Imre ArakasFoto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia
Toimetas Liis Vaksmann 4. august 2017 14:46
Iiri politsei vahistas aprilli alguses Dublini eeslinnas allilmas tuntud Imre Araka, keda süüdistatakse mõrva kavandamises. Senini eeluurimisega seoses vahi all olnud mehe kohtupidamine algas kolmapäeval, üle kivide ja kändude. "Vanglabussil läks sireen katki ja jäime veel ummikusse ka," kirjeldab Arakas toimunud istungit oma Facebookis.

Arakas (hüüdnimega Butcher ehk Lihunik) peeti kinni koos kahe kahtlusalusega Dublinis 4. aprillil. Siiani on ta viibinud eeluurimisega seoses vahi all kuni kolmapäevani, mil toimus tema kohtupidamine video vahendusel, mis ei läinud mehe endi sõnul üldsegi hästi.

Arakas avaldas oma Facebookis arvamust, et videokohus peaks olema majanduslikult logistiline väljamõeldis, et ajalisi trantspordi ja muid kulusid vähendada ja viitab, et Iirimaal tähendab see aga riigirahakotist seadusliku raha varastamist.

"Eile hommikul siis kell 10 pidi (kohus - toim.) algama, algas 11. Seejärel kella 14.30 ootasin erivalve all (kolm inimest) eritsoonist transporti, mind nimelt hoitakse süüdimõistetute vanglas aga otsus tuleb ettelugeda eeluurimis vanglas. Selleks videokohus ei kõlba!!?? Aga siin maal on palju arusaamatut," kirjutab Arakas.

"14.30 viidi kolme auto ja seitsme inimese eskordi all eeluurimis vanglasse kus arvutid olid katki. Arvuti siin maal on üks mõistatuslik asi. Neli tundi ootasime sealse vangla õues, siis loeti otsus ette. Ütlesin, et kuhu alla kirjutada. Öeldi, et alla ei peagi kirjutama. Soovisin siis tõlki aga selle peale jooksis vangla ametnik lihtsalt minema. Päriselt ka!" jätkab Arakas oma kohtuseikluse kirjeldamist.

"Selle ajapeale kui tagasi hakkasime sõitma oli üks eskort auto kogu ekipaaziga kadunud. Vanglabussil läks sireen katki ja jäime veel ummikusse ka aga enne 9 jõudsime tagasi. Lõppkokkuvõtes palju toredaid imimesi tegi ropult eluohtlikku tööd (kuulivestid ja puha) kogusid palju töötunde ja said hästi tasustaud.
Mina lendasin õhtusöögist üle."

Imre Arakast kahtlustatakse Hutchi jõuguga seotud James „Mago“ Gately mõrva kavandamises. Kahtlustuse järgi pidi Arakas tapma Gately 4. või 5. aprillil.