3
fotot

Ilmateenistuse andmetel peaks esialgse prognoosi kohaselt kuni pühapäevani olema üle Eesti vihmasadu. 

Neljapäeva päev tuleb suuremal osal sajuta, kuid mahasadanud vihmast niiske maapind võib anda lisatoidet pilvedele ja vihmahoog mõnes üksikus kohas on võimalik. Saartel tõmbub aga õhtu poole taevas paksemasse pilve ja hakkab vihma sadama. Edelatuul pisitasa nõrgeneb, sisemaal on puhanguid 12, Soome lahe ääres kuni 14 m/s, õhtul ilm rahuneb. Õhutemperatuur on 18-23 kraadi.

Reedel jõuab Norra rannikule uus aktiivsem madalrõhkkond ja selle lohk liigub ööks ühes sajupilvedega üle Läänemere. Saartelt levib vihmasadu kiiresti üle Eesti. Tuul pöördub lõunakaarde ja on esialgu sisemaal nõrk, saarte rannikul tugevneb kagutuul hommikuks puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 11-15 kraadi.

Reede päev. (Ilmateenistus)

Päeval liigub madalrõhulohk edasi Soome. Sajab vihma ja on äikest, õhtupoolikul lääne poolt alates sajud hõrenevad. Tuul pöördub edelasse ja tugevneb, puhanguid on 15, rannikul 17 m/s. Õhutemperatuur on 18-23 kraadi.

Laupäeval kulgeb mitmeosaline madalrõhuvöönd Skandinaaviast üle Soome Karjalasse. Samal ajal ulatub lõuna poolt kõrgrõhuala Balti riikideni.

Laupäeva päev. (Ilmateenistus)

Kahe rõhuala piirimail on meie ilm vihmahoogudega ja tugeva edelatuulega. Õhutemperatuur on öösel 12-17, päeval 17-20 kraadi.

Pühapäeval püsib madalrõhkkond väheliikuvana Soome kohal ja selle lõunaserv ulatub Soome lahe ümbrusse. Samal ajal meil õhurõhk tõuseb ja lõunapoolne kõrgrõhkkond avaldab survet. Kahe rõhuala vastasseisus on edelatuul ikka tugev. Sajab hoovihma. Õhutemperatuur on öösel 11-16, päeval 18-21 kraadi.

Jaga artiklit

9 kommentaari

J
Jah  /   18:32, 4. aug 2017
Saddam veel näitab teile.
  /   17:34, 3. aug 2017
Noh?

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis