Eesti uudised

Eestist eeskuju! Soomlased korraldasid oma meestele tantsupeo (14)

Toimetas Gerly Mägi, 5. august 2017 12:31
Foto: Lapuan kamerakerho
Kui 11 aastat tagasi Rakveres esimene meeste tantsupidu peeti, ei osanud korraldajad ilmselt uneski näha, et põhjanaabrid väikesest Eesti linnast eeskuju võtavad. Täna aga peetakse Lääne-Soomes Lapuas esimene Soome meeste tantsupidu.

"Lapua linna esindajad olid viimasest sõpruslinnas Rakveres toimunud meeste tantsupeost niivõrd vaimustatud, et soovisid ise midagi sarnast korraldada," teatas Rakvere abilinnapea Kairit Pihlak. "Nii toimubki täna Soomes Lapua pesapallistaadionil Soome 100 pidustuste raames 2 etendust Mies-Tanssipidot, kus esineb ka 100 meest Virumaalt," sõnas Pihlak.

Pihlaku sõnul on see suurepärane näide heast koostööst kahe sõpruslinna vahel. Ühtlasi tähistatakse sellega Eesti ja Soome vabariikide juubeliaastaid.

Saja tantsumehe hulgas on ka Rakett 69 üle-eelmise hooaja võitja Karl Reinkubjas. "Mul on au olla üks sajast mehest, kes oma osalemisega Soomes näitavad milleks Viru mehed on võimelised," ütles ta.

"Rakvere tantsivad mehed on Soome meeste tantsupeoks valmistumisel kõik oma liigesed töökorda seadnud, et põhjanaabrite juures korralikku taset näidata," kommenteeris ettevõtmist ka Rakvere linnavalitsuse liige Ain Suurkaev.

Virumaa meeste esituse on tervikuks seadnud tantsuansambel Tarvanpää kunstiline juht Tiiu Mürk koos tuntud koorijuhi Elo Üleojaga. Eestlaste koregraafia põhineb eesti koorimuusikal. 

Esimene Eesti meeste tantsupidu korraldati 2006. aastal, seni viimane aga 2015. aastal Rakveres.