Pilt on illustreerivFoto: Vidapress
Laura Nõlvak 5. august 2017 16:10
„Järsku käis suur sähvatus, kirjeldab reisija öist sõitu lennukiga Helsingist Tallinnasse. Sähvatus oli aga äike, mis lennukit tabas.“ „Mul oli hirm, et nüüd ongi kõik!“

Õhkutõus ja sellele eelnev pardaleminek oli tavapärane. Võimalikust äikesest ei teadnud Eestisse lendav Maria (nimi muudetud – L.N.) midagi. Kuigi lend hilines, ei pidanud ta seda muret tekitavaks.

„Kõik oli sujuv, lugesin lennukis rahulikult raamatut, kui järsku käis suur sähvatus“ selgitab reisija juhtunut. Naine istus kaaslasega akna ääres, kust võis hästi lennuki tiiba näha. „Mu kaaslane nägi seda hetke, kui välk tiiba tabas,“ ütleb Maria.

Suunda tagasi Vantaa lennujaama kohe ei võetud. „Arvan, et selleks prooviti luba saada,“ räägib Maria, lisades, et turvavöö kinnitamist käskiv tuli pandi põlema ja reisijatel paluti paigal olla.

 Mõni hetk pärast esimest teadaannet öeldi reisijatele, et lennuk naaseb Helsingisse tehnilise rikke tõttu.

Kuigi kogemus võis olla ehmatav, siis Maria sõnul reisijate seas paanikat ei tekkinud. „Mõned naersid, mõned kurvastasid. Õhus olla oli jube, pigistasin käetugesid ja hoidsin silmi kinni. Mõtlesin, et kui ma nüüd Soome lahte upun on mu lool igav lõpp,“ selgitab naine oma tolle hetke emotsioone.

Kõige rohkem kartis Maria aga maandumist. „Tean, et siis on kõige suurem oht lennukiga õnnetusse sattuda. Samuti tekkis hirm, et hiljem pean uuesti lennukisse istuma,“ jätkab ta.

Tagasi Helsingi lennujaama jõudes ei saanud reisijad juhtunu kohta kohe infot. „Me ei teadnud isegi, kui kaua me seal uut lendu ootama peame,“ räägib reisija.

Marial tekkis aga küsimus, miks lennuk tagasi Helsingisse suundus, kui Eestit juba näha oli. „Sadamat oli näha ja maanduma pidime nii või teisiti,“ ei mõistnud ta.

Kuigi naise lennureis võttis ootamatu pöörde, on tal hea meel lõpuks tervelt kodumaal tagasi olla. „Mul oli vahepeal hirm, et nüüd ongi kõik,“ kirjeldab naine.

Tihti reisiv Maria sai enda õnnetusest sõnutsi kinnitust sellele, et lennukitega juhtuvad õnnetused on haruldased. „Kui tekibki tehniline viga, siis suudab hea piloot kõik reisijad turvaliselt maale tagasi toimetada,“ arvab ta ja lisab, et lendamist siiski kartma ei hakanud. „Maailm vajab avastamist!“

Samal teemal

Kommentaarid  (32)

vaps 5. august 2017 20:58
Miks lennuk tagasi pöördus? Sest Finnairil on odav teda Helsinkis kontroolida ja parandada, reisijatest ja nende õigeks ajaks sithkohta soimetamisest on lennufirmal suht on savi.
6. august 2017 16:58
hea point. kodubaasis lennuki kontrollimine ikka teine tera, kui võõras lennujaamas
to vaps 6. august 2017 17:07
mitte odavuses pole küsimus, vaid tehnilises baasis ja kompententsis.
on 5. august 2017 20:29
jutt liikvel et varsti on vajalik lapid püksi toppida kui lendama lähete
6. august 2017 11:07
pigem on kasu fooliumist mütsist, piksega pihta saamise lootust on vähe, aga kiirguse tase Maal on kõvasti tõusnud.
tegus 6. august 2017 11:48
Kui mina ükstama kõik milliselt lennult naasen, on püksid alati märjad. Juhtub ka seda , et seda va paksemat ja haisvamat täis.
6. august 2017 14:49
Kasuta siis pamperseid, ega see tänapäeval mõni defitsiit ole.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS