Maailm

Terrorist ründas Pariisi lähistel sõdureid (1)

Toimetas Aadu Hiietamm, 10. august 2017, 01:46
Politsei sündmuskohta uurimas. Foto: AFP/Scanpix
Ärevaid teateid tuli eile Prantsusmaalt, kus terrorist sõitis hommikul kella kaheksa paiku Pariisi eeslinnas Levallois-Pellet´s tumedat värvi BMWga kasarmust väljunud sõdurite hulka. Vigastada sai kuus sõdurit, neist kolm raskemalt. Ründaja põgenes, kuid tabati mõni tund hiljem, vahendab telekanal BFM TV. Ta sai politseinike laskudest haavata.

Vigastatud sõdurid toimetati kahte haiglasse. Arstide sõnul nende elu ohus ei ole. Rünnatud sõjaväelased kuuluvad üksusesse Sentinelle, mis loodi pärast satiiriajalehe Charlie Hebdo toimetuse  ja juudi supermarketi ründamist 2015. aasta jaanuaris oluliste objektide kaitsmiseks. Valve all on raudteejaamad, sünagoogid, lennujaamad ja turismiatraktsioonid. Pariisis valvab praegu kokku 3500 relvastatud sõdurit.

Sündmust pealt näinud tunnistajate sõnul ootas BMW, milles oli vaid autojuht, kasarmu lähistel umbtänavas ning kiirendas sealt välja siis, kui sõdurid väljusid, et autodesse istuda ja teenistuskohta sõita. 

 Levallois-Pellet´ linnapea Patrick Balkany ütles, et otsasõit oli sihilik ja jälk rünnak. Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly nimetas seda argpükslikuks teoks. Ta rõhutas, et rünnak ei vähenda sõdurite otsustavust kaitsta prantslaste julgeolekut. Parly käis ka koos siseminister Gérard Collombiga vigastatud sõdureid haiglas vaatamas. 

Võimud uurivat juhtunut kui terrorirünnakut.

Prantsusmaal on alates 2015. aasta algusest saanud islamiäärmuslaste rünnakutes surma 239 inimest. Suurima ohvrite arvuga – 130 – olid 13. novembril 2015 Pariisis korraldatud terrorirünnakud. Sest saati kehtib riigis ka erakorraline olukord.  

Samal teemal

15. september 2017, 10:53
Pariisis rünnati taas sõdurit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee