Brüsselis Molenbeeki linnaosas tulistas politsei pärast tagaajamist autot, mille juht teatas, et autos on lõhkeaineid.Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 8. august 2017 20:58
Belgia politsei tulistas Brüsselis Molenbeeki linnaosas pärast tagaajamist autot, mille juht vahistati. Juht teatas, et tal on autos lõhkeaineid, mida kontrollimisel autost ei leitud. Võimude sõnul on tegemist vaimselt tasakaalutu inimesega.

Ümbruskond piirati ümber, kui juht oli teatanud, et autos on lõhkeained, vahendas theguardian.com Belgia ringhäälingut RTL. 

Inimesed vigastada ei saanud, kuid ligikaudu 400 inimest jäid auto ümber moodustatud piiramistsooni. Kohale saabusid sõjaväelased, kes aga autost lõhkeaineid ei leidnud.

Politsei pressiesindaja sõnul algas tagaajamine pärast seda, kui liiklusummikusse jäänud sõiduk tagurdas otsa politseiautole ning püüdis põgeneda, eirates punast foorituld. Auto peatamiseks tulistas politsei sõiduki rehvidesse.

Brüsseli prokurör Ine Van Wymersch ütles, et kahtlusalune oli autos üksi ja keegi vigastada ei saanud, vahendas Independent.

Wymerschi teatel on autojuht "vaimselt tasakaalutu isik“, kirjutas Reuters. "Sõjaväelased ei leidnud tema autost mingit lõhkeainet,“ sõnas Wymersch, kelle sõnul on kahtlusalune pärit Rwandast ning politseiregistrisse teda varem kantud ei ole.