45 kommentaari

H
Hm  /   17:58, 7. aug 2017
Miks ma küll arvan, et need nägematud summad on samasugune müüt kui Lätist toodud alkoholi mõju banaania majandusele (muidugi pöördvõrdeliselt). Ei ole tänapäeval enam eriti musta raha kellelgi või loodavad sinisilmad Vargamäelt, et narkodiilerid nakkavad ka neile tulumaksu maksma.
K
Kõva Ketas  /   23:49, 3. aug 2017
Üle saja miljoni jääb riigieelarvesse saamata ettevõtjate süül, kes ümbrikupalka maksavad - tule taevas appi!
Kas riigi juurdlus ametnike on vähe, annama käsu ametnike piisavalt juurde võtta, et need miljonid kätte saada. Mõelda vaid, et 25 iseseisvumise aasta jooksul on 2,5 miljardit eurot kassas vähem.
Suurim osa süüst on 17 aastat Eesti Vabariigi ametnike kamandanud RE-l
R
Rumal jutt suhu tagasi  /   21:31, 3. aug 2017
Saajal ei ole sageli mingit valikut.Mina imestan rohkem seda, kui julgelt ja übelt ettevõtjad ümbrikupalka pakuvad täiesti võõrastele inimestele.Mingit hirmu maksuameti hambusse sattuda ei paista olevat.Huvitav, miks?
  /   14:21, 3. aug 2017
Juhtusin lugema ühte väga head arvamust ausast väikeettevõtjast, kes enam ei taha aus olla. Ta on aastaid maksnud ausalt riigile makse ja mitte miinimumpalgast vaid märksa rohkem. Ta isa, kes on eluaeg sama teinud, kuid viimased aastad raske puudega olnud, vajas kiiret südameoperatsiooni, mis tuli isal ja ta tütrel omast taskust kinni maksta, sest haigekassa mõtleb juba mitu kuud, kas inimene ikka vajab puude pikendust või mitte, tänu millele pole isal hetkel ravimikindlustust. Tema onuga oli enamvähem sama teema kui isagagi ja lõpetaski oma arvamuse väikeettevõtja- Ma ei taha enam olla aus!
  /   11:37, 3. aug 2017
Mustalt maksmise puhul ei taga miski et saad võrdselt palka sama töö eest nagu tuttavad ja sugulased samas firmas.
M
mustalt  /   23:12, 3. aug 2017
ei taheta isegi min. palka maksta, kes rohkem saab?
P
Pension :-)  /   09:58, 3. aug 2017
Valede mäng - pensionit niikuinii ei saa minuvanune, riigihaiglasse saada arstiaega, nomaeitea ja seda saab ka miinimumpalga saaja või töötukassataja 😇, lapsehyvitist saab kui aasta maksad maksu ( kasvõi yhe maksega). Haigushyvitis - no kui ennast hirmust rahapuuduse eest haigeks ei mõtle, pole vaja ja kiire arvutus - iga ca 70 eur ühe ametliku palgakrooni maksudest säilitades, jääb ikka korralik reserv, kui sa just päris loll pole. No ei tõuse käsi, kui jälgid mängu pealt ja ei riku tervist selle peale vihastamisega.
T
Teadja  /   09:21, 3. aug 2017
Pensioni kui sellist pole enam, kui praegused 30sed pensionile jààvad.
S
see  /   09:04, 3. aug 2017
ei ole saaja valik.
M
Mis august te räägite ??????  /   23:16, 2. aug 2017
Haigekassa plaaniliste operatsioonide järts on üle poole aasta (kahjuks mõni haige ei jõuagi seda ära oodata).Iga teine päev kerjatakse med.aparatuuri ostuks raha annetajatelt.Peale 40 tööaastat on minu vanemate pension alla elatusmiinimumi.Millest te räägite?
L
Lugeja  /   23:04, 2. aug 2017
Mis pensionist rääkida. Kui saad palka 500 saad 0.3 a staazi.Pead saama 1500 et 1 aasta pensionit saada.Kui riik sellised seadused teinud siis peaksime kõik väiksepalgalised riigi või mõnede ametnike arvates ümbriku palka saama.Kui majandada ei osata siis ikka arvatakse makstakse palka ümbrikus.
Sellest ei räägii keegi palju maksuamet peab valesti lahti lastud juristidele maksma. Ja muud riigiametid valesti vabastatud töötajatele maksvatest tasudest. Ikka need lähevad maksumaksja rahadest.
K
kolla  /   22:47, 2. aug 2017
Isegi ümbrikupalga saajad maksavad käibemaksu ja aktsiisidega riigile makse.
J
ja kui  /   23:15, 3. aug 2017
ümbrikupalka ei saaks, jääks riik ka nendest maksudest ilma. Aga ümbrikupalgaga võidab riik, sest ei pea tulevikus nii palju (vähe) pensioni maksma.
R
raha nagu raba  /   22:43, 2. aug 2017
Jürka allest tahtis rakette osta ,kompleksi hind kisub 3 miljardi dollarini.Varsti köhite kõik verd,sest raha pole enam miilegi jaoks.
N
nipernaadi  /   20:29, 2. aug 2017
Olen käinud pool oma elust mustalt tööl ja teenisin vastavald palju ma tööd tegin ja raiskasin palju tahtsin. Kui taskud tühjad ise süüdi polnud kedagi süüdistada.
Nüüd viimased pool aastad olen sama töö ametlikuld, ütlen kohe ei soovita kellegile. Palk kahanes üle poole võrra,lõunat pead arvestama,kas saab iga päev sööklas söömas käia,pole korralike tööjalatseid,autoga tööle võid unistada,ühistrantspordi kuukaardi hind võtab pisara silma ja jalust nõrgaks.naine ja lapsed tigedad et pole seda ja pole toda jne. ja mis veel tigetamaks ajab on see kui oled teinud tuludeklaratsiooni ja kokkuvõttes pead veel ka juure maksma makse.
Milleks ma pean olema riigi vastu aus maksumaksja,kui riik ise pole aus inimeste vastu.
P
Pmt nõus  /   20:57, 2. aug 2017
Aga kirjaoskus kuluks ka sulle ära. Siiski...
N
nipernaadi  /   23:49, 2. aug 2017
kinndlasti kuluks ära aga minu puhul polnud see võimalik ja ka nii nimetatud õppeasutses ei suudetud selgeks teha. Selle pärast koolis sain pidevald sugeda õpetajatelt,et lähen kraavikaevajaks kui ei õppi ja nii iga jumala päev. Aga mis õpetaja kes lõpetand ei tea mittu kooli ja kõrgkooli jne teenib heal juhul 800-1200 kuus. Mina kellel puudub kesk haridus ja kirjaoskus, viskab mõned labidatäie kraavi saab tunnis 17 kätte. Ja olgem nüüd ausad,siin on mõtlemis koht kas ikka tasub riigile makse nii palju annda oma sissetulekust.
Ä
ära aja  /   21:34, 3. aug 2017
ümbrikupalka saad sellepärast, et oled selline tööline, keda vanasti turuvarblaseks nimetati.Kopikas tasku ja kõrist alla.Ükski normaalne inimene ei taha ümbrikupalka saada, kuid ettevõtjad nende tahtmist ei küsi.
P
prognoos  /   13:15, 4. aug 2017
Õpetaja teenib oma palga ka 30 aasta pärast. Aga labidamehest saab pärast seda kui tal 40ndates eluaastates selg häda tegema hakkab töövõimetuspensionär. Aga seni saab labidamees oma 17 euri kätte ja on õnnelik.
R
random  /   20:23, 2. aug 2017
Maailma Riik Eesti on nii juhtmeid ,digi ja netti täis aga riigilogu on oma 101 dalmaatslasega ilutsemas,alustage sellest.Nüüd tarbime plaaneedi ressursse võlgu juba.
Ü
Üks põhjus,  /   20:01, 2. aug 2017
miks ma neid makse ikkagi maksma pean? Pensionit riigilt ei saa (pean ise omale samba ehitama), arstiabi pole (kõik eriarstil käigud olen tasulisena saanud, pole aega ja närve neid nn. tasuta aegu jahtida), bussitransport on likvideeritud (elan maal), tuletõrje poisid koondati, konstaabel viidi kaugemale tõmbekeskusesse korda valvama, kool suleti, postkontor on likvideeritud, kauplus läks pankrotti, kohe pannakse kinni raamatukogu jne. Olgu, kui makse ei maksa, siis polegi nagu millegi üle kobiseda. Aga kui teiselt poolt näha, kuidas riik seda maksuraha raiskab ja laseb ametnikel omastada ning varastada, siis puudub igasugune huvi seda neile maksta. Jutt, et kui makse ei maksa, siis puuduvad sotsiaalsed garantiid on lausvale-maksan, aga riik oma kohustusi ei täida.
T
To - üks põhjus.  /   14:13, 3. aug 2017
Lisaks juurde , et kui makse tõsta, tõuseva hinnad iga valdkonnas- ettevõtja tahab elada.
Hüva - siis tuleb maksukontroll , kohus ja pankrott. Kohalikud ettevõtjad otsas. Piiritagant aga nn investor , tõmbab töötasud alla , makse vähem ja kasum maksuvabalt piiritaha.
Valitsts saamatusega tapab riigi. Lisada veel pugemine Brüsselile ja valitseva klanni oma soodustused , samas meie riigi väike pindala ja töötava rahva arv , Sellise taktika ja seadusandlusega on riigi eksistents suure küsimärgi all.
K
kuidas  /   23:18, 3. aug 2017
see investor saab min. palga alla tõmmata?
S
siil  /   19:47, 2. aug 2017
Riik maksab errile 1,6 milli miski mõtetu eesistumise näitamise eest, krt tahaks kohe rohkem makse maksta.
J
juga  /   19:44, 2. aug 2017
Tohutult paljudel inimestel on kallal kohtutäiturid. Eesti Vabariigis on kohtutäitur jumal. Nad teevad, mis ise tahavad ja isegi väljaspool ette antud õigusi. Seni, kuni see nii on , ei jäägi osadel inimestel muud üle kui mustalt tööl käia.
S
siiski  /   21:39, 3. aug 2017
mustalt peavad ka need tööl käima, kellel ei ole, võlgu, sest neile lihtsalt makstakse osa palka sulas ja eesti inimene on ju arg, ta ei julge endale õigust nõuda.Maksuametisse kaevata ka ei saa, siis jääb ta ise süüdlaseks ja peab maksuametile varem saadud palga eest tulumaksu maksma, ehkki tulumaksu kinnipidamine oli ju ettevõtja ülesanne.Vastatub alati töötaja.Nii on ümbrikupalk garanteeritud igavesest ajast igavesti.
E
eem  /   19:38, 2. aug 2017
pensioni mina nagunii paraku siin eesti vabariigis ei näe ja haigekassa on mul olemas hoolimata ametlikust või mustast tööst
P
Pole midagi teha....  /   19:29, 2. aug 2017
Kas tööl mitte käimine on parem siis ümbrikust? Kui niikuinii kohtutäitur võtab ära ja alandab kirjakeste saatmisega tööandjale.
S
Suur nutt ametnike poolt, et  /   19:19, 2. aug 2017
ei saagi miljoni palka ega miljoneid maksumaksja raha tuulde loopida. Tegelege esialgu sellega, et lõpetate miljonite tuulde loopimise siis räägime edasi.
Ü
ümbrik  /   19:13, 2. aug 2017
S
siil udus  /   19:53, 2. aug 2017
kunagi ammu arvasin samuti, et riik on inimeste jaoks. Kahjuks mitte. Elab hästi see, kes susserdada oskab. Samuti õppisin üsna varakult ära, et koputamine ei ole normaalne, pole vaja kellegi eest tööd ära teha! Maksuametis saavad inimesed töö eest palka.
Tallinn- Tartu 125 km parklas müüakse etiketita mett, liha, mürgiga pritsitud maasikaid, maxima kurke jne. Maxima poe kaup läheb eesti kaubana väga hästi inimestele peale. Ütleme ausalt, et loll on see, kes usub ja ostab.
E
et ei tekiks  /   21:41, 3. aug 2017
kiusatust koputada, selleks jääb seaduse järgi süüdlaseks ka ümbrikupalga saaja, kes peab saadud ümbrikuplagalt tulumaksu tagantjärgi maksuametile ära maksma.kõik seadused on ikka läbi mõeldud.
K
kas sinna  /   01:35, 3. aug 2017
tuleb saata kasutatud tualettpaber?
J
jep  /   07:31, 3. aug 2017
Võib ka fekaale saata, neile meeldib.
A
Andke kannatust  /   19:01, 2. aug 2017
Riik tegeleb omaltpoolt nagunii kelmusega. Kuidas nimetada maksuametitöötajat, kes mustalt eluaset välja üürib!? Ametlikult lubas küsida kordades rohkem....Teiseks, riik tehku parem elatisseadus korda: elatis ei saa olla seotud miinimumpalgaga. Sõrmevibutajad tehku korralikult tööd ja alustagu maailmaparandamist iseendist!!!
K
kriminaal  /   19:47, 2. aug 2017
Aga mis sa nutad siis, öelnud siis sellele Maksuameti töötajale, et sina oled aus ja maksaksid heal meelel kordades rohkem, et ikka asi ametlik oleks.Või siis ega pole juba unustanud Maksuameti enda vihjemeilile sellest töötajast teatada.
  /   10:02, 3. aug 2017
ja mida see annab? Omad joped mätsivad asja kinni ja sina saad vaenlasi juurde. Kui sa teaks, kuidas ametiasutustes kodanike kirjadega ümber käiakse siis saaksid aru, kui mõttetu selline pealekaebamine on.
M
Maimu  /   18:58, 2. aug 2017
Kurb,kui need riigikogulased ei mõista,et on ka miinimumpalgalisi.Eriti Kagu Eestis.Inimesed on õnnelikud,et neil sellinegi töö on.Vähemalt ei ole riigi ülalpeetavad.Tagavad endale haigekassa.Ärge karistage miinimumpalgalisi,vaid uurige,miks siin kandis makstakse nii väikest palka.uurige põhjalikult neid tööandjaid.Ja miinimumpalga võiks tõsta 500 eurot kuus.
L
Las valitsuse saksad  /   18:58, 2. aug 2017
arvutavad oma kasuks. Mina aga oma lihtsa mõistusega oma kasuks.
E
Ei saa aru,  /   18:56, 2. aug 2017
miks need moderaatorid nii tigedad on kui kirjutan enda kogemustest. Teenisin väljamaal pensioni välja. Aga vist kadedad, Jumalad siukesed!
K
Kui lüüa kõik kokku,  /   18:54, 2. aug 2017
pension, haigushüvitis j.n.e, ei anna maksu maksva inimese sissetulek kuidagi rohkem netos välja kui ümbikus saadav. Maksad tulumaksu ja selle peale arstidele ja muudele tegelastele ikka maksu, et ligi pääseda. Kokkuvõttes tuleb ümbrik kasulikum. Jah, väljamaal teenitu, kogumispensioni koguv tööline, võidab hiljem Eestisse naasnuna küll. Aga mis see väljamaal teenitu Eestisse üldse peaks puutuma?
  /   10:04, 3. aug 2017
Puutub ikka, see oli AA äriplaan, et ajada rahvas välja raha teenima ja see siin käest korjata.
V
Vanamees  /   18:39, 2. aug 2017
Jutt on hea ,aga tegelikkus masendav ! Ori oli ,on ja jääb isandaid teenima !
N
Noori see ei huvita  /   18:08, 2. aug 2017
ja palgad väljaspool kilulinna ongi madalad.Tulumaks tuleb kaotada.Teised maksud on juba laes.
I
Indrek2  /   18:08, 2. aug 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
M
marks  /   22:32, 2. aug 2017
Tõsi ta on , Eesti prändiga eesotsas . Kui riigi valitsejad ei oska selle maksurahaga ümber käia . Kelmid ametnikud lasevad 40% maksuraha - ütleme viisakalt et kõrvale.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis