Eesti uudised

GALERII | Rong, kool ja pääste: Ratase meresaaga jätkus väikesaartel (4)

Toimetas Denes Kattago, 1. august 2017, 23:20
 Liisa Toots
Peaminister Jüri Ratas külastas täna väikesaarte ringreisi raames Naissaart, Pranglit ning Aegnat. Ringreisil kohtus valitsusjuht saarte elanikega, et arutada nendega väikesaarte kogukondade küsimusi ning tutvus kohaliku elu ja vaatamisväärsustega.

Tänane ringreis algas Naissaare külastusega, kus kohtumisel kohalike elanikega arutati turvalisuse, mandri ja saare vahelise transpordi ning elektri- ja sideühenduste üle. Peaminister külastas ka sealset Maarja kirikut ning Omari küünis toimunud teater NO99 lavastuse „Revolutsioon“ proovi, mis etendub EV100 tähistamise raames.

Samal teemal

Pranglil tervitasid peaminister Ratast saarevanem Terje Lilleoks ning endine saarevanem Valter Puuström, kes tutvustasid külalistele saare ajalugu ning kultuuri. Kohtumisel saarevanema ja Viimsi vallajuhtidega kõneldi kohalikest huviringidest ja haridusest, aga ka infrastruktuurist ning väikesaartele väga olulistest laevaühendusest ja kommunikatsioonidest. Peaminister külastas ka Prangli põhikooli, Laurentiuse kirikut ning 1941. aastal hukkunud auriku „Eestirand“ mälestusmärki.

“Väikesaarte kogukondade küsimused on minu jaoks südamelähedane teema ning ma olen saarerahva külalislahkuse eest väga tänulik,” sõnas peaminiser Ratas kohtumisel saarte elanikega. “Eesti riigi ja kogukondade elujõulisus on väikesaartel sama oluline kui Kagu- või Lääne-Eestis.

Prangli, aga ka Naissaare või Aegna elanike soovid ja mured on sama tähtsad kui need on teistes Eesti asulates. Siinsetel noortel peab olema hea haridus, vanematel tööd ja tegevust ning eakatel väärikas vanaduspõlv, nagu teisteski Eesti külades või linnades.

Pärastlõunal suundus ringreis Aegnale, kus peaminister Ratast tervitasid saare püsielanikud ning tutvuti saare sadama olukorraga, päästepunkti ja loodusmajaga.

Tänane saarte külastus oli osa peaministri suuremast väikesaarte ringreisist, tutvumaks nende eluoluga ja arutamaks lahendamist ootavaid küsimusi. Varasemalt on Jüri Ratas väisanud Ruhnut, Abrukat ja Vilsandit, Kihnu saart ning Manilaidu. 4. augustil on plaanis külastada ka Vormsit.

4 KOMMENTAARI

M
A 2. august 2017, 15:56
Miks ta seda meresaagat kuival maal teeb?
t
Tühi rehv. 2. august 2017, 14:54
Varsti peab oma raha eest turismiharrastama,seepärast ka selline huvi ja aktiivsus oma alamate ja paikade suhtes.
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee