Kui ma oma eakaaslastele poole sõnagagi mainin, et meie noortel youtuber’itel aeg-ajalt silma peal hoian, peetakse mind tavaliselt pooletoobiseks. Leian siiski, et meie konnatiigi lapstähtedel tuleb silm peal hoida ja ajaga kaasas käia, nägemaks, mis nooremal põlvkonnal parasjagu teoksil on. Nii püüdis mu pilku moekas nähtus “röstimine”. 

Muidu kulinaarias kasutatav sõna on ingliskeelse slängi kaudu saanud uue tähenduse – üksteise verbaalne tümitamine, sõnadega mättasse löömine, norimine ja narrimine ning seda kõike meelelahutuse eesmärgil! Viimase nädala klikimagnetid videokeskkonnas Youtube on Eesti noorte seas kümneid tuhandeid vaatamisi kogunud “röstimise” meistriteosed, kus Maarjamaa lapsed üksteisele pühendatud videotes teineteisele iga võimalust kasutades ära panevad.

Publik elab kommentaariumis kaasa ja nõuab lisagi. Enam ei taheta tsirkust, vaid verd. Moodustunud on oma poolehoidu reklaamivad grupeeringud. Järgmisena võetakse tõrvikud ja hangud. Minge õue! Varsti saab koolivaheaeg läbi, küll siis saate kakelda.

Jaga artiklit

1 kommentaar

K
kas läks pihta  /   11:52, 5. aug 2017
et kohe sellise murega

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis