Eesti uudised

"Ta on siiski, kui mitte ainus, siis üks väheseid tõelisi isiksusi meie poliitilises elus."

FOTOUUDIS | Savisaare kohtulektüür: eksmeer sirvis auhinnatud teost (15)

Õhtuleht.ee, 10. august 2017 13:19
Foto: Tiina Kõrtsini
Korruptsioonis süüdistatav Tallinna eksmeer Edgar Savisaar oli täna kohtusse ilmudes haaranud kaasa dokumentidest erinevat lektüüri.

Savisaar sirvis hoolega Kalle Käsperi Tammsaare romaanipreemiaga pärjatud raamatusarja "Buridanid" 8. osa. Romaanisari kirjeldab Buridanide perekonna nelja põlvkonna lugu läbi 19. sajandi Venemaa kuni 1980. aasta suvepäevani. Tegevus toimub muuhulgas nii Moskvas kui Tallinnas.

Samal teemal

Raamatu autor Kalle Käsper kuulis Savisaare lektüürivalikust alles Õhtulehe reporteri poolt tehtud telfonikõnest. Kirjaniku sõnul on tal aga selle üle, et poliitik just tema raamatut luges, hea meel.

Et raamatuvalik kuidagi Savisaare olukorraga haakuks, kirjanik siiski ei arva. "Selles romaanis on küll palju reaalseid isikuid, poliitilisi figuure: seal on näiteks neli peatükki Konstantin Pätsist ja seal on pealtükid nii Leninist kui Stalinist kui Molotovist, Ribbentropist, aga Savisaarest ei ole," ütleb ta.

Ka kohtupidamist romaanis ei toimu. "Seal on lihtsalt arutlusi selle sajandi üle ja nende muutuste üle, mis toimusid nii varasemal ajal kui ka eriti selle viimase üleminekuaja üle. Ma arvan, et ta küllap sealt leidiski mingeid mõtteid," ütleb Käsper.

Kas Käsper on ehk ise ka Savisaare poolt kirjutatud teostega tuttav? "Jah, ma olen lugenud tema "Tõde Eestist"," ütleb kirjanik, et teoses on huvitavaid mõtteid päris palju. "Ta on siiski, kui mitte ainus, siis üks väheseid tõelisi isiksusi meie poliitilises elus. Ma pean isiksuseks niisugust inimest, kes julgeb öelda seda, mida mõtleb ja julgeb minna vastu avalikule arvamusele."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee