Eesti uudised

Täiendatud kell 23.18 !

Ämarist startinud hävitajad jälitasid Vene sõjalennukeid, sekkus Soome (69)

Denes Kattago, 1. august 2017 21:45
Foto: Reuters / Scanpix
Kaks Harjumaal Ämari õhuväebaasis baseeruvat Hispaania hävituslennukit F-18 lõikasid Läänemere kohal ära tee kolmel Vene sõjalennukil.

NATO teatel oli tegu kahe Vene püüdurhävitajaga Mikojan-Gurevitš MiG-31 (NATO koodnimi Foxhound) ja ühe transpordilennukiga Antonov An-26 (NATO koodnimi Curl).

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles juuni lõpul, et sellised juhtumid, kui sõjalennukid üksteist saadavad on Läänemere ruumis sagenenud ning tegu on "tavapärase protseduuriga".

Vene kaitseministeeriumi pressiteenistus kinnitas juhtunut ja täpsustas, et saatelend kestis ühe minuti.

"NATO hävitaja F-18 lähenes ja saatis Vene lennukeid ohtutus kauguses, mille järel muutis kurssi ja lahkus Balti riigi õhuterritooriumi suunas," kinnitatakse Vene ametkonnast.

Ka Soome saatis oma hävitaja olukorraga tutvuma. Lennukite kohtumine leidis aset täna hommikul rahvusvaheliste vete kohal ja möödus ilma vahejuhtumiteta.

Soome õhujõud teatasid hiljem suhtlusvõrgustikus, et kahtlustavad "hispaanlasi" Porkkalast lõunas Soome õhupiiri rikkumises ja tegid selle kohta ka ametliku avalduse.

NATO avaldas kahetsust Soome õhupiiri rikkumise pärast. "Soome lennukid üritasid samuti MiG-31 ja An-26 lennukeid eskortida. Andes Soome kolleegidele selleks võimaluse, sisenesid Hispaania piloodid kogemata Soome õhuruumi," selgitas NATO ametlik esindaja Dylan White.

Ta lisas, et see vahejuhtum "aitab tulevikus paremini kordineerida koostööd".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee