Maailm

Hamburgi noamõrvar Ahmad Alhaw soovis surra märtrina (29)

Aadu Hiietamm, 3. august 2017, 00:45
HAMBURGI NOAMÕRVAR: Palestiinlane Ahmad Alhaw (26).Foto: Facebook

Palestiinlane Ahmad Alhaw ootab Hamburgis eeluurimisvanglas oma saatust. Läinud reedel haaras 26aastane mees poeriiulilt kööginoa ning tappis sellega ühe ja haavas seitset inimest. Mõrvar tunnistas, et korraldas noarünnaku selleks, et surra ise märtrina, vahendab Welt Online.


Samal teemal

Politsei andmetel astus Ahmad Alhaw läinud reede pärastlõunal  Hamburgis Barmbeki linnaosas Edeka supermarketisse ning lahkus sealt sisseostudega. Veidi pärast lahkumist pöördus ta samasse supermarketisse tagasi ning võttis riiulist 20 sentimeetri pikkuse teraga kööginoa. Pärast pakendi eemaldamist ründas Ahmad Alhaw noaga kaupluses kolme inimest ja vigastas neid raskelt. Üks rünnatutest, 50aastane mees, suri saadud vigastustesse.

Supermarketist lahkumise järel vigastas ta noaga veel viit inimest. Veretööd pealt näinud mehed asusid noameest jälitama, nad ründasid teda toolidega ning andsid juba kahjutuks tehtud kurjategija kohale jõudnud politseinikele üle.

Palus end nimetada terroristiks

Ahmad Alhaw palus ülekuulamisel nimetada end terroristiks. Ta on sündinud Araabia Ühendemiraatides ning tuli Saksamaale, täpsemalt Dortmundi,  üle Norra, Rootsi ja Hispaania 2015. aasta märtsis. Dortmundist saadeti Ahmad Alhaw edasi Hamburgi, kus ta 2015. aasta mais ametlikult asüüli taotles.

Saksa võimud vastasid tema asüülitaotlusele mullu 23. novembril eitavalt ning meest ootas riigist väljasaatmine, mis takerdus dokumentide puudumise tõttu. Hamburgi võimude andmetel Ahmad Alhaw eelseisva väljasaatmise pärast muret ei tundnud ning ootas rahulikult vajalikke dokumente. Need pidi välja andma Palestiina missioon Saksamaal.

Mõte korraldada läinud reedel supermarketis noarünnak ja surra seejärel ise märtrina tekkis tal enda sõnul spontaanselt.

Ahmad Alhaw elas põgenikekeskuses. Läbiotsimisel leiti tema toast kapiukse siseküljelt äärmusrühmituse Islamiriik vimpel, mis kinnitab, et tegemist on islamiäärmuslasega.  Saksa politsei teda varem ohtlikuks ei pidanud.

Juhindus Islamiriigi propagandast

Ahmad Alhaw` veretöö sobib hästi Islamiriigi interneti vahendusel levitatava terrorikontseptsiooniga, mis soovitab selle äärmusrühmituse poolehoidjatel kasutada nuga või autot uskmatute tapmiseks.

Ahmad Alhaw`sõber rääkis ajalehele Bild, et ta märkas Ahmadi juures muutusi umbes kuu aega tagasi. Ahmad hakkas siis koridoris valjuhäälselt palvetama ja oli väga agressiivne. 

Noore mehe soov surra märtrina siiski  ebaõnnestus ning nüüd ootab ta oma saatust eeluurimisvanglas. Uurijate arvates võib ta üritada enesetappu. Seetõttu on Ahmad Alhaw erilise valve all. Tal tuleb kongis elada eriti askeetlikes tingimustes. Nii ei ole kongis isegi voodit ning magada tuleb põrandal oleval madratsil.

Kohtus süüdimõistmisel ootab Hamburgi noamõrvarit tõenäoliselt eluaegne vanglakaristus.  Edeka supermarket võttis pärast reedest terrorirünnakut noad müügist ära.

    

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee