Maailm

JÄLITATAV JA KODUMAATA MEES: Vilniuses viibiv Saakašvili põlgas Leedu passi ära (24)

Denes Kattago, 8. august 2017 14:55
Foto: AFP / Scanpix
Leedu pealinnas Vilniuses viibiv Gruusia eelmine president Mihheil Saakašvili teatas piketil Vene saatkonna ees ajakirjanikele, et ta ei vaja Leedu passi. Teatavasti on nii Gruusia kui ka Ukraina võtnud talt kodakondsuse ära. 

"Ma pean Ukraina kodakondsuse tagasi saama, sest see võeti mult seadusevastaselt ära. Suur hulk ukrainlasi on pahased ja võivad tunda end petetutena, kui ma ei võitle," ütles Saakašvili ja tänas leedulasi kodakondsuse pakkumise eest.

Ukraina piirivalveameti esimene asejuht Vassõl Servatjuk ütles omakorda agentuurile Interfax-Ukraina, et katsel Ukraina piiri ületada võetakse talt pass ära ja riiki sisse teda ei lasta.

Ukraina teatas 3. augustil USA-le ja teistele riikidele, et Odessa endise kuberneri kõikide passide kehtivus on tühistatud. Saakašvili viibis tol hetkel Washingtonis, kuid suutis probleemideta Varssavisse lennata, kus ta esines miitingul. 

Seejärel tegi Leedu lahke eurosaadik Petras Auštrevičius ettepaneku anda talle Leedu kodakondsus.

Ukraina president Petro Porošenko allkirjastas 26. juulil seadluse, mis võttis ekskubernerilt kodakondsuse ära. Ametlik põhjus on passiankeedis valeandmete esitamine. Ta varjas tõika, et tema vastu on Gruusias kriminaalasi algatatud.

Pärast sunnitud lahkumist Gruusiast, täitis Saakašvili maist 2015 kuni erruminekuni novembris 2016 Odessa kuberneri kohustusi. Porošenko vabastas ta ka oma nõuniku kohalt.

2004-13 oli Saakašvili Gruusia president. Endisel kodumaal on talle esitatud rida kriminaalsüüdistusi. Üks neist on riigiraha raiskamine. Samuti on ta kuulutatud riiklikult tagaotsitavaks.

Samal teemal

05.12.2017
FOTOD JA VIDEOD | Saakašvili ähvardas Kiievis enne arreteerimist katuselt alla hüpata
29.11.2017
JÄRGMINE PEATUS | Üle 300 korra Odessas käinu – linna meeletust ilust, olematust pensionist ja igapäevasest korruptsioonist
11.09.2017
FOTOD | Mihheil Saakašvili naases sadade toetajate abiga Ukrainasse
10.08.2017
VIDEO | Ukraina vabatahtlikud avaldasid video mässuliste patarei hävitamisest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee