Eesti uudised

Ratas India peaministrile: "Laevakaitsjate juhtum vajab kiiret lahendust." (44)

Gerly Mägi, 5. august 2017 12:13
Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsilFoto: Stanislav Moshkov
Peaminister Jüri Ratas ja India peaminister Narendra Modi vestlesid täna telefonitsi ning arutasid muu hulgas ka Indias kinnipeetud Eesti laevakaitsjate küsimust. Mida India peaminister Ratasele täpselt rääkis, peaminister ei avalikusta.

Peaminister Ratas väljendas India kolleegile kahetsust, et 14 Eesti laevakaitsja osas ei ole Tamil Nadu kohus kaheksa kuu jooksul kohtuistungite lõppemist veel otsust teinud.

Samal teemal

"Austame India kohtusüsteemi sõltumatust ega sekku kohtumenetlusse, aga kohtuotsuse saamine mõistliku aja jooksul on õiglase kohtupidamise üks põhimõtetest. Eriti olukorras, kus välismaalased, antud juhul eestlased, on kodust kaugel ja nad ootavad otsust vanglas," edastab Riigikantselei peaminister Ratase sõnu.

"Nii laevakaitsjad kui ka nende lähedased ootavad kohtuotsust juba eelmise aasta novembrist. Valitsus ja välisministeerium töötavad selle nimel, et kokku pea neli aastat kestnud protsess lõpptulemuseni jõuaks," lisas Ratas.

Õhtulehe küsimuse peale, kas India peaminister peab võimalikuks laevakaitsjate juhtumi kiiret lahendust, viitas Ratas, et kogu vestlust siiski avalikustada ei saa. "See oli kahepoolne vestlus. Kindlasti me jätkame kahepoolset diskussiooni," sõnas ta.

"Loodan väga, et Eesti ja India valitsuse koostöö aitab leida laevakaitsjate kohtuprotsessile lahenduse ja meie mehed jõuavad koju," ütles peaminister.

Lisaks laevakaitsjate küsimusele arutasid peaministrid Eesti Euroopa Liidu eesistumise võtmeteemasid, eelkõige digitaalse Euroopaga seoduvat. Peaminister Ratas väljendas ka lootust, et India avab tulevikus saatkonna Tallinnas. 

Kõne lõpetuseks kutsus peaminister Ratas peaminister Narendra Modi ka Eestisse visiidile.

Samal teemal

06.10.2017
Esmaspäeval toimub Indias eestlastest laevakaitsjate kohtuistung
11.09.2017
LAEVAKAITSJA: „Kui raha ei ole, suredki siin vanglas...“
10.09.2017
Välisminister kutsub seoses laevakaitsjate kaasusega välja India suursaadiku Helsingis
20.08.2017
PÕRGU INDIA VANGLAS: vetikane joogivesi, kesine toit ja puudulik arstiabi