SÜNDMUSKOHT: siin lähedal hoidis seni tundmatu mees sporti teinud noort naist kinni ja samal ajal tegeles eneserahuldamisega.Foto: Tiina Kõrtsini
Geidi Raud 7. august 2017 12:47
„Ma püüdsin end korduvalt tema haardest lahti väänata ja karjusin appi nii kõvasti, kui ma suutsin, aga keegi ei kuulnud. Ma röökisin, et kao minema ja jäta mind rahule, aga ta ei teinud väljagi,“ kirjeldab Maris nuttes, kuidas võõras mees teda eile terviserajal kinni hoidis ja samal ajal ennast rahuldas.

Rakvere lähedal Pajustis elav 30aastane Maris läks pühapäeva õhtul tervisekõndi ja -jooksu tegema. Marsruuti Pajustist Rakverre ja tagasi läbib ta igapäevaselt ja seetõttu ei osanud ta midagi karta. Viis kilomeetrit juba selja taga sörkis naine kõrvaklapid peas kodu poole. Ilm oli tuuline ja kõle, kell näitas umbes 21.30.

„Ma nägin silmanurgast, et Rakvere poolt tuli auto ja pööras ühe maja hoovi. Kuna ma ise elan Pajustis, siis tean, et sellise autoga inimest seal majas ei ela,“ räägib Maris. Naine otsustas, et sörgib rahulikult edasi, kuid peagi tundis ta, et keegi on tema selja taga. „Jõudsin vaevalt hakata end ümber pöörama, et selja taha vaadata, kui keegi hakkas mu pükse alla tõmbama. Mehel endal olid juba püksid all. Kui hakkasin minema jooksma haaras ta vasaku käega tugevalt minu käsivarrest, samal ajal teise käega onaneerides. Ta ei öelnud midagi, ainult häälitses rõvedalt,“ kirjeldab Maris, kes on siiani suures šokis.

„Ma püüdsin end korduvalt tema haardest lahti väänata ja karjusin appi nii kõvasti, kui ma suutsin, aga keegi ei kuulnud. Ma röökisin, et kao minema ja jäta mind rahule, aga ta ei teinud väljagi.“ Marisel õnnestus aga ikkagi end ründaja haardest lahti rabeleda ning ta pistis nii kiiresti põgenema, kui jalad võtsid.

Paarikümne minuti pärast oli mees jõudnud juba Kisuvere külla, kus ta rahuldas end 19-aastase neiu nähes.

Rakvere politseijaoskonna juht Indrek Link kinnitas, et rünnakutest on korrakaitsjatele teada antud. Linki sõnul liikus meesterahvas pärast Marise ründamist tagasi autosse ja lahkus sündmuskohalt. „Politsei alustas juhtumi kohta väärteomenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb seksuaalset ahistamist,“ märkis ta.

„Kella 22.25 paiku teatati, et Haljala vallas Kisuvere külas rahuldas ennast seksuaalselt 19-aastase neiu nähes avalikus kohas tundmatu meesterahvas. Neiu ei soovinud politseisse avaldust esitada. Politseipatrullid kontrollisid lähiümbrust, et leida kirjeldusele vastav mees ja sõiduk, kuid kahjuks otsingud tulemust ei andnud,“ lisas Link.

Ründaja isikukirjeldus on politseile teada. „Täna töötab politsei juhtumi kallal edasi, et rünnaku toime pannud isik või isikud tuvastada. Mõlema rünnaku puhul liiguti sarnase sõiduautoga,“ kinnitas Rakvere politseijaoskonna juht.

Maris kirjutas juhtunust ka sotsiaalmeedias, et teisi naisi hoiatada. Marise kirjelduse järgi oli mees umbes 28-35-aastane ning 180 cm pikk. Kehaehituselt oli ta kiitsakas ning tema kõrvad hoidsid peast tugevalt eemale. Nägu oli tal kergelt habetunud. Mees sõitis tumeda autoga.