Maailm

President Trump läheb puhkusele, kriitikud teritavad hambaid (14)

Toimetas Gerly Mägi, 5. august 2017 15:46
Donald TrumpFoto: AP / Scanpix
Puhkuste aeg on käes – see tähendab lõõgastust ka USA presidendile Donald Trumpile. Kuna Trump on aga siiani olnud üks enim puhkusepäevi välja võtnud president, teritavad kriitikud juba hambaid.

USA Today ja CNNi teatel on presidendi plaanis 17-päevane puhkus veeta omanimelises golfiklubis Bedminsteris, mis asub New Jerseys. 

Kuigi presidendi puhkus algas eile, on Trumpi vastased puhkuse teemal sõna võtnud juba nädalajagu. Nad heidavad Trumpile ette liiga sagedat puhkamist. Nimelt on presidendil tavaks veeta nädalavahetuseti aega oma Florida, Virginia ja New Jersey villades.

Muuseas, Trump ei ole oma 196 ametipäeva jooksul kõige enam puhanud president. Näiteks George W. Bush jõudis selle ajaga puhkusel olla juba 67 päeva, Barack Obama aga poole vähem kui Trump, vaid 21 päeva.

Küll aga kipuvad Trumpil asjad kiirelt ununema. Loetud päevad pärast presidendiks saamist ütles Trump saates "60 minutit", et pikkadeks puhkusteks tema ametaja jooksul aega ei jää, kuna väga palju on vaja ära teha.
 
Samuti avaldas ta kolm aastat tagasi pahameelt Barack Obama puhkuse üle. Praegune president kirjutas toona Twitteris: "Sel ajal kui Obama on puhkusel, mängib golfi, käib pidudel ja džässkontsertidel, raiub ISIS ajakirjanikel päid otsast."

Valge Maja ametnike teatel ei ole 17-päevane golfiklubi külastus õieti mingi lõõgastus. Seda nimetatakse ametlikult hoopis tööpuhkuseks, mille jooksul pole Trumpil aega lugemiseks või muudeks meelistegevusteks. 

Lisaks pidi tööpuhkusel olema ka teine põhjus. Nimelt vahetatakse Valge Maja läänetiivas konditsioneerisüsteem välja ja seetõttu tuli kogu personalil sealt lahkuda. Läänetiivas asub ka Ovaalkabinet ning teised presidendi tööruumid.

"Ma ei usu, et keegi teist tahaks augustis läänetiivas olla, kui seal on 38 kraadi ja pole konditsioneeri," sõnas Valge Maja kõneisik Lindsay Walters, kes rõhutas, et president jätkab puhkuse ajal töötamist.

Sellest, kus president Trump järgnevad 17 päeva veedab, saad aimu videost:

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee