Kommentaar

Roomet Sõrmus | Mesilaste surma õppetunnid

Roomet Sõrmus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees, 3. august 2017, 17:05

13 KOMMENTAARI

s
Sander/ 5. august 2017, 05:51
Mul põllutab aiataga mees, kes on mõnikord teatanud, et tuleb mürgitama, kuid mis sellest tolku on. Küsisin, et kas homseks on mürk taimedelt kadunud kui mesilased jälle lahti lasen, vastust pole vaja pikalt arvata. See, mis praegus põllunduses toimub, ei kannata mingit kriitikat. Veneajal oli vaid üks teravilja umbrohu tõrje, kuid viljapõldu mesilased ei roni, sest sealt pole midagi saada. Nüüd, kus kasvatatakse seda õudust rapsi ja mis veel hullem, rohumaid ja kesapõlde pritsitakse glüfosaadiga, on tulemus katastroofiline. Paraku meie hambutu seadusandluse puhul, ei juhtu patustajatega MIDAGI.
s
saastameeste ringkaitse/ 4. august 2017, 21:46
asjamehelt ei sõnakestki sellest, mismoodi turustatakse või kasutatakse taimekaitsevahendiga töödeldud põllusaadust, mille mürgisisaldus on 100 ja rohkem korda üle lubatud piirnormi ning kuidas likvideeritakse keskkonda üle piirnormide viidud ning seal ladestunud mürgid. raskelt saastunud põldu on samas paljudel juhtudel sadu hektareid.
p
Põhista oma väide/ 4. august 2017, 23:35
" mille mürgisisaldus on 100 ja rohkem"
S
/-le/ 4. august 2017, 14:48
Sa oled valel teel, mesilane tolmleb sinu mürgiõisi ega tapa kedagi ja sureb, sest sina teed oma mürgõitest õli ja rikastud.
k
5. august 2017, 10:50
kui ei sure kohe sureb talvel, osa seni lubatud mürke on nüüd juba tunnistatud mesilastele surmavaks. Ma saan aru, et ilma kahjurtõrjeta ei saa, aga faktid jäävad faktideks.
a
Asi kisub kahtlaseks/ 4. august 2017, 13:04
Loomakasvatus on tänaseks pea kogu mahus hävitatud ja tundub, et nüüd on taimekasvatuse kord.
Mis on meie jalge all, et meil muudetakse maa kasutuks, et see müüdaks maha? Ostjad on tavaliselt välismaised kontsernid, nt tühjaks tehtud ja jõude seisvad farmid on inglaste ja austerlaste omad.
Kas on vaja siinmail põllumajandus 100% hävitada?
Viimased, "mesilastesõda" kontekstis artiklid on just teraviljakasvatajate vastu otseselt suunatud. Inimesi, kes ei taipa asjust midagi- neid on hea hämada igatsorti mürgitamistest jms, kusjuures see, kes kas eksitusega või meelega ühe jandi korraldas, see on nüüd kõikide ühiseks nimetajaks tehtud.
Hakkab tulema ka jura "välismaisest" mürgivabast põllumajandusest ja meie keemiarikkast põllumajandusest koos mürgipritsiga hullunud põllumehest.
Kuna vaesus on meil nii suur ja mujal rändavad vähesed, on sellist valet hea levitada, sest Vanas Euroopas toimuvat "taimekaitset" saavad näha ja jälgida vähesed.
Sealne tasub vaatamist, sest seal ei kasva peale vajaliku kultuuri enam üldse midagi põldudel ja seegi mis kasvab on GMO.
Millega tegelete?
v
5. august 2017, 10:54
Venemaa jällegi on keelustanud täielikult GMO-d ja kasvatab mahevilja ja saab hakkama, Eestis ei ole kohe kuidagi võimalik mingi jõugu poliitiliste huvide tõttu.
w
www/ 4. august 2017, 09:55
artikli autori käsk: mesinikud kandku end registrisse. Kuhu järjekorda kimalased jt. putukad peaksid võtma, et end registrisse kirja saaks, või on nad juba inimeste poolt maha kantud. Mida peaks andma registrisse kandmine. Kui põllumehel pole põllu ümbruses registrisse kantud mesilasperesid, kas see peaks tähendama, et tal on õigus päise päeva ajal õitseval rapsipõllul mürgipritsidega ringi lennutada.
j
Jah/ 4. august 2017, 16:57
nii ongi. Kui mesilat registris pole, siis kust see pritsija peaks teadma, et seal mesilased on? Kui kohaliku väiksema tegija põllud, siis saad ka ise talle öelda ja omavahel kokkuleppele jõuda, suurtalunike puhul, kel põllud mitmes vallas ja töömehi rohkem, saab arvestada siiski vaid pria registrikandega. Muideks rapsil ongi osade preparaatidega õitsvate taimede pritsimine lubatud, selline tehnoloogiline nüanss.
m
Mesinik/ 6. august 2017, 22:56
Mis mesiniku teavitamisest siin räägitakse? Midam a selle infoga peale hakkan?! Kui põllumees mürgitab vastavalt kehtivale korrale, no las ta siis mürgitab... Kui õitsavid taimi keelatud mürkidega aga mürgitab, siis on kuri karjas.
Mul ei ole selle mürgitamise infoga mesinikuna mitte midagi peale hakata...
a
Arvamus/ 3. august 2017, 22:24
Elan maal ja oman väikest aiamaad, mõned marjapõõsad ja õunapuud. Kõrval on kohe rendipõld kus lendavad igasugu taimekaitsevahendeid. Olen töömeestega suhelnud kuid nemad kehitavad õlgu ja ütlevad et neil on käsk ja müttavad edasi. Sai siis vallamajast küsitud abi, kuid seal naerdi välja, sest kes mina olen et tahaks mürgitamise ära keelata. Vastus lihtne et enne söömist tuleb marjad ja õunad või mis iganes puhtaks pesta. Nii siis istun ja ootan, et äkki tuleb selline seadus kus arvestatakse ka teistega, mitte oma saagiga. Lootma peab- olgugi et see pidi olema l---ide lohutus.
m
4. august 2017, 00:11
Mida sa siis soovitad? Kas põllumees peaks sinu kahe marjapõõsa pärast tootmise ära lõpetama? Poest sa ilmselt süüa ostad, kas sa ei arva, et seal olev toidukaup tuleb äkki nendesamade põllumeeste tootmisest, mitte mõne põõsa kasvatajatelt?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee