141 kommentaari

Õ
õrn iga  /   08:33, 14. aug 2017
Iseäranis teismelised on väga mõjutatavad, nad ju otsivad oma kohta elus. On ka igasugu paganate ja poolhullude sekte, kes noori enda rüppe meelitavad. Seda eriti siis, kui noorel pole peres usalduslikke suhteid ja ta otsib autoriteete ja tähelepanu mujalt. Nii et -- perekond ja kodu, teie käes on noore inimese vaimse kasvu võti, mitte usubussitädidel või Päikseordu gurul vms
L
lugeja  /   07:05, 10. aug 2017
inimesed usuvad ikka seda,mis neile pähe tambitakse enamasti .Oli aeg,kui koolis õpetatigi ainult Piibli põhjal,tulid venelased õpetasid,et nii Jumalat enam pole,kuigi tüüpiline venelane usub,ja arenesime ahvist,inimesed hakkasid siis seda uskuma,,nüüd enam ei õpetata,et ahvist arenesime,jälle uus teooria,osa on hakkand uskuma jumalat ja osa mitte.On kuidas on aga see,et üldse mingit jumalat pole,taoti meile pähe kommunismi aeg,mida me oma arust üldse ei salli.
M
Mina  /   22:55, 9. aug 2017
usk annab inimestele ja ka lastele ainult head, Vanemad peaksid rohkem jälgima mida lapsed arvutites mängivad. See teeb lastele halba, jõhkrust, löömist. Mitte usk. Usus inimesed teevad just häid tegusid, aitavad vaesemaid, abituid.
S
skeptik  /   08:03, 14. aug 2017
Seega on usus inimestele meeltmööda, et oleks rohkem abituid ja vaeseid, siis saab rohkem head teha. Kus ja kes on aga need jõud, kes seisaksid selle eest, et abituid ja vaeseid poleks? Kõik pidi ju jumala soov olema? Ju siis Tema soovib, et oleks palju vaeseid ja haiged, keda aidates end hea inimesena saaks tunda.
K
Kristlane  /   22:04, 9. aug 2017
On elatud aastad, kus jõulupuu valgus varjati kaetud akendega ja õpetaja saadeti kiriku juurde kontrollima, et laps kirikusse ei läheks! On olnud põlvkond, kus usk, oli midagi arusaamatut. Me peaksime sellega arvestama, et meie lapselastele on vaja haritust, nimelt haritust ka usu tundmaõppimises. Kahjuks kodudele ei saa siin loota! Olge hoitud!
S
siin pole midagi vaielda  /   22:47, 9. aug 2017
Täiskasvanuks saamiseni on otsustusõigus lapse vanematel. Seaduse kohaselt on vajalik vanema kirjalik nõusolek kui soovitakse osaleda jalgpalli trennis, kudumisringis või usuõpetusel. Usujüngrid kes üritavad lastega otsekontakte luua tegelevad kuritegevusega.
J
Jumalakoda....  /   11:44, 9. aug 2017
On öeldud: Jumalakoda on sinu südames....milleks bussid ja kirikud...kuigi kirikusse lähen isegi, sest seal keskendun enam kui mujal oma mõtetele Jumalast...
L
lapsevanem  /   19:32, 8. aug 2017
Ka minu 9 aastane poiss rääkis kodus, et käis seal bussis sõpradega ja oli saanud sealt komme ja kleepekaid. Veidi oli vist ajusid ka pestud. Mulle see ei meeldinud. Mul pole midagi ristiusu vastu aga ma ei soovi, et ilma minu käest luba küsimata hakatakse minu lapsele mingit "haridust" andma. Ütlesin ka poisile, et ma ei taha, et ta sinna rohkem läheb. Kahtlustasin, et need olid Jehoova Tunnistajad. Õnneks läks see buss nüüd mujale lapsi lantima.
A
ah, et õnneks läks mujale lapsi lantima  /   20:07, 8. aug 2017
Aitäh, hea inimene!
K
kuid kas  /   17:51, 9. aug 2017
sulle see meeldib kui laps valimas käib ning hääletab paari kommi eest tont teab kelle poolt.
M
Miks  /   16:50, 8. aug 2017
...siin tuuakse võrdluseks vaid tolerantsust ja omasooliste propageerijaid? Et kuidas nii, et usuhullud on head ja a laa kas tahate, et mingid omasoo propageerijaid lapsi bussi kutsuksid. Mõlemad variandid on halvad, sest mitte üks propageerija ei tohi sekkuda alaealise lapse mõjutamisesse! See on selle lapse pere õiguste rikkumine! Täiskasvanud inimesed kuulaku, mida ise mõistlikuks peavad, ag alapsed jätke rahule! Mind tõsiselt huvitab, kas see buss on nüüd keelustatud? Oma lapsele lugesin veelkord sõnad peale, et ei räägi mitte ühegi võõraga, ega võta, ega vaata ühegi võõra poolt pakutud asju, ega raamatuid! Olgu pealtnäha nii tore inimene, kui tahes. Kas lastevägistajad ja röövijad meelitavad lapsi peibutistega. See peibutis võib olla sõbralikult naeratav kena naisterahvas kutsikaga...kui aga laps end avastab kaubikust, uimastatuna ja sõidetakse tundmatusse, on juba hilja...Mitte üks võõras inimene ei tundu ka mulle, täiskasvanule usaldusväärsena vaid seetõttu, et esitleb end "kristlasena"- wtf!?
  /   18:38, 8. aug 2017
Väga õiged sõnad. Igasugused ajupesijad võivad lapsel koduse kasvatuse nii ära nullida, et hiljem on tal raske orienteeruda, kus on tõde ja kus vale ning vaat et pööravad veel oma vanemate vastu, sest need on keelamistega teinud talle "hingehaavad".
K
kuri  /   15:42, 8. aug 2017
Mis õigusega??? Ühelgi võõral ei ole õigust tulla mõjutada minu lapsi, kes saavad oma väärtushinnangud oma kodunt, oma vanematelt! Laps kasvab koos koduste väärtushinnangute ja oma vanematega kuni täisealiseks saamiseni. Selline asi, see buss on konkreetne laste ahistamine ja kuritahtlik mõjutamine. Saaksin ma kätte need "kristlased", kutsuksin politsei ja annaksin sisse ahistamisavalduse! Missugune karistus neile määratakse? Meie lapsed loevad küll raamatuid ja mitte vähe, aga piibel ei ole meie pere lasteraamat ja seda otsustame meie, koos abikaasaga! Ja mitte üks isehakanud "pastor" ei tule seda õõnestama. Mis on usuhullude ja normaalse uskliku inimese vahe? Luteri, õigeusu ja katoliku kiriku kirikuõpetajaks ei saa mitte üleöö. Selleks peab minema ülikooli, süviti tudeerima usuõpetust ja mitte ainult! Igasugu sektiusklike seas, nagu nelipühilased, jehoovatunnistajad ja muud "kristlased" võib saada nn "pastoriks" üleöö. Eile tulid vanglast ja ütlesid, et Jumal muutis su elu ja täna oled austatud pastorihärra? Mõelge nüüd ise! Olete märganud mõnda luterlast või õigeusklikku tänaval inimesi tülitamas, oma usku peale määrimas? Normaalne inimene usub, enda jaoks, oma südames ja käib oma kirikus, ega kuuluta igal pool, et ta on "kristlane". Selles ongi suur vahe. Sektiusklikud on ühiskonnast väljatõrjutud ja muidu hullud ning ebastabiilsed inimesed, kes selle abil otsivad lihtsalt mingit kuuluvust (kuna normaalsed inimesed sellistega tegemist teha ei soovi). Loodan, et need bussiagitaatorid said vähemalt rahalise trahvi?
N
Noh  /   13:35, 8. aug 2017
Moraalijüngrite ekrelaste organiseeritud ilmselt.
V
vaevalt küll  /   14:44, 8. aug 2017
suur osa ekrelasi ei usu muinasjutte.
B
bäää  /   13:32, 8. aug 2017
kui kohutav!! raamatut lugema?! oleks et arvutis tapmisvideot mängima, oleks kohe okei!
T
to bääää  /   14:45, 8. aug 2017
raamatul ja raamatul on vahe. või sinu meelest iga raamat sobib? koraan? kenderi "imelised" üllitised?
E
Ei kutsuta ainult bussi,  /   13:28, 8. aug 2017
ka kiriku tagakambritesse kutsutakse.
E
eile raidal  /   13:18, 8. aug 2017
täna kirikubuss lastele...mis toimub??
E
eesti mees  /   13:03, 8. aug 2017
aga mis siis selles halba on, et lastele ka midagi mõistliku räägitakse.... kas see on siis parem, kui lapsed vaatavad vägivalda ja amoraalsust õhutavaid multikaid või saateid. Hea sõnumi buss on hea buss selle kõige kõrval..
I
igasugu  /   14:46, 8. aug 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
E
eesti mees  /   16:34, 8. aug 2017
kus sa seda võtad, et usk on amoraalne??
E
Eino Taruk  /   12:50, 8. aug 2017
Aga kui koolides laialdaset vasakliberaalset ideoloogiat ja homondust propageeritakse, ja seda otseselt vastu vanemate tahtmist, on meedia vait. Oh seda silmakirjalikku nö. ajakirjandust!!
M
manfred  /   12:17, 8. aug 2017
Kas on ikka kindel, et kummuli poolkuuga bussi puhul sama juttu aetaks?
J
Jan  /   12:17, 8. aug 2017
Kõikide luulude vanaisa -jumal -on väga visa kaduma; ikka ja jälle lollitatakse inimesi väljamõeldud tegelastega; eesmärgiks ikkagi mingil moel raha pumpamine.
Nagu alati - jumal on suur, aga ta vajab pidevalt raha.
K
kes   /   12:24, 8. aug 2017
kes küsis seal raha? ja miks sa arvad et Jumal on väljamõeldud? Jumal ei vaja raha- pole kusagil kirjas ja keegi ei küsi Jumala jaoks raha. Miks sa ajad jama suust välja?
Kirikul läheb raha vaja majanduskuluks, kommunaaliks, ja abistamiseks.
Enne kui midagi kirja paned uuri ikka tausta.
K
Kirik on Eesti rikkaim Firma  /   12:48, 8. aug 2017
Nii, et uuri ikka ise kõigepealt kui palju Kirikul on varandust, kasvõi raha ning kinnisvara.
T
totsent  /   12:53, 8. aug 2017
Vaatame mida piibel räägib:
3Ms 1:3 Kui tema ohvrianniks on põletusohver veistest, siis ta toogu üks veatu isaloom; ta toogu see kogudusetelgi ukse juurde, et ta leiaks armu Issanda ees!
A
aga  /   14:05, 8. aug 2017
kus on kirjas et raha küsib Jumal? või et Jumalal on raha vaja?
Kirikus keegi ju ei käse maksta, (vähemalt Baptisti koguduses),
T
to kes  /   14:48, 8. aug 2017
ah, ära aja, no ausalt. loomulikult käib kõik raha ja kasu jaoks, ka kirikutes. õigemini eriti kirikutes. on alati käinud. ja jumalat pole olemas, selle mõtles keegi rahvasta allutamiseks välja. tuleb tunnistada, et suur hulk lambaid on uskuma saadud. täitsa arusaamatu kohe, et inimesed oma peaga ei suuda mõelda. usku peale suruda on ikka alatu.
A
aga ahnus on suur  /   14:48, 8. aug 2017
ikka vähe, andke juurde!
T
to aga  /   14:49, 8. aug 2017
ise ka usud, mis ajad? ja kuidas kästakse, lambad ei saa lihtsalt sellest aru. aga maksavad.
M
mõh  /   09:37, 9. aug 2017
oled sa kirikus käinud? ja kui siis millises? Et sellist jama ajad.
raha andmine on täiesti vabatahtlik. kes annad see annab, ja kes ei taha anda ei pea andma.Enne kui suu lahti teed mine uuri asja. Väe võimuga ei toimu midagi.
K
Kes selgitaks  /   08:14, 14. aug 2017
Kui kirik ei vaja üldse raha, siis kuidas on ometi nii uhked ja rikkalikult kaunistud kirikud ja katedraalid ehitatud? Riik ju kirikuid ei toeta? Olen alati mõelnud, milline vastuolu on ütelusel "jumalakoda on sinu südames" ja neid tohutu pömpöössetel katedaralidel, mida turistid üle ilma vaatamas käivad ja imetlevad. Kiriku hierahria, kõik need pastorid ja diakonid ja preestrid tahavad ju ka ometi töötasu saada, või ei? Usklikud maksavad kirikule kümnist, aga sellest kindlasti ei jätku näit, õigeusu kuldkujude, seinamaalingue, ikoonide, uhkete rüüde jne ostuks. Arvan, et kiriku rahamajandust juhivad illuminaadid, kellele on oluline rahvamasside vaos hoidmine usu ja hirmu ja võltslootuste läbi.
K
kas  /   12:30, 8. aug 2017
elveetsius peab siin jutlust?
H
hea  /   12:16, 8. aug 2017
Inimesed on ikka imelikud, kohe kui mingi probleem , siis kiiresti kiiresti lehte kaebama . Milleks seda vaja?
Probleemi korral parem mingu ise ka sinna kohta ja uurigu millega on tegemist ja miks laps sinna läks.
.
...  /   15:04, 9. aug 2017
Sellise probleemi puhul tuleb jah politsei kutsuda lasteahistajale mitte lehte minna!
K
Kutsu, kutsu  /   11:50, 8. aug 2017
Tule palvetama ja piibliraamatuid uurima!
V
vombat  /   11:48, 8. aug 2017
Tundub et eestlased elavad ikka pimedas keskajas. Jumalast ei tohi rääkida aga lehest nõidadest ja homodest võib lugeda. Et see ei mõju laste moraalile halvasti. Kurb lugu aga matsid jäävad matsideks.
V
Vombatile  /   13:38, 8. aug 2017
Jumalast räägiti palju just pimedal keskajal, siis kui põletati nõidu, sa jobu.
A
Ajaloovõhik Vombatile  /   13:41, 8. aug 2017
Jumalast räägiti palju just pimedal keskajal - siis, kui nõidu põletati.
V
vombat  /   16:18, 8. aug 2017
Ehk tuleks nende asjadega siis uuesti algust teha.
B
Brunn  /   11:40, 8. aug 2017
See siis uus valimistrikk. valigem jumal-aga kes on teda näinud. Pole olemas-luulu.
H
Hmm  /   11:40, 8. aug 2017
Iseenesest on see kristlike eluväärtuste ja pöhimötete jagamine ju hea. Ainult et.... Mänguväljaku ääres bussigaei ole hea körvalmaik justkui. Ma kujutasin ette, kuidas mu lapsed sinna bussi kutustakse, ma saaks kreepsu. Juba selle pärast, et KES need inimesed on, kas nad on need, kes nad end ütlevad olevat. Kui palju me oleme lastele rääkinud, et vöörastesse autodesse (bussidesse seda enam) ei minda, vöörastega kaasa ei minda. Ei, ei.. Nii ei tehta. Isegi kui see möte alguses oli neil kristlastel hea, siis nii see ei toimi. Mis möttes, ainult vanema loaga... ? Aga kui vanem pole seal, minnakse koju alkirja järgi? Ärge saage alesti aru, mul ei ole midagi usu kuulutamise vastu. Aga köigel on aeg ja koht.
L
Lootus sureb viimasena  /   13:40, 8. aug 2017
Ikka levib veel see luulu, et kuskil on olemas õiged ja head kristlased....
A
Andu.  /   11:35, 8. aug 2017
Eks lennutage siis koos vikerkaare värvides lohet, põmmpead!
S
sa, aadu  /   14:51, 8. aug 2017
oled ise üks suur põmmpea, kui usud kujutletavat sõpra.
S
sa, aadu,  /   14:52, 8. aug 2017
oled ise üks suur põm:pea, kui usud kujutletavat sõpra :D seevaldisse tuleks pöörduda, ehk saad abi.
M
modereerimisele  /   14:52, 8. aug 2017
kas põmmpea ei sobi?
A
ahah, modereerite  /   14:54, 8. aug 2017
mis siis sõnal põmpea viga on, et ei sobi? olete ikka põmmmpead seal õhtulehes :D
A
ahah, modereerite  /   14:54, 8. aug 2017
mis siis sõnal põmpea viga on, et ei sobi? olete ikka põmpead seal õhtulehes :D
K
Kui...  /   11:27, 8. aug 2017
...ma seletan lapsele et võõrasse autosse ei lähe ja võõrastega ei ole vaja suhelda,siis nii ongi.Kuidas laps peab jagama,kes on kes? Kas te ei arva et,moslemid võivad samuti varsti oma bussiga ringi tiirutada ja lastele ajupesu teha
P
Pets  /   11:11, 8. aug 2017
Aga kust me üldse teame, et tegemist on jumala esindajatega, mitte laste huvilistega. Kas neil opn jumalalt mingi volitus kaasas?
  /   11:20, 8. aug 2017
tõesta vastupidist
S
selge!  /   11:47, 8. aug 2017
Tead, mis asi on "sõrg"? Vat selle riistaga lähengi bussi sisemust uudistama!
  /   11:31, 8. aug 2017
"vastust küsimusele, miks omapäi rulatama läinud üheksa-aastased poisid bussi palvetama kutsuti, Käärikult saada ei õnnestunud."
Mingi jumalasulane püüab ära nullida lastevanema kasvatuse et laps võõrastega ei tohi kaasa minna.
J
ja ka  /   14:55, 8. aug 2017
selle, kui kasvatan oma lapsest ateisti ehk reaalsustajuga inimest. siis keegi üritab mu kasvatust nurjata? mis õigusega?
R
Rumalus  /   11:04, 8. aug 2017
Kui lastele koolis omsooliste kooselust räägitakse kui ühest väga heast võimalusest mehe ja naise abielu kõrval, siis vanemad tunduvad täitsa nõus olevat. Kuidas poiss või tüdruk olemine on sotisaalkonstruktsioon. Kui seesama Õhtuleht on täis kirjustisi anaalseksist ja pilte selle illustreerimiseks, niiet ma last küll ei tahaks lubada seda vaatama, siis arutatakse kuidas lastele pornot paremini seletada. Kui jumalast tullakse rääkima, siis valvsad kodanikud tahavad kutsuda pollitsei.
S
Seaduse puudumine  /   10:45, 8. aug 2017
See on kuritegu ja peaks olema karistatav nagu pedofiilia.Otsustan suureks kasvades ise aga selline ilge asi tuleb karistuse alla panna.Kes teab millised haiged inimesed hakkavad usu nimel lapsi ahistama.
C
CDE  /   10:35, 8. aug 2017
Organiseeritud religioonid on iidvanad, aga täiesti korrumpeerunud grupid. Need jehoovalased, kristlased, islamistid, judaistid ning muud kultistid on olnud suurimad hääletorud ja propagandistid sõdades. Nad on olnud suurimad primitiivse kultuuri kommete hoidjad ja positiivse edasiarengu takistajad. Need suured usuvoolud on lihtsalt platvormid, et vormida eneseteadlikest karjaloomad keda karjatada kas kartma, vihkama või isegi vägivalda sooritama kas vihjamisi või lausa otsesõnu.
Kindlasti on puhtaid preestreid, imaame ja rabisid. Kahjuks on aga ajalugu näidanud ning ma näen et ka tänapäeval kasutatakse neid uskusid propaganda platvormina et suunata inimesi üksteise vastu kasutades ära hirmu, viha, segadust ja isegi ahnust.
E
eks nt abielu ongi primittiivne lähenemine, sellega on nõus iga mees  /   10:41, 8. aug 2017
Nad on olnud suurimad primitiivse kultuuri kommete hoidjad ?
  /   10:46, 8. aug 2017
Selline usu pakkumine on muutnud usu kaubaks. Usk, mis on kaubana saadud, ei ole usk. Uskumiseni ei saada üleöö, usklikuks kasvatakse.
N
nii  /   10:15, 8. aug 2017
ikka enam ja enam hakkab selguma, et usku kasutatakse jõhkralt ära. sellised bussid peaks kohtu alla andma. Me ei tea ju, millised lasteahistajad sel bussis tegelikult on ja mida lastega tehakse. See on ju kõik ahistamine.
O
ooo  /   10:26, 8. aug 2017
Rumalad vanemad, et kohe politseid ei kutsunud!
Õ
õige  /   11:22, 8. aug 2017
politseile kah oleks kasulik midagi Jumalast teada
V
vombat  /   11:50, 8. aug 2017
Et kui bussis omasooiharad kooseluseaduse pooldajad istuks oleks kõik korras või?
M
Mina  /   12:50, 8. aug 2017
Põhimõtteliselt on mistahes tungiv pealekäimine ahistamine. Ja selleks, et see nii ei tunduks, tuleb eelnevalt see pinnas töödelda selliseks, et talle see ahistamisena ei tunduks. Tavaliselt püütakse kirikutes inimesi panna uskuma, et elu väljaspool kirikut ja selle poolt levitatavat on halb ja sageli maalitakse mustemaks, kui see mõne jaoks tegelikult ongi,
V
Vaevalt  /   10:12, 8. aug 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
  /   10:14, 8. aug 2017
matsid kardavad küll
T
t0 10:14  /   10:30, 8. aug 2017
ja esimene eesti jookseb kirikute vahet et seallt omale teadmisi hankida ?
  /   11:03, 8. aug 2017
ja teine eesti joob Bocki ja ajavad tarka juttu kuradiga
T
to 11:03  /   11:16, 8. aug 2017
"Ärge tehke mu isa koda kaubakojaks!” ütles Jeesus,
T
teine eesti  /   11:49, 8. aug 2017
ajab bussijaama taga Bocki rüübates palju targemat juttu kui endised ja praegused valitsejad...Laske need võimu juurde ja vähemalt omaksu ja varastamine lakkab..
  /   12:14, 8. aug 2017
esimene eesti pyyab omale hääli
E
esimene eesti  /   20:26, 8. aug 2017
tahab teise ilma minekuks tagalat kindlustada, et ka seal saaks kohe Jumala paremale käele istuma
P
pets  /   10:11, 8. aug 2017
mõte iseenesest pole paha , aga teostusviis väga kahtlane
O
oehh  /   10:06, 8. aug 2017
Ei tohiks laste mänguväljakutele lähedale niimoodi hiilima tulla , bussiga.
  /   10:15, 8. aug 2017
ma ei usu et hiilis, kui just elektrimootoriga polnud;D
L
Lapsevanem  /   10:04, 8. aug 2017
Oleviste koguduse tädi käib lapsi lausa muffiniga kiriku rüppe meelitamas, lähimas trammipeatuses - juhtum meie peres! Ilgelt alatu usumüümine, kui sihtgrupiks vōetakse lapsed.
M
moonika  /   09:48, 8. aug 2017
ekre-s on loodud liikmeskonna suurendamiseks Kristleste Ühendus, mis on kaasanud enda alla kõiksugu kristlased olenemata tegelikust suundumusest.
M
Mina  /   12:54, 8. aug 2017
Aga kes teab. Äkki see oligi uskujate trikk kõigepealt luua ühiskonnas see vastuolu kooselu seaduse täienduste näol, et inimesed tajuksid tekkinud kontrasti ja pöörduksid kristlike traditsioonide poole.
  /   09:47, 8. aug 2017
see on ju hea. lapsed saavad maast madalast kristlikku kasvatust.
aga kui meil mingi pagulasbuss ringi tiirutaks, siis lauldaks leheveergudel hosiannat.
U
unista aga,  /   09:54, 8. aug 2017
eestlased ise siit põgenevad, ja sa veel arvad et keegi teine igatseb siin elamist
  /   09:43, 8. aug 2017
lastele tuleb ütelda,et bussis on pervod,siis nad sinna ei lähe.
N
nüüd küll  /   09:57, 8. aug 2017
nüüd kohe p.er.vod, aga veel hiljuti kommenteerijad tagus rusikatega vastu rinda, et nad on need õiged kristlikke väärtuste kandjad
S
see on väga hea  /   09:41, 8. aug 2017
lastele tutvustada piiblit ja rääkida jumalast. Neid busse peaks rohkem käima panema. Kui palju tänased noored piiblit uurinud on, mitte väga süvitsi, ma usun.
A
ab  /   09:48, 8. aug 2017
see on lihtlabane ahistamine, mis on karistatav!
R
Raadio Vabandus  /   09:31, 8. aug 2017
Kui meie linnajakku selline buss ilmuks, siis esimese ürituse peale tulevad kokku tugevad mehed, laste isad ja lõhuvad ära nii bussi kui pedofiilid. Tehke teie ka niimoodi
H
heh  /   10:00, 8. aug 2017
noh näe, unustasid ka sina mida hiljuti ise suust välja ajasid. kui kristlik sa oled ja millised kristlikud väärtused on sinu südames- abielu, pere, lapsed ja muidugi, ristiusk iseennast - ei teisi Jumalaid sinu kõrval.
M
mel  /   10:16, 8. aug 2017
tundub et sinu mõistus on korrelatsioonis sinu kehaliste näitajatega, mõlemad on nigelad. või kus linnaosas sinusugust gorillat näha saab? Üleüldse, mis on Jumala sõnas halba või selle tundmaõppimises, avardab ju maailmapilti. Keegi ei käsi sul selle järgi elada kui ei taha.
R
Raadio Vabandus  /   14:54, 9. aug 2017
Elan linnaosas, kus elab veel pea 100 000 inimest ja meil pole ühtegi kirikut. Mõned käivad allika juures ja paljud hiies. Siin ei ole kaklusi, varastamist ja viimast joodikut nägime siin kaks aastat tagasi.
K
Kae õudu  /   09:27, 8. aug 2017
Lapsi kutsutakse "bussidesse" ka kommi abiga. Kae õudu polnudki pervert kes lapsega "tegelenud" oleks. Hoopis mingi sekt huhh... Appikene no on alles probleem ole õnnelik, et Ta mõnda kommibussi ei sattunud!
Õ
Õud õudukaks  /   18:48, 8. aug 2017
kommibussi asemel sattus p"debussi. Eks need usuhullud on ennegi perverssusi laste kallal toime pannud ja palju neist päevavalgele on tulnud. Lastevanematele, kes oma lastest hoolivad - hoidke oma lapsed neist usuhulludest kaugemal.
L
lagle  /   09:26, 8. aug 2017
kui keegi "usklik" oskab seletada ,miks aadamal ehk jumala loodud esimesel inimesel on naba siis pange julgesti siia kirja .
U
Usklik  /   09:40, 8. aug 2017
Aga kust sa tead, et Aadamal naba oli? Oled sa näinud teda või? Äkki ei olnudki... PS Igasugustele sellistele imelikele küsimustele on tegelikult vastused olemas, kui päriselt ja tõeliselt otsida. Kusjuures teadus ei ole suutnud ka tõestada seda, et Jumalat EI OLE olemas. ja tegelikult on palju rohkem tõestusi sellest, et Jumal on olemas. Tuleks ainult natuke rohkem asjasse süveneda. Kas sa tõesti arvad et maailm sai iseennast luua? Piibel ütleb et Jumal lõi maailma ja kõik see värk siin seisab koos aitnult tänu Jumalale. Ühel päeval sa saad Jumalat näha oma silmadega, ja ma loodan et selleks pole siis liiga hilja. Sest meie üle mõistetakse kohut meie maiste tegude järgi ja selle järgi, kas me oleme uskunud Jumala Pojasse, Jeesusesse. Kõike head Sulle! Palvetan et Jumal avaks Su silmad.
U
uhyt  /   09:48, 8. aug 2017
Kust sa tead, et tal naba oli?
K
Kõigile taolistele  /   09:12, 8. aug 2017
lastehullutajatele tuleks nagu pedofiilidelegi lastele lähenemise keeld anda, olgu selleks usklikud või LGBT-lased.
  /   10:09, 8. aug 2017
õige, meil pigem on vaja kanepi jagavaid busse
V
vaat selle peale  /   08:59, 8. aug 2017
tuleb nüüd küll väike meeldetuletus:
Misasi on Piiblis kirjas?
Kuidas tappa oma vaenlasi?Mõrvata Jumala käsu järgi?
Hävitada inimesi rahvustunnuse alusel?
See on seal tõesti kirjas.
Kogu Vana Testament propageerib tapmist ja vihlamist, seda on teinud kristlik kirik aastasadu.
Kristlikud elajad on korraldanud nõiajahte, mõrvanud teisitimõtlejaid ...
"Issanda Haua Vabastamine" tähendas kristlike maniakkide jaoks kogu Jeruusalemma muutmist hauaks - kristilikud maniakid mõrvasid kogu Jeruusalemma elanikkonna oma Naatsareti juudist sharlatani "teenides".
"Kristlike väärtuste kaitsel" hävitati terve maakonna, Languedoc'i, elanikkond.
"Kristlikke väärtusi" levitades põletati Rootsis terved külad naistest tühjaks,
hävitati Euroopas KOGU antiigi kultuuripärand - osaliselt säilis vaid tänu sellele, et Itaalia oli tol ajal Bütsansti; Hispaania ja Põhja-Aafrika moslemite võimu all, kes antiikkultuuri päästsid kristlike metslaste käest.Elik, kristlik lumpen ei pääsenud seda hävitama.
Inkadel, maiadel, atsteekidel ja Põhja-Ameerika pärismaalastel nii hästi ei läinud - vihkamisest hullunud kristlik inimsaast likvideeris inkade, maiade, atsteekide kultuuri, mõrvates kümneid tuhandeid inimesi, Põhja-Ameerika pärismaalastest hävitati enamus ...
nii,et m õelge enne kui piibli järgi tegutsema haklkate...
B
baphomet  /   09:35, 8. aug 2017
Maaslamajat ei lööda. Meie kultuuriruum on ilmalik, mida iganes see ei tähenda ja kristlus on võimu käest andnud.
Iseasi on see, et lugupidamist väärt olid nad siis, kui nende usk riigiusk polnud, aga hiljem asuti vastalisi samamoodi taga kiusama nagu neid endid oli kiusatud.
Ristisõdades aga kristlasi üleliia süüdistada on jama, sest see oli sajandeid hiljem teostatud vastuaktsioon islamiusuinvasioonile. Nood õnnetud vallutasid kõi põhilised Ida-Rooma ja paljud Lääne-Rooma kristlikud alad - Süüria, Egiptus ja ülejäänud Põhja-Aafrika, tänapäevase Hispaania alad... Niisama lahmida on ka mõttetu.
T
Tänapäeva  /   08:55, 8. aug 2017
normaalsed usklikud käivad kirikus. ( luteri, õigeusukirik ) Igasugu endised joodikud, vargad, muud kurjategijad omasooiharad jne. on miskipärast kõik igasugu ususektide liikmed. Kui palju on nendes ususektides juhtpositsioonidel "endisi" kriminaale. Nende nn. omakasupüüdmatu tegevus ajab ainult raha taga kasutades ära ullikesi kes nende sektide liikmed.
  /   10:14, 8. aug 2017
Endised alkohoolikud oma ususektides on väga kärmed igal pool sõna võtma. Tööl ei käi, löövad oma blogi püsti, korjavad annetusi ning ootavad et jumal nende eest kõik probleemid ära lahendab. Tööl mittekäimist vabandatakse välja mitte oma valetamisoskuse ja alkoholisti kuulsuse ja tuntusega, vaid hoopis palju peenemalt - "seljavaluga". Kui valega vahele jäävad, kustutavad oma blogi ja alustavad uue blogiga ning niiviisi lõputult. Vahest räägitakse oma 2-toalisest korterist, kus kõik kobaras koos elavad, siis muutub see korter juba 3-toaliseks, siis tuleb välja et tegelikult ikka kobaras koos ei elata, vaid lapsed elavad eraldi, siis aga selgub et 1 korteri asemel on hoopis 2 korterit ja mõlemad võlgadesse jäetud ja kõik teised süüdi, ainult mitte usklik ise.
J
jah  /   10:28, 8. aug 2017
kahjuks on enamus ... luteri,õigeusukirikus
Q
Q  /   07:58, 8. aug 2017
Ärge laske hulle laste ligi
M
Mina  /   07:54, 8. aug 2017
Ma ei leia ka selles midagi halba! Inimesed , ka lapsed võiksid rohkem usu kohta teada. Kui vanemad kodus ei räägi ja sellest midagi ei tea, siis keegi peaks ju rääkima! Nagu öeldud , kõike muud surutakse meile ka maast madalast peale. Materialismi ja kes teab mida veel.
J
Just,  /   09:13, 8. aug 2017
väga õige, surutakse näiteks matemaatikat ja bioloogiat oma integraalide ja evolutsiooniteooriatega, mida ainult vanakuri ise ehk suutis välja mõelda ja jumalakartmatutele sisendada nii et nad seda ka teistele sisendaksid.
J
Just'ile  /   11:07, 8. aug 2017
matemaatika on universumi ülesehitamise põhitala, aga bioloogia sul on vajalik kas või sellepärast et lapsi päraku kaudu ei üritaks eostama
M
Mulle  /   06:51, 8. aug 2017
ei jõudnud päriselt kohale,millega seal tegemist on.Kui need on jälle need jehoova tunnistajad,siis sellistest tasuks kõrvale hoida,kuid kui tavaline luteri usk,siis pole selles ju midagi halba.Koolides peaks olema usundiõpetus.Sellisel juhul orienteeruksid inimesed selles rägastikus,kus polegi nii lihtne orienteeruda.Paljudele seostub sõna-usu(või usundiõpetus)tundides palvetamis,lakkamatu risti ette löömise ja jumal teab,millega veel.See oli üleeelmine sajand ja tänapäeval asjad nõnda siiski ei ole.Ükski teadmine ei ole üleliigne-ka uskudes ja usulahkudes orienteerumiseks!
N
no  /   07:59, 8. aug 2017
Usk on iga inimese enda sisemine asi, sada ei tohi peale suruda. Selle bussiga on tegu siiski jehoovadega, sest nemad on pealetükkivad ja nende usk on vastand kirikule.
Venemaal on jehoovad keelatud, kui rikuvad seadust , siis vangi.
J
juta  /   08:51, 8. aug 2017
Põlvas polnud jehoova tunnistajate buss. Usundiõpetuse vastu pole küll midagi, sest see on üks osa kultuurist,aga see olgu seotud kirikuga,mitte igasuguste tõekspidamiste ja uuesti sündimistega usulahkude poolt. Milline kogudus selle bussiga kuulutustööd, tegi ei selgunud ka TV-s
X
xx  /   10:00, 8. aug 2017
Olid kes nad olid, aga Jehoova tunnistajad kindlasti mitte.
  /   08:38, 8. aug 2017
Räägi seda pärast neile, kellel lapsed kadunuks jäävad. Ajage minema need bussid mänguväljakute juurest. Kui lapsed õpivad sedasi võõrastesse bussidesse käima siis on neid ülilihtne röövida suvaliste bussidega. Mõelge enne, kui midagi sellist talute!
J
Jura  /   06:49, 8. aug 2017
A see kui riiklikul tasemel koolis pestakse pähe homo-pagula p..ka see pole probleem? Kas te pole mõelnud, et see täielik jumala austuse puudumine meid tänasesse päeva ongi toonud?
S
see  /   08:00, 8. aug 2017
pole Jumala austusega, loe ja näed , et kõik on vastupidi.
  /   09:05, 8. aug 2017
Laste võõrasega bussi lubamine on juba ise kuritegu, neil ei ole õigust sellisel viisil tegutseda. Koolis on õppeprogramm ja kindel õpetaja, aga mitte võõrad teadmata agendaga isikud.
  /   10:19, 8. aug 2017
Just, ega laps ei saa aru, miks teda kutsutakse ja keegi ei tea, miks tegelikult kutsutakse!
1
12345  /   04:09, 8. aug 2017
Oi jeerum kui õudne, lapsi tahetakse maast-madalast õpetada, et edu- ja rahakultusele on alternatiiv, valetamine ja varastamine on kurjast, austa oma vanemaid, armasta ligimest jne - kuhu see kõlbab ometigi! :D
  /   09:08, 8. aug 2017
Pole ma veel usklikku näinud, kes hõlptulust ära ütleb, ei ole vaja inimesi lollitada oma usuhalaga, mis on selleks ainult välja mõeldudki, et raha välja pressida.
E
ebapopulaarne  /   02:20, 8. aug 2017
Õhtuleht jälle oma tuntud "headuses". Kui on vaja promoda sensitiive, nõidasid jms jama, siis on suured artilkid ja seda kajastatud positiivses võtmes. Kui tegu kristlusega siis materdatakse niiet maa on must.
E
ebapopulaarsele  /   21:05, 8. aug 2017
Eks iga usul on oma jüngrid ja apostlid - kuidas neid nimetada sõltub vaatenurgast. Kristlus on üks selle usudogma alaliik. Igasugu usuhullud, p"depropangandistid võiks vähemalt lapsed rahule jätta. Kui nad täiskasvanuks saavad, siis on igal ühel oma valik, kas või millise hulluse ta valib või ei vali ja saab oma eluga ise hakkama. Vähemalt 18 aastaseks saamiseni peaks olema laste kallutamine kriminaalselt karistatav
H
haritus massidesse!  /   01:28, 8. aug 2017
Nimetage üksainuski rahvas läbi ajaloo kes on suutnud luua ahidektuuris, eetikas, filosoofias, muusikas vmt. alal midagigi ja suutnud ka püsida üle paari sajandi omamatta seejuures religiooset maailmapilti? Ma mõtlen kõigil on olnud nägemus elu jätkumisest kehast lahkumisel. Oleme hetkel ise hukatust toomas seades majanduskasvu ülimaks vääruseks koos kõikvõimaliku patu inimõiguseks tunnistamisega. Lootkem, et Jumal on pika meelega ja armuline siiski andes võimaluse meeleparanduseks, et eurooplasi ei vahetaks välja mingi teine rahvas kes järgib väikse kiiksuga aga siiski universaalseid kosmilisi elu seadusi.
T
to haritus massidesse  /   13:52, 9. aug 2017
Nimetage üksainuski rahvas läbi ajaloo kes on suutnud luua ahidektuuris, eetikas, filosoofias, muusikas vmt. alal midagigi ja suutnud ka püsida üle paari sajandi omamatta seejuures religiooset maailmapilti?
Õige küsimus. Vastus sellele: "Niisugust rahvast ei ole." Religioon on kultuur alus.
H
hgvhgv  /   16:43, 9. aug 2017
hiinlased, jaapanlased, kusjuures nende impeeriumid püsisid tuhandeid aastaid
A
adventist  /   00:25, 8. aug 2017
Usku saab tõestada täitunud prohvetikuulutuste läbi,adventistod kuulutavad üle kogu maailmaet tuleb pühapäevaseadus,enne usa-s ja euroopas ja siis ka üleilmne ja see sunday law kutsub esile laupäevaliste kristlaste tagakiusamise mis lõppeb Jeesuse teise tulekuga taevapilvedel.
S
selgitan edadi  /   00:59, 8. aug 2017
Kui moslemitele ja budistidele jne ilmub kõijal saatan neitsi Maarja ja Jeesuse kujul,siis kuuletuvad kõik religioonid pühapäevaseafusele ja paabstile,paabstid on lutsiferi sulssed.
7
7.päeva adventist  /   09:53, 8. aug 2017
Lutsifer ilmutab end moslemitele ja teistele usunditele neitsi Maarjana ja Jeesusena või tulnukana,kes teatab et paavst on selle maailma vaimne juht ja talle peab kuuletuma.
T
tts  /   00:22, 8. aug 2017
Mina lubasin oma lastel bussi minna, kuid nad ütlesid, et paljud kutsuti lihtsalt mänguväljakult sisse, polnud vanemaid läheduseski.
H
hxf  /   00:11, 8. aug 2017
usklikud on ise kõige suuremad ketserid, peidavad end risti taha
E
Eelarvamuslikule  /   04:23, 8. aug 2017
Ära luuleta või edasta seda, mida oled vaid teistelt kuulnud!
  /   11:07, 8. aug 2017
Paljud, kuid mitte koik.
L
Lapsevanem  /   00:02, 8. aug 2017
Lapsi kutsutakse mänguväljakute äärest erakondade bussi "muinasjutte" kuulama ja propagandaraamatuid uurima
  /   09:11, 8. aug 2017
Vaevalt seal mänguväljakul 16-18 aastased mängivad, noorematel puudub valimisõigus, aga muidu on probleem täpselt sama ka koolides. Lastele tuleb selgitada, et võõrastega ei suhtle ja punkt.
N
no  /   23:50, 7. aug 2017
neil üheksaaastastel peaks juba aru niipalju peas olema küll, et igasugu muinasjutuvestjad kukele saata...
H
hm  /   23:34, 7. aug 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
H
hmm  /   23:29, 7. aug 2017
Küllap siis rulatavad poisid ise ringi luusides asja vastu huvi tundsid ja asi vask. Ja mis maailmavaatelisest pealesurumisest te patrate, proua? Mulle ja meie lastele üldiselt surutake üle päeva kõikvõimalike kanalite kaudu aktiivselt ja passiivselt peale loomuvastast vikerkaarevärvilist abielumudelit. Sellega võrreldes on kõik mu köki-möki.
A
abc  /   23:18, 7. aug 2017
Eestlaste ainuke päästja saabki olla kristlus. Usk on alati ilus ning meeliülendav asi. Õpetage lastele jumalasõna juba väga varasest east. Muidu neist korralikke ja vagasid kristlasi ei saa!
  /   09:13, 8. aug 2017
Lapsed jõuavad ise usuni, kui on selleks valmis, igasugu bussiga tädidele tuleb kutsuda politsei.
M
Mnjaa  /   10:04, 8. aug 2017
Väga edumeelne. Ennemalt olid kommionud ja nüüd siis bussitädid.
A
ab  /   09:51, 8. aug 2017
tead ikka, mitmes naine eva aadamal oli?
C
C  /   20:34, 9. aug 2017
Tundub,et enamus lapsevanemaid soovib kui laps kasvaks pätiks,vargaks või teiste varal ahnitsejaks,kes vahetab naisi ja jätab maha lapsi,kellel pole ausat südametunnistust ega kaastunnet,südamesoojust ega elementaarset viisakust,kellele õpetatakse juba lasteaiaski,et ka kaks isa või kaks ema võiks lapsel olla,kuid milliste tõekspidamistega inimene temast saab,kas mõeldakse sellele..?
A
abd  /   08:29, 14. aug 2017
Ma pole küll ise Aadama ajal paradiisis olnud, seega ei vüi tema naistejamasid päris isiklikult kinnitada, kuid ühes raamatus oli jutt, et esimene naine oli Lilith.
"Ja jumal võttis kõrgusesse küünituva küünaleegi ja lõi selle leegi hubisevatest ja lõõskavatest keeltest taevalaotuse alla esimese naise, kelle nimeks sai Lilith."(A. Ishakjan). Lilithile ei meeldinud Aadam, kel oli saue lõhn man. Viimaks tõmbas Lilith saatana seltsis lesta. Jumala hakkas Aadamast kahju ja te tegi mehe küljeluust vagura Eeva. Aadam igatses aga ikka oma truuduseta Lilithit.
Selliseid mõistulugusid ja ka piiblit on tore ja hariv lugeda, aga sellepärast ei ole vaja veel usuhulluks hakata ja lapsi kommide abil usu juurde meelitada.
V
varro  /   23:04, 7. aug 2017
õige, lastele tuleb maast madalast piiblitõdesid tutvustada
N
normaalne  /   22:59, 7. aug 2017
Aga mis te arvate miks Mustamäele rajatavast kirikust 100m kaugusele jääb 2 lasteaeda ja koolimaja? Et rohkem linnaosas vaba platsi polnud? Usuäri ei erine millegi poolest tavalisest ärist. On olemas kioskimüüjad, säästu- ja supermarketid. Harjuge ära ja õpetage lastele.