Eesti uudised

LUUNJA VALLARAHVA PALVE RAVIMIAMETILE: Palun jätke meie apteegid alles! (110)

LISA KOMMENTAAR

Maamees 4. august 2017 23:28
Kas moderaator on ka seotud mõne apteegiketiga, et minu tagasihoidlik teavitus ära kustutati.
Maamees 4. august 2017 23:26
Minu arust tuleks rohkem tähelepanu pöörata mitte suhkru, alkoholi ja teab veel mille peale aga tõsiselt tuleks ka piirata apteekide arvu ja seal müüdavat ülikallist keemiat. jälgige mis apteekides toimub. Mõnele on see nagu toidupood. Peab ikka kõva tervis olema, et seda keemiat välja kannatada. Suurtes toidupoodides võiks müüa ohutuid ja odavaid platseeboravimeid. Las inimesed söövad. Praegu lihtsalt nuumatakse ravimitööstust. Inimesed sööge vähem ravimeid ja te olete tervemad. Ei vaidle vastu, et on haiguseid ja olukordi, kus on vaja ravimeid võtta. Aga tänapäeval võetakse iga natuke kehvema enesetunde korral juba antibiootikume, deprekaid, rahusteid ja teab veel mida. Tänapäeva inimene sõltub rohkem apteegist kui toidupoest.
oh Jah 3. august 2017 17:42
„Ravimiamet ei ole ära keelanud nn videonõustamist, vaid kohustasime ettevõtjat tagama apteegi lahtiolekuaegadel proviisori või farmatseudi kohaloleku,“ tõdeb Kiisk lisab, et ravimiseaduse kohaselt ei peab töötavas apteegis kindlasti olema kohal proviisor või farmatseut.
KAs keegi oskaks lahti seletada selle lause mis Ravimiamet on ütelnud.
Teeline 3. august 2017 22:24
Mida siin seletada on. Need on kiisa suust tulevad õhumullid.
Neumövakin 4. august 2017 10:57
90 % rohtudest ei möju vajalikus suunas ! See on ainult ära !
Delikaatsete andmete jutt on küll jama 3. august 2017 11:21
"Ta lisab, et patsientidel tuleb ka arvestada, et delikaatseid isikuandmeid, mida tema tervisemured on, ei jaga ta vaid proviisoriga vaid ka kolmanda isiku ehk klienditeenindajaga."
Kas koolitatud farmatseut on kuidagi teistmoodi?
Igalt teenindajalt saab ju allkirja võtta isikuandmete saladuses pidamise kohta. Ja kui inimene kohalikus apteegis ei taha oma haigusest rääkida, siis pole ju vhet, kas seal on vastava koolituse saanu või ei.
*
See telesild on väga õige lahendus, nõusataja teisel pool näeb ju oma arvutis ära, mis ravimid on inimesele määratud ja kas uus rohi sobib nendega kokku.
Vastupidi on aga nn loodusapteekides. Isegi lihtsatel ravimteedel võib olla selline toime, mis inimesele ei sobi. Seal ei nõuta ju mingit meditsiinilist haridust.
Kui töötajaid ei leita maainimeste teenindamiseks, siis peab neile andma võimaluse retseptiravimite tellimiseks internetist ILMA POSTIKULUTA! Keegi tuttav võib arvuti puudumisel aidata. See oleks siis hädaabinõu siiski.
3. august 2017 12:00
sellist lo.ll.i riiki tahtsime
Ettepanek Luunja vallale 3. august 2017 12:02
Võtke ravimiametist mõni pedantne tegelane vallavalitsusse rasvasele kohale.
Tšuktš mererannas. Kajakad istuvad kividel. Tšuktš laseb püssist paugu õhku. Kajakad tõusevad ärevusest lendu. Tšuktš teeb rahus suitsu. Mõne aja pärast kajakad rahunevad ja istuvad jälle kividele. Tšuktš pajatab rõõmsalt: "Näe, see kajakas istus enne siin, nüüd seal. Too jälle selle kivi peal, nüüd teise. Näed nüüd, kõigile jätkus kohti, kuhu istuda"!
Luunja inime 3. august 2017 12:52
tegin suure keretäie head sööki ja mul savi sellest apteegist
Makaron, sibul, šampinjonid, peekon. Keetsin makaroni, praadisin peekoni, kuna peekon ise juba üpris maitsekas, siis lisasin ainult pisut soola. Võtsin peekoni pannilt ära ja vedelik mis peekonist jäi, sinna panin sibula ja šampinjonid. Pruunistasin pisut, lisasin merevaigu ja natuke piima, et vedelam oleks, kuumutasin mulisemiseni, valasin peekoni tagasi segue, segasin kokku ja lisasin makaronile. Kerge lõunane kõhutäis ja pudel veini ja tööle tagasi
Nojah 4. august 2017 08:34
Peekon larpis kere täis?! No see uudis on küll netis avaldamist väärt! Nüüd saab kohe õhtuni Aafrikast toodud Eesti kurki kile sisse pakkida?
Nojah 3. august 2017 09:23
Milleks ravimiameti ametnikel teiesuguseid vaja? Neil vaja €urodirektiive täita. Mingisse aruandesse saab märkida, et igas apteegis on kaks tualetti, kolm kraanikaussi ja ülikooliharidusega personal. Kui pooled maa-apteegid sellistele tingimustele ei vasta siis ei anta neile tegevuslubasid ja ongi asi lahendatud. Ega €urodirektiive saa teiesuguste pärast täitmata jätta!
Täiendus 3. august 2017 10:21
eestis haigeid inimesi pole ja apteekide järele puudub Luunjas vajadus, külmarohtu saab ka säästumarketitest, maainimesed saavad vajadusel abi Luunja selgeltnägijate , šamaanide või kaardipanejate käest, et terve olla, tuleb tegeleda pidevalt joogaga, veganusega, reikiga, käia usinasti kirikus ja tellida kõik vajalikud reklaamitavad ravimid e-poest
3. august 2017 12:01
hh 3. august 2017 07:48
milleks valdade elanike appihüüded? Valad= vallavalitsused peaksid hea seisma selle eest, et valdade elanikud saaksid kätte vajalikud teenused. Kui muidu ei saa, ei oska, siis sõitku ise oma (valla) transpordiga kord nädalas läbi külad ja viigu ravimid kohale. Või ei ole vallaametniksest asja?
Nüüd tulevad suuremad vallad, kõrgemad ametnikud, ilusamad ja kallimad toolid, kuid kas ka hakkamsaavad töötajad. Või siiski ainult ametnikud?
hi hi 3. august 2017 08:19
Operatsioonijärgselt sureb 30 päeva jooksul 10% patsiente.Kas see ei pane meie arste ja ravimitootjaid mõtlema?tMitu % keemiaravi saanud inimestest aga lõplikult paraneb?Sellele ei taha nad vastata ega vasta iial.Sest see on äri. IKeemiaravi tapab ju kogu organismi, ma ei saa aru kuidas nn targad teadlased, arstid sellest aru ei saa.Eesti ravimiamet teenib ainult kindlaid ravimifirmasi (käsi peseb kätt)kui võrrelda ravimite sortimenti ja hindasi Läti apteekides. Mis meil keelatud siis see on Lätis lubatud.
to: hi hi! 3. august 2017 11:32
Jälle vähk hambus! Uuri statistikat. Eestis 7500 inimeset saab igal aastal vähidianoosi, ilma keemiaravita nad tõepoolest sureksid.
Ja kui opile tuuakse näiteks avariis sodiks sõidetud inimene, siis muidugi läheb juhtum kirja, et suri peale operatsiooni.
Loe statistikat paremini 3. august 2017 11:52
Need 7500 surevad kiiremini just tänu keemiaravile.
Üle ühe viiakse aga otse külmkambrisse.
3. august 2017 12:03
Tea 3. august 2017 09:06
Minu ühe väga hea sõbranna isa,omaaegne tuntud kunstnik ja raamatuillustraator,rabas veidi enne oma surma oma lapsi teatega,et soovib ,et ta maetaks Metsakalmistule,kus on ees Kuku klubi sõbrad,mitte aga Luunjasse,kus olid ees juba kadunud sugulased, sest TA EI TUNNE SEAL KEDAGI.
Seega isegi surnud ei taha seal siruli olla, mis rääkida siis proviisoritest
Irw 3. august 2017 09:38
Aga kelle jääb pärand kui keegi ei taha.
3. august 2017 12:05
mina olen nõus vastu võtma ilma võlgateta pärandit alati
TASS 3. august 2017 07:41
on volitatud teatama , et eestis haigeid inimesi pole ja apteekide järele puudub vajadus, külmarohtu saab ka supermarketitest, maainimesed saavad vajadusel abi selgeltnägijate , šamaanide või kaardipanejate käest, et terve olla, tuleb tegeleda pidevalt joogaga, veganusega, reikiga, käia usinasti kirikus ja tellida kõik vajalikud reklaamitavad ravimid e-poest
3. august 2017 12:06
seda valitsus soovitab,ikka kiiremini surnuaia poole
mann 3. august 2017 06:30
Eesti ei ole e-riik vaid bürokraatia riik. Midagi nii lolli pole tükk aega lugenud. Ah et videosilla kasutamine tuleb tagada ka siis kui on mitu inimest ootel? Ja igaks juhuks keelame ära sest ametnikule tundub keeruline???

ebaõiglus 2. august 2017 23:46
Huvitav on see, et samal ajal käib kultuuri täisrahastamine tohutute summadega, inimestele on pood, apteek ja postkontor tähtsamad kui tohutu raiskamine kultuurile, pange kultuur isemajandavaks ja siis vabaneks riigil sadu miljoneid.
Tüüpiline ebaõiglus 3. august 2017 02:23
Näljased rotid ei analüüsi, miks neil ressurssi ei jagu ja hakkavad hoopis üksteist purema.
Nüüd on siis kultuur süüdi?
Ossinufski 2. august 2017 23:37
Usun, et ossinufski juba haistab mingit uut maksu, et inimeste elu veel rohkem pitsitada,.
nii et 3. august 2017 07:37
otsige välja vanad maarohtude aabitsad ja saadke kus kurat need keemjaga ravimifirmad seal see ravimi abi peitub
2. august 2017 22:42
saatana sigitised need ametnikud, apteegid tuleb kohe avada
Olgem õiglased 2. august 2017 23:48
Ametnikest ei sõltu riigi rahade juhtimine ja keskastme käsutäitjad ei vastuta siinsete pankade, igapäevaselt kolme miljoni Euri väljalüpsi eest.
aga 3. august 2017 08:48
siis pole neid ametnikke meil ka vaja. See valitsus on väga palju rahvale kahju toonud.
3. august 2017 12:08
toob veel edasi jubedamalt
kui 2. august 2017 22:42
Kui võimulolijad on otsustanud riigi hävitada, siis ei aita ükski rahva palve.
// 2. august 2017 23:49
Rail Baltic ju samamoodi, kõva rahva võim meil, isegi nõukaajal jäeti fosforiit rahule rahava nõudmisel.
TK 3. august 2017 05:53
Kremli ( Brüsseli) käpikud on nüüd targemad kui karla jüngrid omal ajal. Nüüd teevad hävitustöö ära niinimetatud rahva poolt e- valimistel valitud esindajad, kes väidavad, et on 1000 % sini-must-valged..
3. august 2017 12:09
nad pigem vikerkaare värvilised
Siiani 2. august 2017 20:53
sai apteegid maal, ilma proviisorita, nüüd äkki enam ei saa. Kust sellised lambist ideed tulevad. Ratas ütleb, et inimestele arstiabi kättesaadavamks ja siis sulgeme maal apteegid. Eestis on alati nii olnud nagu J. Parts kunagi lubas, kodukulud alla ja kohe elektrihind kasvas hüppeliselt. Kuidas saab nii riiki juhtida, kui omavahel ei ole seadustel ja seaduste tegijatel mingid seost ega ühtsust. Kilplased krt.
võta siis teadmiseks 2. august 2017 21:31
et vaid keskerakond hoolib ja kui võimalik siis ka noolib.
praegust viivad nad 3. august 2017 12:10
Reformi erakonna poliitikat ellu
RR 2. august 2017 20:49
Aga kui viskaks ärimehel silme eest mustaks ja paneks kõik oma apteegid kuuks ajaks kinni....
Taat 2. august 2017 20:35
Ravimiäri on suure kasumiga äri,lihtsam on väike apteek kinni panna,kui proviisorile korralikku palka maksta.Maaelu suretamine käib täie hooga!
Mädanik 2. august 2017 20:47
Maaelu suretavad inimesed ise välja kui pool küla on tühje maju täis kus kedagi sees ei ela.Ei ela ise sees ja ei lase ka teistele elada,pidi olema eraomand.Mõne inimese pärast ei hakka keegi poodi pidama .
paise 2. august 2017 21:34
minesiis ja ela külas kui pole ei poodi , kooli ega apteeki.
Mädanik 2. august 2017 21:41
Miks peab keegi kellegile poe ja apteegi tegema.Tehke ise ka midagi aga ärge oodake kõike teistelt.
kontoris hõredamaks 3. august 2017 07:31
Olid poed aga linna kärsad nõudsid kraanikausse kohe mitu wc ja mida veel .Selliste juhtide tegevust me nüüd naudime kes tulevad maale nagu ekskursioonile ,ise kohalikust olust mõhkugi jagamast.
3. august 2017 12:12
jälle märgade mähkmetega siis kisub kohe kaklema
3. august 2017 12:13
seda tegi reformi erakond ja röömuga veel rahva hävitamise nimel
eeeeee 2. august 2017 20:32
Kas 2. august 2017 20:49
Ravimite jae ja hulgimuuk, siis apteegid, on juba eri omanike katte lainud voi arutatakse kusagil seda asja

Donner wetter, 2. august 2017 20:29
isegi okuopatsiooni seisis ametnik orjastatute eest. Nüüd on oma riik aga mitte ei saa aru keda Eesti Vabariigi ametnikud teenivad !? Ametnikud peaks olema ikka kodanikkonna teenistuses olema ja seisma nende heaolu eest. Meie riigis on kõik vastupidi pea igal tasandil.
taat 2. august 2017 23:15
sest ametniku töö on väga töhtis,s hitta sest inimesest,seda enam maakast
riigi ülesanne 3. august 2017 12:15
hävitada rahvas ja rahvus, siiani õnnestunud edukalt
Maie 2. august 2017 20:29
Ja muidugi teab Pealinna kõrge "ametnik" kõige paremini,mis on väikelinna-,alevi-,küla elanikule kõige parem!!! Kui ei ole kasumlik,eks vähendage siis linnades olemasolevaid apteeke.Selline suhtumine ja olukord võtab ikka vanduma. Ning see kõik toimub meie eesti rahva "parema heaolu nimel".
sade 2. august 2017 20:27
Vaadake viimast "Mõtleme veel"! TTV-st.... Selgitab tänast ametnike käitumist....
Mida 2. august 2017 20:32
seal vaadata ?! Kogu see ravimiameti ametnike punt tuleb päeva pealt valitsuse otsusega lahti lasta ja kodanikest hoolivad ametnikud tööle võtta.
usu 2. august 2017 21:37
keskerakond on selle juba ette võtnud ja aseesimees jaanus tegeleb sellega.
3. august 2017 12:16
loodame ja ehk saab need ametnikud rongidega minema saata
Selle häbematu 2. august 2017 20:21
ja ülbe riigi(ametniku ) toitja -ülalpidaja inimene palub riiki täita riigile ettenägtud kohustusi!? See on sama , kui süütult mahalaskmisele viidu palub ena elunatukese eest timukat!
Kr..t , kus me elame?
3. august 2017 12:17
ise tahtsime sellist riiki
viimsist 2. august 2017 20:13
Valige mõisa ja ummi liit..see ainukesena aitab vaeseid ja hoolib!!
valige keskerakond 2. august 2017 21:38
siis saate tasuta lõunaid !
nii et 3. august 2017 07:34
ega ainult lõunast elu ei koosne
tartlane 2. august 2017 20:12
Miks küll moderaatorile ei meeldi sellised kommentaarid, kus ei sõimata riiki ja ravimiametit, vaid leitakse, et ärimehed peaksid ikka oma hiigelsuure kasumi arvelt seaduse kohaselt palkama maale apteekidesse proviisori?
aga 3. august 2017 08:58
samas, mis kasu on proviisorist, kes midagi ei tea. Eile kogesin.
3. august 2017 12:18
kus see oli,nii võib ka mürki anda
Ametnike võim 2. august 2017 19:41
Meie riigis on ametnikul jumala staatus, keelab , poob ja laseb,ning teda ei huvita, kas selja tagasi laqe maa või mis veel hullem laipade rida.Ja seda nimetame Eestiks, oma kalliks kodumaaks.
Ametnik 2. august 2017 19:38
Mis teie palve ka maksab, sitikad.
2. august 2017 20:00
tähtis et pead veel otsa jäetakse

xxx 2. august 2017 19:30
Riik peab käsimüügiravimid lubama kaubanduskettidesse ja maapoodidesse müügile!!! See aitab vaesemat ja maapiirkondades elavaid inimesi väga.
saage aru 2. august 2017 20:01
rahvast tuleb hävitada , nii jätkatakse Reformi programmi , aitäh
saame aru 3. august 2017 08:27
sest keskerakond jätkab kuulekalt Laari ja Ansipi programmi.
3. august 2017 12:19
baphomet 2. august 2017 20:59
Ei pea. Ravimiärimees peab raatsima palgata maale farmatseudi või proviisori, mitte aga klienditeenindaja, kellele makstakse julgesti miinimumpalka.
Lähim apteek asub 2. august 2017 19:25
2. august 2017 20:02
nii vist valitsuse plaan on
tarlane 2. august 2017 19:25
Ravimiäri on väga tulus ja apteegi omanikul tuleks ikka palgata proviisor mitte ainult klienditeenindaja. Luunjakad hauguvad vale puu all. Ravimiamet kaitseb pigem nende tervist.
RR 2. august 2017 20:45
Tarlane, lugesid ikka läbi jutukese?
See amet on ikka üks suur T.O.L.A. 2. august 2017 19:15
"Ameti seisukoht on, et videosilla koraal tuleb tagada teenus ka siis, kui veebiühendus ei tööta või kui korraga on ootel palju patsiente."
kui järjerkorras on palju inimesi siis nad lihtsalt ootavad kuni järg nendeni jõuab ehk siis nagu toidupoes kassa järjekorras. Teiseks. Kui netiühendust ei ole siis see võrdub sellega kui elektrit ei ole ja pood on lihtsalt kinni. Anna sellele "ameti ametile" andeks aga nad seal on ikka suured t.o.l.a.d.
2. august 2017 20:02
no sellist riiki tahtsime
Juulius 2. august 2017 19:06
Mis maakohas veel alles on? Perearst ehk käib korra nädalas, apteek paneb uksed kinni, postkontor on läinud, vallamaja asub pąris kaugel, buss käib kolm korda päevas, pisipood on kah läinud. Ja ong kõik!
Just 2. august 2017 19:17
kas kolid minema või paned paela kaela, et teha burkadele teed uue kodumaa tarbeks.
2. august 2017 20:04
nii plaan on,likvideerida kohalik rahvas
Mädanik 2. august 2017 19:22
Maal on sageli tühjad linnammeeste majad seismas kus kedagi enamasti ei ela.Kui pole inimesi siis pole ka sinna mingit infrat vaja.
2. august 2017 20:04
nii peabki,kõik surnuaiale
Nojah 3. august 2017 10:15
Ja miks need majad küll tühjaks on jäänud ja linnameeste kätte läinud ?
..... 2. august 2017 19:26
Kolm korda päevas käiv buss on suur luksus. Eestis on palju külasid, kus buss sõidab hommikul ja õhtul, tuleb tellida kui taksot või kord nädalas.
2. august 2017 20:05
mõnes kandis - isegi paljudes üks kord nädalas ja järgmine nädal saab tagasi
2. august 2017 20:03
ise tahtsite seda inimesi hävitavat monstrumit
Mädanik 2. august 2017 20:49
Mitte keegi pole inimesi hävitanud vaid inimesed ise hävitavad oma riigi.
mine õige peesse! 2. august 2017 21:46
oled oravakommar või punasots, MÄDAnik?
3. august 2017 12:21
no olen,pooldan kiiret hävitamist
Mädanik 3. august 2017 20:36
Parim viis oleks pensionite maksmise lõpetamine.
oot, mida? 2. august 2017 19:05
pandi kinni, selle asemel, et palgata proviisoriharidusega töötaja? ja mis kerjamine see lehes nüüd on, leidke proviisor ja avage aga apteek, milles probleem?
oot, seda 2. august 2017 19:32
Sa olef asjast õigesti aru ssanud. Ime, et sinu kommentaar läbi lasti. Nagu näha, ilmuvad siin ainult riigiametit mustavad kommentaarid. Teised "modereeritakse" ära
2. august 2017 20:06
ja sinusuguste jo.bu.de omad
vaat seda 2. august 2017 20:50
Ma pooldab samuti, et apteegikraami müüks ikka see, kes asjast midagi ka teab. See ei ole leiva ega piima müümine, et kui numbreid kokku liita oskab, siis käib küll. Siin käib praegu rahva emotsioonidel mängimine ärilise kasu taga ajamise õigustamiseks. Selle videoproviisoriga saab muidu olema sama mis pangabussidega. Paar aastat nagu toimib, siis koondatakse vaikselt ära.
ab 2. august 2017 19:04
See on ikka eesti riigi täielik blamaaž! Kui juba minnakse palvega ameti juurde, amet vist ei saa aru, kelle jaoks ta eksisteerib? ta vist arvab, et rahvas tema jaoks!
vahi,kus narr! 2. august 2017 19:15
Rahvas on Ametniku teenriks . Luunja rahvas olgui röemus ja kasvatagu pekka heaks kurki.mis apteeki neile vaja.
2. august 2017 20:07
nii hävitada kohalikud ja asemele tuua miljoneid sõstrasilmseid
kui tahad 2. august 2017 21:27
pead mütsi maha võtma ja aadliku eesi palveid lugema.
3. august 2017 12:23
ja reit kaapima nagu mõisa ajal
tõsine 2. august 2017 19:01

2. august 2017 18:59
muidugi hoolib omadest 2. august 2017 19:17
neid palju miljoneid ja elamispaika vajavad nad kõik.
Kohalikud peavad jalus kobima.
2. august 2017 20:08
ja kiiresti saata surnuaiale
no 3. august 2017 09:09
Ka surnuaial on juba kitsaks jäänud. Nüüd tuhastada ja võtta pereplats 1m2
,siis toruurnid ehk mahuvad kuidagi ära.
Jaanus 2. august 2017 18:50
väga vinge värk!!! Huvitav, mida need otsustajad söövad, joovad või tossutavad?
armastust ja öhku 2. august 2017 19:19
kui Ametnik otsustab,on see AAMEN. Ega ole miski populistist kesik,on hoolija
lõik on OK 3. august 2017 08:29
sest Keskerakond käib kuulekalt Laari ja Ansipi poolt sissetallatud rada.
3. august 2017 12:24
nii nad siiani 100 %-diliselt teinud