Rando Hõlpus tänavu mais kohtus.Foto: Tiina Kõrtsini
Kristjan Väli 10. august 2017 13:36
Tallinnas Majaka tänaval oma juhututtavast napsukaaslase tapnud kiirreageerija Rando Hõlpus mõisteti täna Harju Maakohtus süüdi tapmises ja mehele määrati ka karm karistus - üheksa aastat vanglat.

Tallinnas Lasnamäel Majaka tänaval asuva kortermaja koridoris leidis möödunud aasta septembri õhtul aset jõhker veretöö - toona politsei kiirreageerijana töötanud Rando Hõlpus tulistas teenistusrelvast 41aastast juhututtavat Joonast, kellega oli alles sama päeval tutvunud baaris. Joonas suri saadud vigastustesse sündmuspaigal. 

"Hõlpus ennast süüdi ei tunnistanud ja kasutas seaduses ette nähtud võimalust kohtulikul uurimisel ütlusi mitte anda. Kohus hindas süüdistatava poolt kohtueelsel uurimisel antud ütlused mitteusaldusväärseteks, kaitsjate versioonid aga eluliselt ebausutavateks, erinevalt riikliku süüdistaja versioonist juhtunu kohta,"  teatab esimese ja teise kohtuastme avalike suhete teenistusjuht Janar Filippov.

Filippovi sõnul arvestas kohus karistuse mõistmisel, et süüdistatav on nõus hüvtitama kannatanule kahju ja kahetseb juhtunut siiralt. Hoolimata tõsiasjast, et Hõlpus väidab, et ei mäleta sündmust tervikuna. 

"Samas arvestas kohus ka seda, et tapetu asetas ennast ise sellisesse olukorda, kus kuriteo toime panemine tema suhtes oli lihtsustatud, asudes koos võhivõõraga, sh viimase kodus, ohtralt alkoholi tarvitama,“ lisab ta. 

Rando Hõlpuse protsessi viimane istung toimus 24. mail, mil prokurör Natalia Miilvee taotles süüdistatavale 11aastast vangistust. Mehe kaitsjad nõudsid tema tingimusteta õigeks mõistmist.

“Ma ei tahtnud tappa!“ ütles Hõlpus kevadise istungi lõpus, unustades hetkeks, et kaitsjate suust mõni minut varem kõlanud väidete kohaselt polegi ta ju kedagi tapnud.

Hõlpus peab enda taskust katma ka 5801 euro suuruse menetluskulu. Otsus ei ole jõustunud ja selle võib vaidlustada Tallinna ringkonnakohtus..

Samal teemal

Kommentaarid  (19)

Seega hukkamiseks otsest põhjust ei olnud, aga seda tehti meeldimiseks, puhul. 10. august 2017 23:39
Mõrvarid ei taha tappa ütlevad kõik mõrvarid ühest suust ja mulle ütles mõrvar , et ei taha tappa aga ikka üritab tappa.
Seega ................ hukkamiseks otsest põhjust ei olnud, aga seda tehti ............. meeldimiseks ................. puhul. 10. august 2017 23:35
Mõrvarid ei taha tappa, ütlevad kõik mõrvarid ühest suust, mulle ütles kah, et ei taha tappa aga pidevalt üritab tappa.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS