Eesti uudised

Hispaanias peeti kinni Eesti kuritegelikus ilmas nn Kemerovo grupeeringu liidrina tuntud Vjatšeslav Gulevitš ehk Slava Kemerovski

Hispaania ja Eesti ühises politseioperatsioonis peeti kinni neli inimest (22)

Toimetas Piret Kütt, 4. august 2017 10:26
Läbiotsimine HarjumaalFoto: PPA
Korrakaitsjad viisid sel nädalal Eestis ja Hispaanias läbi politseioperatsiooni, mille käigus peeti kinni neli meest vanuses 27-57 eluaastat. Neile esitati kahtlustus kuritegeliku ühenduse loomises ning kuritegelikku ühendusse kuulumises. Hispaanias kinni peetud mees vahistati kohtu loal. 

Kahtlustuse kohaselt tegemist on nn Kemerovo kuritegeliku ühenduse liikmetega, kes panevad peamiselt toime narkokuritegusid. ERR-ile teadaolevalt on narkokuriteos kahtlustatavana Hispaanias kinni peetud Eesti kuritegelikus ilmas nn Kemerovo grupeeringu liidrina tuntud Vjatšeslav Gulevitš (57) ehk Slava Kemerovski.

Esiplaanil Vjatšeslav GulevitšFoto: Andres Putting / Ekspress Media

Tegemist on inimestega, kes on ka varem õiguskaitseasutuste huviorbiiti sattunud ning mõned neist on narkokuritegude eest karistust kandnud.

Riigiprokurör rõhutas, et kogu uurimise vältel on olulisel kohal olnud koostöö Hispaania kolleegidega. „Rahvusvaheline koostöö on meie jaoks tavapäraseks muutunud ning sellenädalane operatsioon näitab koostöö edukust,“ kommenteeris Verte.

Keskkriminaalpolitsei talituse juht Ago Leis ütles, et kinnipidamistele eelnes ligi poolteist aastat kestnud eeluurimine. „Nädala esimeses pooles pikaaegne töö realiseerus ning pidasime samaaegselt Eestis ja Hispaanias kuritegudes kahtlustavad kinni. Leis lisas, et  keskkriminaalpolitsei ametnikud olid Hispaanias kinnipidamisel abis. „Juba aastaid on meil hea kontakt ning üksteisemõistmine Hispaania politsei ja tsiviilkaardiväega. Need kinnipidamised on järjekordsed sõnumid kurjategijatele, et saame nad kätte ka teisest Euroopa otsast,“ ütles Leis.

Tänaseks kogutud teabe osundab üheselt, et vabaduses viibides võivad kahtlustuse saanud mehed  jätkata uute kuritegude toimepanemist, mistõttu on prokuratuur taotlenud nende vahistamist. Eestis kinni peetud meeste vahistamist otsustab kohus lähiajal. Hispaanias kinni peetud mees on vahistatud ning ees ootab tema loovutamine Eestile.

Kõnealuse kriminaalasja raames on konfiskeerimise tagamiseks arestitud kinnisvara, sõidukid ja sularaha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee