda teab inspektor, seda teavad töötajad, kelle arvelt tsirkus kõik käib, ja teab tööandja. Vajalikud paberid saavad vormistatud ja kõik läheb samaviisi edasi. Tööõiguses oleme ilmselt samal tasemel, kui arenenud Euroopa oli sada aastat tagasi. Viimane aeg oleks ametiühingud uuesti üles putitada.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis