Krimi

Nende seas ka kaks Eestis kuriteo sooritanud meest

AITA LEIDA: Europol palub abi 66 tagaotsituima kriminaali leidmiseks, leiutasu kuni miljon eurot! (44)

Gerly Mägi, 5. august 2017 10:21
"Postkaart"Foto: Europol
Europol otsib taga 66 inimest, kes 21 Euroopa Liidu riigis raskete kuritegudega hakkama on saanud. Nende seas on ka kaks vene keelt kõnelevat meest, keda Eesti politsei tapmise või raske tervisekahjustuse tekitamise pärast taga otsib.

Sel ajal kui suur osa meist naudivad suvepuhkust, on kriminaalid ikka tegudehoos. Ometi valivad ka nemad suvisel ajal pagemiseks populaarsemaid piirkondi, sageli suisa mõne kuurorti.

Kriminaalid on kuriteod toime pannud 21 Euroopa Liidu riigis. Seejuures otsitakse taga ka Narvas mõrva sooritanud ning ööklubis Tallinn teist pidulist pussitanud mehi. Aga ka näiteks soomlast, kes valedokumentidega rohkem kui 100 000 eurot välja pettis.

Kopsakaim leiutasu on välja pandud 51-aastase kreeklase eest. Vanglast põgenenud mehe arvel on lugematu hulk kuritegusid, nende seas tapmine, helikopteri kaaperdamine, inimrööv jne. Vihjete eest, mis viivad mehe tabamiseni, on välja pandud miljoni euro suurune vaevatasu.

Kohalike politseiüksuste hinnangul on kurjategijad vahepeal ümber asunud ning pole enam leitavad samast kohast, kus kuriteo toime panid.

„Postkaartide“ jagamise meetod on Europolil kasutusel juba mitmendat aastat. Möödunud aastal vaatas neid enam kui kaks ja pool miljonit inimest. Üheskoos suudeti üles leida 36 tagaotsitavat. Seejuures peeti 11 inimest kinni vaid tänu „postkaartide“ platvormile. Neli kriminaali aga ehmusid, kui nägid enda profiili Euroopa tagaotsituimate kurjategijate lehel ning andsid end ise politseile üles.

Europoli „postkaarte“ saad vaadata SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee