Eesti uudised

Naise põlema pannud süürlase kakaduu ootab oma saatust loomade varjupaigas (22)

Keit Paju, 9. august 2017 04:00
Pagulaspere nümfkakaduu on varjupaigas lõksus. Tema kaaslaseks on vaid peegel. Kuni süürlased pole linnust ametlikult loobunud, ei saa varjupaik talle uut peremeest otsida.Foto: Robin Roots
Naise põlema pannud süürlane istub trellide taga. Perekonna lemmikloom – nümfkakaduu on viiendat kuud Tallinna loomade varjupaigas justkui lõksus. Kuni endine omanik pole linnust loobunud, ei saa talle uut kodu otsida.

7. märtsil viidi Lasnamäel põletushaavadega süürlanna haiglasse. Kolm päeva hiljem võeti vahi alla tema abikaasa, sest politseil on alust arvata, et ta pani naise tahtlikult põlema. Mees astub septembris kohtu ette.

“Lind toimetati varjupaika, sest politseil pole tingimusi lemmikloomade ja -lindude hoidmiseks. Samas ei saanud teda jätta üksinda korterisse, kus keegi tema eest ei hoolitse,” ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Seiko Kuik.

Tema sõnul pole selliseid juhtumeid kuigi tihti, kuid: „Korrakaitsjad tagavad alati, et elusolend ei jääks omapäi ja talle leitakse hooldaja või paik, kus tema eest hoolt kantakse.”

Tallinna loomade varjupaiga juhataja Eve Tobias lausus, et lind oli nendeni jõudes terve, kuid ei saa öelda, et ta elamistingimused oleksid head olnud. “Ta oli väga väikeses ja veidi räpases puuris. Esialgu oli ta väga häälekas.”  

Samuti oli lind üksildane, sest puurilinnud, sealhulgas nümfkakaduud, on harjunud elama paaris. “Seetõttu panimegi talle puuri juurde peegli. See mõjus hästi ja kakaduu jäi palju vaiksemaks,” ütles Tobias.

“Ta oli meil esialgu suures linnupuuris, aga kui varjupaika jõudis Lasnamäelt leitud Aafrika hall papagoi, tõstsime ta veidi väiksemasse puuri ja tundus, et see sobis talle rohkem. Ta hakkas tantsima ja muutus rahulikumaks.”

Praegu elab lind koos paari kassiga varjupaiga puhkeruumis. 

Nümfkakaduu edasine saatus on lahtine

Kuna politsei ei ole veel otsustanud, mis linnust edasi saab, ei saa varjupaik talle uut omanikku otsida. Seega peab kakaduu seal edasi olema. “Kui temast loobutakse, siis ta jääb varjupaika,” ütles politsei esindaja Kuik.

Loomade varjupaiga juhatajale meeldiks, et lahendus leitaks võimalikult pea. „Ta kas läheb tagasi eelmise omaniku juurde või loovutame ta uude kodusse. Ma ei tea, mille taga seisab kakaduu endisesse koju tagasiminek. Me pole omanikega kokku puutunud ega saa neid mõjutada, et nad linnust loobuksid. Aga meie seisukohast vaadates oleks see mõistlik,” rääkis Tobias. “Ma ei oska öelda, kas varjupaiga keskkond mõjutab puuris elavat lindu, kuid õnneks ta näeb inimesi ja on üsna rahulik,” ütles Tobias. Ta loodab, et linnule leitakse siiski kodu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee