Eesti uudised

FOTOUUDIS | Noored Kooli 11. lend anti koolijuhtidele üle (8)

LISA KOMMENTAAR

Möh 11. august 2017 06:19
No ei ole tõsiselt võetavad.
uss 10. august 2017 19:19
See Noored Kooli on mingis mõttes kummaline programm, selle asemel, et läbida päris õpetajakoolitust, on neil selline kergem versioon. Noorele võib see olla ka tupiktee, ma seda küll kellelegi ei soovitaks.
.... 10. august 2017 18:15
juhtusin täna hommikul põgusalt kuulma Kukus intervjuud ühe noormehega, kes kah noor õpetaja. Kõik kena, kuid - see entusiastlik noormees on lõpetanud kooli vaid baka-tasemega. Nõuka-ajal oli see nn.lõpetamata kõrgharidus ja sellega sobis ehk lasteaeda pedagoogiks, kuid mitte üldhariduskooli. Hämmastab, et kuidas kunagine ihalus korraliku hea hariduse järele on nii lühikese ajaga muutunud harimatuse ülistamiseks. Õpetaja peaks ikka ise olema õppimisvõimeline ja mitte piirduma vaid baka-tasemega.
to ..... 10. august 2017 19:04
Miks on tekkinud arvamus, et see inimene edasi ei õpi ja magistri poole ei püüdle, eriti kui tegemist entusiastliku noormehega ?
.... 10. august 2017 20:41
ma usun, et too noormees tõepoolest end edasi harib, ja loodan, et samamoodi ka päris paljud teised noored. Ma olen seda meelt, et õpetada saab seda, mida ise väga hästi osatakse ja baka-tase ei ole päris see, see on poolik haridus (ja seda ei toeta ka elukogemus, baka-tase saavutatakse väga noorelt). Tänase baka-ülistamisega on tekkinud arvamine, et see ongi kõva kõrgharidus. (muide - minu diplomis on kah pedagoogi kutse sees, kuid et ma ei tunne end sellise erialaselt tugeva spetsialistina, et teisi koolitada, nii ei ole soovinud õpetajaks hakata, kõrgharidusdiplom nõuka-ajast, samas tuttavaid väga tugevaid õpetajaid omajagu)
siil 10. august 2017 21:26
Jah, palja entusiasmi pealt ei õpeta, ainet oleks kah nagu vaja tunda.
asdf 10. august 2017 22:07
Ilmselgelt sa ei tea siis piisavalt palju õpetamisest :) Aga pole lugu, kandideeri noored kooli programmi ja paranda see viga.
Noored kooli programm on muide ühtlasi ka Tallinna Ülikooli õpetajakoolituse magistriõppe kaugõpe.
Aga mul on hea meel, et sa oma nõuakõrgharidusega teiste harimist ette ei ole võtnud, sest nii pessimistlikku suhtumist on ausalt öeldes vastik lugeda.
.... 10. august 2017 22:39
eh, ei midagi pessimistlikku! Lihtsalt veidi hämmeldust. Kuid saan ka sellest aru, et keskharidusega ongi noorel tunne, et ollakse väga targad (faktipõhiselt vastab isegi tõele, vägagi sageli). Mõistan ka seda, et 22-23 aastaselt on meri põlvini ja maailm lahti, samas pean selles vanuses noori selgelt veel liiga rohelisteks, et õpetada teisi. Ma mäletan end selles vanuses suurepäraselt, olin siis ise alles tudeng (ja mitte toonases pedas, lisaeriala sai ka mõnes teises kõrgkoolis). Ja nii see haridus degradeerubki, tasapisi...