1
foto
Äikesetorm. (Alar Truu)

Ilmateenistuse andmetel on meil täna oodata tugevat vihmasadu ja äikest, millega kaasneb tugev tuul. Tallinna kommunaalamet hoiatas, et paduvihm võib mitmel pool linnas tänavaid uputada. Kas seekord pääseb vähemalt Ülemiste keskus vee alla jäämisest? Soome sünoptikute hinnangul tulevat siiakanti  lausa sama mõõtu torm, nagu seitsme aasta eest Soomet ja Eestit räsis.

Soome Ilmateenistuse meteoroloog Antti Kokko ütleb, et oodata on sarnast tormi nagu 2010. aastal. Tema sõnul  viitavad ilmaandmed just sellisele äikesetormile, kirjutab Ilta-Sanomat. Toonane torm tõi rahalist kahju 15,1 miljoni euro eest ning nõudis ka ühe inimohvri. 

Eesti ilmateenistus nõustub Kokkoga selles, et täna liigub üle Eesti madalrõhkkond rohke vihma ja äikesehoogudega. Õhtul hakkab sadu hõrenema. Tuult on kõige rohkem Soome lahel, paarkümmend meetrit sekundis. Kuid ilm püsib soe, idapoolsetes maakondades kuni 26 plusskraadi, mujal mõnevõrra vähem.

Tormi saabumise aeg vaatluskaardi kohaselt. (Ilmateenistus.ee)

Venemaa ilmateenistuse prognoos näitab meile keskmisest poolteise kraadi võrra soojemat ja sajust augustit, USA ilmateenistus (NOAA) aga pigem keskmisest jahedamat augustit, kirjutab ilm.ee.

Eesti keskmine õhutemperatuur augustis on 16,3 kraadi, mis tähendab, et NOAA prognoosi kohaselt võib keskmiseks temperatuuriks oodata 15 kraadi piires. Kui uskuda aga Venemaa prognoose, võib keskmine õhutemperatuur tõusta 17–18 kraadini.

AccuWeatheri prognoos juuliks-augustiks kogu Euroopale oli 32 plusskraadi.

Jaga artiklit

15 kommentaari

N
NOA  /   11:15, 2. aug 2017
Laeva minu moodi ehitama hakata on juba hiljavõitu. Aga poed on lahti, muretsege kähku kas täispuhutav kummipaat või päästeparv.
A
aru ma ei saa  /   10:19, 2. aug 2017
mis kuradima paanika külvamine see on,kellele kasulik

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis