Piibel. Pilt on illustreeriv. (Heiki Rebane / Ekspress Meedia)

Lõuna-Eestis sõidab ringi kristlikku sõnumit levitav "Hea Sõnumi buss", kuhu kutsutakse lapsi mängima ja piiblilugusid lugema.

Ususõnumit levitava bussi eestvedajate sõnul kutsutakse lapsi bussi programmi ainult vanemate nõusolekul, kuid ETV "Aktuaalse kaameraga" võttis ühendust anonüümsust soovinud Külli, kelle üheksa-aastast poega ja tema sõpru meelitati Tartus bussi palvetama ja piibliainelisi lasteraamatuid lugema ilma vanemate nõusolekuta, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Külli poeg koos kahe samavanuse sõbraga läks möödunud neljapäeval Tartus koos kahe sõbraga rulatama rulaparki, mille kõrval seisis lastepäraselt kujundatud "Hea Sõnumi buss" ja selle õpetajad kutsusid Külli sõnul tema poega ja selle sõpru bussi raamatuid uurima.

Lapsevanem Külli arvates ei tohiks selliseid maailmavaatelisi teemasid lastele peale suruda.

Ehkki bussi eest vastutava MTÜ Ühendus Lapsed Eestis juht Ülle Käärik ütles "Aktuaalse kaamera" kirjalikule päringule vastates, et vanemate loata "Hea Sõnumi bussi" ei kutsuta, siis vastust küsimusele, miks omapäi rulatama läinud üheksa-aastased poisid bussi palvetama kutsuti, Käärikult saada ei õnnestunud.

Jaga artiklit

141 kommentaari

Õ
õrn iga  /   08:33, 14. aug 2017
Iseäranis teismelised on väga mõjutatavad, nad ju otsivad oma kohta elus. On ka igasugu paganate ja poolhullude sekte, kes noori enda rüppe meelitavad. Seda eriti siis, kui noorel pole peres usalduslikke suhteid ja ta otsib autoriteete ja tähelepanu mujalt. Nii et -- perekond ja kodu, teie käes on noore inimese vaimse kasvu võti, mitte usubussitädidel või Päikseordu gurul vms
L
lugeja  /   07:05, 10. aug 2017
inimesed usuvad ikka seda,mis neile pähe tambitakse enamasti .Oli aeg,kui koolis õpetatigi ainult Piibli põhjal,tulid venelased õpetasid,et nii Jumalat enam pole,kuigi tüüpiline venelane usub,ja arenesime ahvist,inimesed hakkasid siis seda uskuma,,nüüd enam ei õpetata,et ahvist arenesime,jälle uus teooria,osa on hakkand uskuma jumalat ja osa mitte.On kuidas on aga see,et üldse mingit jumalat pole,taoti meile pähe kommunismi aeg,mida me oma arust üldse ei salli.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis