Maailm

Kodurannas uinunud ukrainlane sattus Krimmi FSB piirivalve kätte (1)

Denes Kattago, 8. august 2017 13:24
Ukraina rannavalve.Foto: Reuters / Scanpix
Rannapuhkust nautinud ukrainlane sattus Krimmi kontrolliva Venemaa piirivalve kätte. Vene piirivalve allub nagu ka Nõukogude ajal allus ta KGB-le, siis nüüd eriteenistusele FSB.

Krimmiga piirnevas Ukraina Hersoni oblastis mererannas puhanud noormees sattus kogemata teisele poole kontrolljoont. Vene piirivalve avastas mehe Karkiniti lahest, mis eraldab Krimmi ülejäänud Ukrainast, teatab Interfax.

Merelt mürsukujuliselt batuudilt avastatud noormees tutvustas end 1988. aastal sündinud Mõhhailo Dorošenkona ja rääkis, et töötab Lazurne kuurordis valvurina. Ta heitis kai ääres olnud batuudile magama, kuid ärkas oma ehmatuseks järgmisel hommikul ulgumerel.
 
Mõhhailol tuli pea kolm ööpäeva võidelda janu ja näljaga, kuni Vene piirivalve teda märkas ja oma aluse pardale aitas. Merehädaline oli päikesepiste ja veepuuduse tagajärjel raskes seisus. Teda toideti, pandi riidesse ja viidi haiglasse ning teavitati lähedasi.

 

Nüüd on menetluses küsimus ukraina noormehe saatmise kohta tagasi kodumaale.

Ka 21. juulil päästis Vene piirivalve Tarahtuti neeme lähedal Ukraina merehädalise. See oli ekstreemsportlane, kes otsustas jõuda trimaraaniga (kolmekereline laev - toim) Türgi rannikule. Tugevate lainete tõttu läks tema alus ümber.

Samal teemal

10.07.2017
VIDEO | Ukraina vabatahtlikud avaldasid video mässuliste patarei hävitamisest
20.06.2017
MERETRAGÖÖDIA AASTAPÄEV: rahaprobleemid ei lase poole sajandi tagust hukku lahendada
26.04.2017
"Mu käed läksid nõrgaks! Taipasin, et uppumine on vaid aja küsimus."
18.01.2017
Üksi jahiga ookeani meelevallas: "See on nagu kolme kuu sisse pressitud inimelu."