Maailm

VIDEO | JUBE! Parasiidid tekitasid teismelisele poisile verejooksu (7)

Toimetas Keit Paju, 7. august 2017, 12:36
 Jarrod Kanizay/AAPSource:AAP
Austraalias juhtunu hämmastas nii arste kui ka eksperte: 16-aastane Sam Kanizay otsustas pärast jalkamängu jalad Melbourne'is Brightoni rannas vette kasta ning minutid hiljem olid ta jalad verega kaetud.

Arstid olid nähtust hämmeldunud ning ei suutnud teismelise vigastusi selgitada, seega asus asja uurima poisi isa.

Mees läks randa, ühes kalavõrk ja tükk värsket liha ning püüdis kinni sadu väikeseid tegelasi, keda arvab tema poja vigastamises süüdi olevat. „Püüdsin kai äärest mingid elukad kinni. Panin kalavõrku värsket liha ja nad sõid seda elu eest,“ rääkis härra Kanizay Austraalia Daily Mailile.

Aerjalaliste vähikeste seas on parasiitseid liike Jarrod Kanizay/AAPSource:AAP

Mehe sõnul huvitas olendeid eriti veri. Kanizay arvates sarnanevad olendid lestadega ja nad hakkasid nooruki jalgu sööma siis, kui poiss neid kai ääres jahutas. Teismelise sõnul tundis ta jalgu vees hoides kihelust, kuid ta eeldas, et ta jalad valutavad lihtsalt jalgpalli mängimisest. „Mu esimene mõte oli see, et vist astusin kivi peale. Aga ma mõistsin, et asi ei ole selles, sest kihelesid nii kogu hüppeliiges kui jalg,“ rääkis ta.

Nooruki jalad hakkasid veritsema ja seetõttu mindi haiglasse, kus samuti ei suudetud selgitada, mis veritsemist tekitab. „Niipea, kui me ta jalad verest puhtast tegime, jätkasid need veritsemist. Haigla põrandal oli suur vereloik,“ rääkis nooruki isa.

 Jarrod Kanizay/AAPSource:AAP

Teismelise sõnul oli vere mahapesemisel näha sadu tillukesi naha sisse torgatud auke. Õnneks saadi verejooks siiski kontrolli alla ning Sam peaks paranema. 

Uus-Lõuna-Walesi ülikooli merebioloog Alistair Poore kinnitas Guardianile, et pole kunagi midagi sellist näinud. Teadlase sõnul ründasid noormeest mingid mereselgrootud ja tõenäoliselt oli tegu kalatäide või meretäidega. Need on pisikesed vähikesed, kellest paljud on parasiitse eluviisiga ja imevad teiste loomade verd.

Poore rääkis, et inimesed ei pane verejanuliste vähikesi hammustusi tihti tähele või peavad jalgade kipitamise põhjuseks meduusilt saadud kõrvetust.

Fotodel ja videos nähtud olukord on siiski üliharuldane. Nii hullu verepulma korraldamiseks pidi poisi jalga ründama tohutu hulk näljaseid loomakesi.

7 KOMMENTAARI

f
8. august 2017, 12:37
Fuhh, õudne.
w
Www 7. august 2017, 15:30
Kas neid elukaid esineb ka Vahemeres?
Loe kõiki (7)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee