Eesti uudised

Vanaproua eestimaisest toidukraamist: "Kurat, kui Poola rahvas pole enda maal kasvanud toitu süües maha surnud, ei sure meie ka!"

Geidi Raud, 4. august 2017 16:06

57 KOMMENTAARI

m
Milkman/ 7. august 2017 23:52
Kui Te seisate näiteks Maximas piima leti ees ja tahate osta Alma piima siis teadke, et seesama Armas piim mida kõrvalt kastist saate on pakitud täpselt samast piimast. Ainult kilerull ja hind on teised. Pakendil on tootjatähis mis Valiol on EE110. Vaadake ja võrrelge Alma kilepakke ja Armas kilepakke ja veendute, et tootja on sama. Piim on samuti ühest ja samast mahutist. Ise teate kas pakendil ilutsev ALMA on hinnavahet väärt.
k
keetsin täna eesti maasikatest/ 7. august 2017 20:48
moosi - ei mingit head lõhna ei olnud, kusjuures varem on ikka terve köök mõnusat maasikalõhna täis olnud. Praegu müüakse eesti maasika pähe ikka niivõrd millegagi läbi immutatud maasikaid, et kui vähegi mäletad lapsepõlvest kui kiiresti maasikad riknesid, siis iga normaalne inimene oskab järelduse teha, mida ta sisse sööb. Ainult eestlane tahab iga hinna eest kiiresti rikastuda ja seepärast tal ükskõik, mida ta müüb, peaasi et raha saab.
s
Sander/ 6. august 2017 19:28
Olen memmega 102% päri! Patriotism taskut/kõhtu ei täida, nii käingi õlle järgi, süümekaid tundmata, Alko1000´sse, Maximast joon Asa piima, Grossi poest ostan ammu juba "kefirs"´i(0,56€/l), sest need on odavamad ja mis peamine maitsvamad.
n
no kuulge/ 6. august 2017 10:46
Poola juustud ja vorstid on suurepärased.Hinna ja kvaliteedisuhe paigas.Meil on enamus plöga, mis pannil muutub rasvaks.Ostan Poolast alati neid koju kaasa.Isegi odav vorst on neil lihakas ja hea maitsega.
j
järelikult/ 5. august 2017 09:52
Toiduliit tegeleb sihilikult rahva petmisega.
e
Eestlane/ 5. august 2017 09:11
Augustikuus maasikate hind 6.50! Kes seda enne on näinud! Kuhu kadusid Poola ja Leedu maasikad? Ostsin neid 50 senti kilo! Loll olin, et ainult ühe kilo söömiseks, arvasin, et maasikaaeg on alles ees. Ja siis nad tulid - need EESTI OMAD! Uskumatud hinnad ja uskumatult rahaahned maasikakasvatajad.
a
Anari/ 5. august 2017 08:44
Käisime Poolakatega korra Maksimarketis ja need vaatasid Poola õunasid nagu ilmaimet. Et neil küll selliseid vahakäkke poes müüa pole. Ilmselt on ikka eksport ja kohalikul kaubal kihu vahet ka...
l
lugeja/ 6. august 2017 09:16
on küll suur vahe,see,mis müüakse Poolas ja ,mis mujale saadetakse,sama on ka näiteks Hiina toodetega,,nad oskavad teha kvaliteetseid asju küll,aga,mis riigist välja läheb on sama hea,kui praak. Aitähh artikli eest enam,selle märgiga tooteid ei osta
ä
ätt./ 5. august 2017 08:12
Eestlaste sugu on visa-elasime üle Pätsi, kommunismi,Tsernobõli,Ansipi siis elame üle ka selle läänest tuleva rämpstoidu.
Eriti ettevaatlik tuleks olla mitte Poola vaid Saksamaa,Prantsusmaa,Itaalia ect.toiduainete suhtes sest neid on kolm kategooriat.Siseriiklikuks st.euroopas tarbimiseks,ida euroopa ja siis venemaa.Kuna venemaa on suurest osast loobunud siis suunatakse see osa ida euroopasse.

m
Muix/ 5. august 2017 01:41
Paljud põllumehed meil ikka lubamatult palju mürgitavad. See leib ja sai, liha, juurvili - puuvili jõuab meie kõigi lauale ja nuta või naera, aga sööma pead. Tuttavad elavad põldude lähedal Viljandimaal ja Kagu-Eestis ning näevad, mis toimub...
i
Isegi.../ 5. august 2017 08:39
..juurviljad,mis on pestud ja kilekottidesse pakitud seisavad külmkapis väga kaua st.kenikaalides pestud.Tavaline pesemata juurvili ja kilekotis ei seisa niikaua.Kurgid,tomatid kasvatatud substraatidel,mitte mullas.Kus on siin siis mahe tootmine?
õ
õnne meile/ 5. august 2017 01:33
Toiduainete tehnoloogia pole praegu selleks, et toit maitsvam ja tervislikum oleks, vaid eesmärk on omanikele kasumit teenida, lõppproduktist eraldades maksimaalselt kalleid osaaineid ja kõikvõimalike ballast, lõhna ja maitseainetega luua illusioon kvaliteedist.
M
????/ 4. august 2017 23:32
Miks arvatakse , et väikepõllupidajad kasvatavad mahedalt, need on samuti rahaahned, oma kogemus turult ostetud kurkide hapendamisega , kõik läksid pehmeks, liiga palju lämmastikku antud. Kui ise ei kasvata , siis ei saa kunagi kindel olla.
K
?/ 5. august 2017 11:14
Kõik mis müügiks kasvatatud on ebakvaliteetne. Aetakse vaid raha taga.
v
Vanaproual on õigus./ 4. august 2017 23:15
Teaks Ta vaid millise kasu selle pealt maaletoojad ja edasimüüjad saavad. Üks reis Poola ja silmad avanevad. Üsna suureks avanevad. Imestasin ise megalt selle toidukoguse üle, mis ma sealt kaasa vedasin.
k
Kustutatud kommentaar/ 4. august 2017 22:44
Asjatundlikumad kommentaarid tsenseeritakse välja.
t
Tore/ 4. august 2017 22:33
Eestlane saab jälle vinguda. Tõstame aga koonu taeva poole ja ulume.
m
Maša/ 5. august 2017 11:12
Sulle ei meeldi kui asjast räägitakse nii nagu see on. See pole vingumine. Tee sõna vinguma mõiste endale selgeks.
r
ruby/ 4. august 2017 21:54
Poola toetab oma farmereid päris tublisti. Maainimesed peavad 2-3 lehma ja põllumaj on hästi organiseeritud. Ja üldse, poolakad elavad väga hästi oma zlotiga, maa on ilus ja korras.
m
mõtiskleja/ 4. august 2017 21:04
KÕIGE HIRMSAM UUDIS OLI MULLE SEE,ET MEIL MÜÜAKSE BRASIILIA LIHA! Keegi võiks algatada kampaania, et kuskilt seapidajalt ostetakse perede kaupa liha otse talust ära.Ühest seast saaks mitu peret kraami kätte.Nii nagu toodi üksvahe piiri äärest sibulad ära,kui telekas hädakisa-saade oli!

n
Nojah/ 4. august 2017 19:30
Vaata mutt. Ise söövad õunad, südamed aga viskavad potti, keedavad moosiks ja müüvad kahekordse hinnaga meile. Lihaga on veel hullem lugu. Sa ei taha teada.
"
./ 4. august 2017 18:56
"Eelistada Eestimaist" on sama loll kampaania, kui toota kogu tööstustoodang ainult oma kodumaal realiseerimiseks.
Inimesed teevad tööd, saavad selle eest armetut talka, ja loomulikult ostavad seda, mida rahakott võimaldab.
Sellise "patriotismiga" oleks lapsed kuni juulikuuni oma "kodumaisedi " maasikaid oodanud, ja siis paar korda nädalas poole kilo kaupa saanud.
Õnneks oli neil maasikaisu rahuldatud, kui lõpuks kodumaine , kaks korda kallim mari lettidele jõudis.
n
nojah..../ 4. august 2017 18:23
Kiitus vanaprouale,ise olen sama meelt.
m
mai/ 4. august 2017 20:21
kus te teate, et poolas seda sama süüakse mis meile tuuakse
n
nagu pimedas kotis/ 4. august 2017 18:23
on see eestimaalase ajuke. Poolas on kõik kaup kordades kvaliteetsem ja muidugi ka maitsvam. Nii suur rahvas ei saa lubada endale s--ta söömist, nagu meie siin. Ja kui õnnestub saada Poola toiduaineid, siis ole rõõmus. Millal küll see pime parandzaa peast tõmmatakse, et "eestis on kõik parem". Siin on kergem tulema nii toitainetepuudus, kui ühekülgne toitumine, küll pestitsiidid jne.
j
juta/ 4. august 2017 18:28
Sööge aga kodumaist rapsiõli, vaadake mis juhtus mesilastega
t
Teeline/ 4. august 2017 19:06
Ei söö poolakas seda sööki, mida ta sulle siia saadab. Selleks on teised põllud. Sama ka norra lõhega. Külmik laotakse kasvanduse kala täis, aga kui tahad endale ka paar kala osta, siis tuuakse hoopis teisest kohast.
r
räägime ausalt/ 5. august 2017 00:10
Meie rahvas arvab, et meil on poes kvaliteetsed toiduained, vabandage väga need inimesed kes nõuka ajal ostsid kalakonserve, mahla ja hapukoort siis praegu on need asjad sõna otseses mõttes solk. Leib ja sai, piim kefiir on ainukesed mida pole veel täiesti solgitud, eks solkimisoskused tulevad ajaga, singid ei kõlba pea ükski poes osta.
Rahval ajupesu tehtud, kõik tore. Veel 90-datel kohv lõhnas kohvimasinas, juba 15 aastat on lõhnatu.
a
ausalt rääkijale/ 5. august 2017 02:06
Kui arvad, et nõuka ajal toiduainetesse solki ei topitud, siis oled väga naiivne. Lihtsalt nõuka ajal ei räägitud sellest, mis solki see või teine toit sisaldab.
e
Ei.../ 5. august 2017 08:45
..topitud,olen olnud nõuka ajal pagar-kondiiter ja ühtki säilitusainet,maitsetugevdajaid jne. ei kasutatud pagaritööstuses.Poest tagasi toodud saiad purustati ja tehti riivsaia.
Tänapäeval pole ühtki tööstuslikku toitainet,kus pole E-ainet,säilitusainet jne.jne.,seda rivi ei jõua ära kirjutatadagi,millest toitained koosnevad.Sellist rumalat juttu pole vaja ajada.Näit.suvekuudel nõuka ajal ei müüdud sülti kauplustes,sest oli kiiresti riknev,aga nüüd....????
m
miks bluffid/ 6. august 2017 15:31
Toit on selline asi, et õnneks solkimine avaldub maitses ja lõhnas ja miks sa kirjutad kui ise siis mahla ja kalakonserve pole söönud, paljalt arvamuse pealt lased, hale ju. Võtke Kalevi toodang praegu - ainus komponent on neil suhkur, mis oli vanasti- öö ja päev. Kali nõuka ajal- ulme hea.
v
vanainimene/ 4. august 2017 18:14
Nõmme turul ja suurte kaupluste ees müüdavad EESTI MAASIKAD läigivad nagu pühade munad. Kui apelsini või ka õuna võid mürgist puhtamaks koorida, kas siis nüüd tuleb maasikaid koorima hakata.
Nõmme turust ja Balti jaama turust said toidupoed. Sooviksin osta väikeaiapidajalt tema kraami. Ja otse talunikult ka. Keskturul on veel käimata. Aga kurb.
n
nojah..../ 4. august 2017 20:42
Aga kuidas sa sisseveetud suhkrut ja soola koorid või puhastad,õpeta palun mulle!
m
Muix/ 5. august 2017 01:35
Suhkru ja soola tarbimist püüa vähendada. Ma näiteks lõpetasin 8 aastat tagasi suhkru lisamise kohvile ja teele. Nüüd tundub magus tee ja kohv lausa vastik - ei kannata juua! Alguses ei oleks uskunud, et nii läheb. Soola ka ei lisa enam nii palju, kui varem ja maitsemeel on tagasi tulnud.
j
juta/ 4. august 2017 17:55
Alates Venemaa embargost 2014 on Eesti piimakari vähenenud kõvasti ning poolakad noolivad Eestist veel lisa. Nemad saavad seda endale lubada,sest riik maksab loomakasvatajatele otsetoetusi. Poola on Euroop Liidu üks juhtivaid põllumajandustootjaid.Arvestatav osa läheb ekspordiks.Eksport on ida ja läänesuunaline. Miks ei halvustata Belgia,Hollandi, Taani toodangut,sealt tuleb ju ka toitu
k
Kui / 5. august 2017 02:08
Eesti tomat maksab 4.50.- Poola oma 1.50.- vastu. kas tahad nüüd väita, et EU tõesti doteerib iga poolakate tomati kilo 3 euriga + transport Eestisse? ;) Ha-ha-haa
j
juga/ 4. august 2017 17:21
Kui ei ole võimelised konkurentsivõimeliste hindadega tootma, siis ärge tootke. See lihtsalt on jälle tootjate ja muidugi kaupmeeste ahnus, mis hinnad lakke lööb. Sõidan tihti läbi Poola , ka küladest, ja näen kuidas nad müttavad vanade traktoritega ja isegi hobustega!!! põllul. Paneme sinna otsa tunduvalt soodsama kliima, ning olen kindel, et väetisekotte läheb siin meil põllule kordades rohkem. Nii et ei näe põhjust eestimaist poole kallimat toodet eelistada.
t
Teeline/ 4. august 2017 19:11
Kui sa tihti Poolas sõidad, siis peaksid olema näinud, kuidas poolakas hommikul vara oma nelja-viite lehma karjamaal lüpsab ja piima sõidukaga või hobusega minema viib. Eestis naerdaks sinu selline karjakasvatus suure häälega välja ja väänataks sellised trahvid, et päevapealt oma lehmad kombinaati viid.
n
4. august 2017 20:41
naiivsus on arvata, et eestimaine kraam on puhtam. veel naiivsem on mahekaupa usaldada.
t
tont/ 4. august 2017 20:56
jaa-mahekaup! astusin kord kohaliku kaubakeskuse mingisse mahetoodete osakonda sisse-esimene(ja ka viimane), mida seal nägin olid makaronipakid VÄRVILISTE makaronidega.
k
4. august 2017 16:59
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
poolaporgand/ 4. august 2017 18:11
j
Jah/ 4. august 2017 18:26
sina toitu eestimaisest
pekist või siis päris taisest
leivast või siis tootest saisest
siis saad lahti oma naisest.

t
tallinlane/ 4. august 2017 16:51
Proua, oht varem surra siiski on,sest Eestisse jõudmiseks on seda värki ikka korralikult mürkidega tuulutatud,et püsti püsiks ja nägu peas oleks. Elan ise küll veits üle vaesusepiiri, aga enamasti hoolin siiski kodumaisest toidust ja tema põllumehest.
m
mürgitavad need ,kes Eestisse veavad, Meil mürgitavad aga tootjad ise./ 4. august 2017 17:01
l
lugeja/ 4. august 2017 16:47
Maha ei sure jalapealt, aga haigused tulevad. Seda on juba teatatud, et tervena elatud eluaastate hulk on meil juba vähenenud. Eladki ehk kauem, aga piinled ja vireled ning neelad rohtusid.
m
Mukk/ 4. august 2017 17:25
Sureme kõik,keegi pole maapeale jäänud.
l
lugeja/ 4. august 2017 18:18
Mõttetu kommentaar! Aga enne surma piinled ja see surm võib ka varem tulla.
k
krõõt/ 4. august 2017 20:17
Tervelt elatud eluaastate hulk on vähenenud kehva arstiabi tõttu. Ravijärjekorrad on pikad ja kui inimene ükskord arsti juurde jõuab, siis on tihti haigus nii kaugele arenenud, et täiesti terveks enam ravida võimalik ei ole. Lisaks veel väga suur % arstide poolseod ravivigasid, mille tõttu inimesed kaotavad oma tervise ja elu.
h
hannes/ 4. august 2017 16:41
no selle potisepa möla ei tasuks küll uskuda. ta kleebiks hea jutuga vanakuradinahale ka suitsupääsukese märgi külge kui aga kõrget palka makstaks. tegelt panevad eesti talumehed põllule kordades rohkem mürke ja väetisi poolakad.
k
Kogemus/ 4. august 2017 16:40
Ma tean ühte vorsti kus on LIHA, kondijahu asemel.
k
Kust/ 4. august 2017 17:20
a
Ainult riigipäid/ 4. august 2017 17:22
toidetakse sellise vorstiga.
a
Arvamus/ 4. august 2017 16:28
Kui hindu vaadata siis on kõik tooraine pärit Eestist. Olgu see kas või kaameli sõnnik, pähe määritakse ikka Eesti märgiall ja kodumaiste hindade näeol.
j
jaanica/ 4. august 2017 16:27
Vanamutid on kõik meeletult ahned ja ihned- veeretavad sente ja hädaldavad, omal sukasääres tuhanded kogutud! Vastikud vingujad! Ma vähendaks neid pensione vähemalt poole võrra sellistel!
v
Vanamutt/ 7. august 2017 19:17
Kulla jaanica, ka sinust saab kord vanamutt. :D
e
Ei saa me läbi Lätita/ 4. august 2017 16:23
Selle JOKK reklaami taustal ütlen, et pistke nüüd see "Eelistage eestimaist" omale sinnasamusesse kuhu segisti saatis.
v
vastan/ 4. august 2017 17:04
eelistan täna juba igas asendis Lätimaist. Poola võiketootja ei jaksakski kalleid ja kiftiseid mürke osta . Meil on Suur Peeter Laari eestkostel, väikevenna märsi juba tühjaks lutsinud ja nüüd põrutab seda va "mahedat" täie toruga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee