PIDURIIETES: Angela Merkel (paremal) ja tema abikaasa Joachim Sauer saabuvad 25. juulil Bayreuthis Richard Wagneri ooperit "Nürnbergi meisterlauljad" vaatama. Foto: AFP/Scanpix
Aadu Hiietamm 2. august 2017 04:00
Saksamaal toimuvad 24. septembril korralised parlamendivalimised. Favoriidirollis lähevad valimistele kristlikud demokraadid eesotsas liidukantsler Angela Merkeliga, kes võidu korral jääb võimule juba neljandaks nelja-aastaseks perioodiks. Enne otsustavat valimisvõitlust puhkab Angela Merkel koos abikaasa Joachim Saueriga Põhja-Itaalia mägedes.

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja tema abikaasa Joachim Sauer ei vaja puhkuseks lõunamaaranda või suurlinna. Neile meeldib kanda lihtsaid riideid ja matkata mägedes. Saksamaa valitsuse pressiteenistus Merkeli puhkuse kohta infot ei jaga, kuid lisab, et hoolimata puhkusest on liidukantsler alati tööl ja teda informeeritakse kõigist olulistest sündmustest. Samuti peab Merkel vajadusel tööalaseid telefonikõnesid.

Vahepeatus Bayreuthis

Teel mägedesse tegid Merkel ja Sauer 25. juulil vahepeatuse Bayreuthis, kus algas Saksamaa suvise kultuurielu tähtsündmus – iga-aastane Richard Wagneri muusikafestival. Avaõhtu aukülaliste seas olid Merkeli ja tema abikaasa kõrval Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia, samuti Baieri liidumaa peaminister Horst Seehofer. Koos vaadati koomilist ooperit “Nürnbergi meisterlauljad”.

Põhja-Itaalias puhkavad Merkel ja Sauer traditsiooniliselt Lõuna-Tiroolis Soldas. Nad elavad 1900 meetri kõrgusel asuvas romantilises neljatärnihotellis Marlet, kus kahekohaline tuba maksab ca 200 eurot päevas. Külaliste päralt on ka päikeseterass, soome saun ja siseujula.  Õhtuti naudivad Merkel ja Sauer hotellis viiekäigulist õhtusööki.

PIDURIIETES: Angela Merkel (paremal) ja tema abikaasa Joachim Sauer saabuvad 25. juulil Bayreuthis Richard Wagneri ooperit "Nürnbergi meisterlauljad" vaatama. Foto: AFP/Scanpix

Varasematel aastatel on Saksamaa esipaar suvepuhkusel kohtunud sageli tuntud alpinisti Reinhold Meissneriga. Erand ei ole ka tänavune puhkus. Kõmupiltnike esmaspäeval tehtud fotodel näeb kolmikut ühiselt mägiradadel kõndimas.  

Liidukantslerit saadavad puhkusel kolm-neli ihukaitsjat ja tema büroo töötajad, kes hoiavad silma peal olulisel infol.

Mullu pidi Merkel riigis toimunud terrorirünnakute tõttu kaks korda suvepuhkuse katkestama. Tänavu on läinud paremini, kuigi läinud reedel Hamburgis toime pandud noarünnak sundis liidukantslerit vähemalt Facebookis sõna võtma. Ta avaldas kaastunnet ohvritele ja tänas neid, kes terroristi elusalt kinni võtsid.

Kõne Itaalia peaministrile

Puhkusehotelli jõudmisel võttis Merkel viisakusest telefonikõne ka Itaalia peaministrile  Paolo Gentilonile. Ta lubas toetada Itaalia võime põgenikelaine ohjamisel. Saksamaa siseministeerium teatas hiljem, et edaspidi võetakse Itaaliast iga kuu varasema 500 asemel vastu 750 põgenikku.

Väärib tähelepanu, et ka Saksamaa liidupresident Frank-Walter Steinmeier puhkas Lõuna-Tirooli mägedes Rittenis, teab Itaalia uudisteagentuur Ansa.