Eesti uudised

Pretsedent! Veganist ema jäi süüdi lapsele tervisekahjustuse põhjustamises

Eesti Ekspress, 1. august 2017 20:50

144 KOMMENTAARI

e
2. august 2017 20:14
Ema ei tätinud arsti nõuannet ja jättis imikule D vitamiini andmata, sest ta oli kusagilt foorumist küsinud ja seal vastasid mõned "targad" et imikutele ei anta D vitamiini, sest muidu tulevad gaasid. Perekoolis on selliseid hulle piisavalt, kes oma imikule D vitamiini ei anna.
http://foorum.perekool.ee/teema/d-vitamiin-18/
http://foorum.perekool.ee/teema/kas-ikka-peab-nii-vaikesele-beebile-d-vitamiini-andma/
http://marimell.eu/loobusime-d-vitamiinist/
n
nii on/ 3. august 2017 14:44
"targad" ju teavad, et d-vitamiini saab, kui jäta õues lapsel juuksed mütsi alt välja.
A
vegan.ee arvates pidi vegantoitumine sobima imikust raugani/ 2. august 2017 19:05
Artiklis on kirjas et lapse ema on keskealine (seega siis 35-40 a.?) ja ka tema mees on poolenisti vegan. Pidid INTELLIGENTSED vanemad olema...Sellist infot et D vitamiini pole imikule vaja anda, sai naine mingist alternatiivsest foorumist. Artiklis mainitakse ka Perekooli, kus paljud emad ei soovota imikutele D vitamiini anda. Iroonilisel kombel kuulub Perekool.ee...Ämmaemandate Ühingule, kes selle kaudu omale päris kopsaka aastasissetuleku teenib.
m
Mm/ 3. august 2017 01:54
Vahet pole kas sa oled lihasööja või vegan, kui sa ei oska õigesti toituda võib sul ükskõik mis vitamiinipuudus tekkida olenemata dieedist.
t
to Mm/ 3. august 2017 13:22
Imik ei saa valida omale toitu. Kui ema ei anna talle D vitamiini ainult sellepärast et keegi internetis niiviisi soovitas, siis sellise keskeas ema mõistusega pole kõik korras.
METSAVEND / 2. august 2017 17:51
Veganluse näol on tegemist järjekordse äriga mis on tegelikuses püramiid ja otsitakse järjekordselt rumalaid kellele hirmkallist pahna müüa .Samasugune püramiid skeem on praeguseni jehoova tunnistajad ,elusönalased ja kolgatakoguduse baptistid kelle abil rikustuvad püramiidi tipus olijad .Veganlus tegelikult on tervist kahjustav tegevus ja aeg on sellised tsirkused ära keelata .
t
To metsavend/ 3. august 2017 01:57
Kindlasti kindlasti....see mis põllult ise kasvatades tuleb on muidugi püramiidiskeem ja muidugi hirmkallis. Mõtle ka mis suust välja ajad enne kui proovid siin esineda oma viletsa loogikaga... Päevast päeva ainult liha süües ka võid oma tervist kahjustada, peab oskama õigesti toituda mitte mingitesse äärmustesse minema ala ainult liha hommikuks, õhtuks ja lõunaks või ainult kapsalehte. Taimetoit on vägagi mitmekülgne, laisad veganid ei tähenda, et see dieet kahjulik oleks.
v
vat/ 2. august 2017 17:11
sellistel emadel peab lapsed ära võtma.see on laste tervisega mängimine.ise söögu mida tahab,aga laps peab saama korralikku toitu.
t
To vat/ 3. august 2017 01:58
Kass ee pole lapse tervise rikkumine kui ta päevast päeva pekist liha sisse ajab ja rasvunud on?
g
GS/ 3. august 2017 10:15
Ise ka tunnistad, et taimetoitlus on äärmus.
Nagu ka päevast päeva peki järamine, mis on teine äärmus.
o
ohjah/ 2. august 2017 16:44
Veerand sajandit iseseisvust on tekitanud siia Maarjamaale palju debisid. Liiga palju. Targemad on lahkunud, rumalamad jäänud ja ullikesed yritavad ennast maksma panna väitega, et ka oma last sihikindlalt tappa tahtev vanem on nunnu ja armas lapsevanem.
k
Kirjutan uuesti/ 2. august 2017 16:00
Selle nn ema peab trellide taha panema tervisekahjustuse põhjustamise eest! Hommikul peeti seda kommentaari ebasobivaks.. Huvitav mis põhjusel?
m
M/ 3. august 2017 01:59
Kirjuta kirjuta...muud teha polegi kui vaadata kas kommid lähevad ikka läbi ja kui ei lähe siis vihaselt uuesti toksima...kurb
t
2. august 2017 14:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
2. august 2017 15:02
Seebikate ees päev läbi istumine ja nende vaatamine pidid veelgi hullem olema. Selliste sõltlastega pole midagi rääkida, sest nende aju on juba kängunud.
a
Astrid Lindgren/ 3. august 2017 09:55
Oonu veega hesti saab aru rootsi keelt ja oonu veega hesti teab, et teie kaks väikest sulipoissi olema, kes tahab poole hinna eest sisse.
t
To tõemeel/ 3. august 2017 01:59
Peab nõustuma...teie kommentaari sisu näitab, et veedate liiga palju aega sotsiaalmeedias...ajud on mandunud?
i
isehakanud/ 2. august 2017 11:26
paraku arvavad kõik, et on veganid ja kõigil on igasugune talumatus. Endale asja selgeks ei tehta ja siis ongi tulemus käes. Arvan ikka, et ka veganlus tähendab tasakaalustatud toitu, kõik toitained tuleb ikka kätte saada.
Millal need hullused küll lõpevad, ilmad on ilusad, aga kolleeg sõidab ikka spordisaali ette autoga, pumpab tund aega seal palavas ja sõidab autoga koju.Aga see on in,
t
to isehakanud/ 2. august 2017 13:56
Mina sõidan ka autoga spordisaali ja pumpan seal tund aega, jahedas küll, kuna minu jõusaalis on konditsioneer töökorras. Oleneb sellest, mis trenni eesmärk on. Kui eesmärk on lihast kasvatada, siis tulebki jõusaalis trenni teha, sõltumata aasta-ajast. Kui eesmärk on lihast kasvatada, siis peaaegu igasugune aeroobne trenn (v.a soojendus) töötab sellele eesmärgile vastu. See ei ole hullus, vaid eesmärk kontide peale natuke liha saada. Kui kõnniksin suvel palava päevaga 5km jõusaali, siis poleks enam energiat trenni teha ja hiljem peaks veel 5km koju kõndima.
k
2. august 2017 18:15
Kui eesmärk on lihast kasvatada, siis peaaegu igasugune aeroobne trenn töötab sellele eesmärgile vastu!?
a
aga/ 3. august 2017 13:19
siis kõnnigi need 10 km, mis trenni veel vaja, söö maasikaid ja muud värsket kraami ja oledki toonuses ja rõõmus.

a
Ainult naised süüdi/ 2. august 2017 10:38
Aga lapse isa? kas tema ei saanud süüdistust!?
T
??? / 2. august 2017 11:01
Täispikkuses ei saanud kahjuks lugeda. Seega vabandage, kui ma mõnda detaili ei tea,
Et kas ja miks isa ei karistatud? Aga kas isa ikka üldse oligi? Nüü on ju nii palju üksikemasid. Või siis on isa asemel perioodiliselt vahelduvaid elukaaslased. Kellel pole isalikke tundeid vaid midagi muud. Või siis on isad Soomes tööl. perele raha teenimas ja käivad vaid paar korda kuus kodus, Kuidas saakski selline vastutada, et pidevalt ei kontrolli?
e
Esoteeriline Maailmapääste Armee/ 3. august 2017 09:00
Tegemist on sellise moodsa Aasta Emaga. Just sellisega, millest need köögimutid laulavad.
e
Ex-soomlane/ 2. august 2017 12:02
Milline mees elab naisega kes pressib isegi oma beebi osalema naise moraalse paremuse projekti? Need projektid on sellised et teiste inimiste tahtmine, või isegi tervise/elu väärtus on null.
n
nnm/ 2. august 2017 12:09
Isa peaks ikka lapse eest vastutust kandma olenemata sellest, kas elab lapse emaga koos või mitte. Ei ole nii, et õiguseda emaga pooleks, aga kui räägime kohustustes ja vastutusest, siis ema üksi vastutab.
k
kle somm,/ 2. august 2017 12:15
ära plära, ma tean väga mitut meesveganit.
n
no ei ole nii/ 2. august 2017 12:16
kui ikka isa käib vaid pühapäeval vankriga jalutamas, kust ta siis teab, mis ema süüa annab. ei oska ju kõike küsida ka.
t
to nnm/ 2. august 2017 12:44
Tean juhuseid, kus alimente maksvat isa ei lasta lapse juurde tuppagi. Vaid ema teeb üle kogu maja kriisavat.s,e.atapu kisa ja helistab politseisse. Ning pärast 2-3 sõbrannast naabrinaist (keda kohal polnudki), kinnitavad kohale tulnud pollitseile, et mehep,ä.t,t. oli juua täis, mürgeldas, räuskas ning peksis. Ja nii jääbki, sest mehed on teatavasti alati s.ad ja naised suured kannatanud ning ohvrid. See on juba kinnisunud mõttemall.
s
2. august 2017 19:16
See keskealine naine elab mehega koos ja mees ka vegan.
t
To 12:02/ 3. august 2017 02:02
Mitmekülgne vegan dieet pole lapsele kahjulik, üksikud rumalad äärmustesse langevad veganid ei tähenda, et see dieet kahjulik oleks. Võrdleme seda nii: kui ema annaks oma beebile vaid rasvast liha ja väga vähe taimetoitu siis ta seaks ju samuti oma lapse tervise ohtu. Süüa tuleb mitmekülgselt inimesed! Pole mõtet veganeid materdada sest te kõik teate et teistpidine äärmus oleks samuti kahjulik, vaja on mitmekülgsust ja tasakaalu mitte ainult ühte sööki.
s
Sakunne/ 3. august 2017 05:34
Mitmekülgne dieet tähendab ka liha, D-vitamiini - vist -mujalt ei saagi, kui loomsetest toiduainetest
v
Vegetarian / 2. august 2017 10:00
Oh kui lollid banaanlased teaks mis lihas sees on lõpetaks kõik lihasöömise.Gemüse on see mida peab sööma. Heina söövad hobused.
t
2. august 2017 10:49
Taimi tuleb syya, eriti neid, mis tapavad ka mesilased ära !
t
To 10:49/ 3. august 2017 02:03
Mesilaste pärast muretsed aga teiste loomade piinamise pärast pole nagu muret?
j
Ja veganid?/ 2. august 2017 18:49
Ajavad aga lõbusalt suurtes annustes GMO-d endale sisse! Selle pikemaajalist toimet ju keegi isegi ennustada ei oska! Teab, milliseid elukaid ja väärarenguid nende veganite järeltulevad põlved sünnitama võivad hakata või milliseid seniolemata haigusi põdema. Loodus on end tasakaalu sättinud, loonud taimetoitlased, lihasööjad ja omnivoorid. Inimese sekkumine, eriti geeni tasemel, võib paljudele väga kurvalt lõppeda. Seda ka kõigesööjatele, sest oleme meiegi sunnitud GMO tooteid tarbima. Küll väiksemas koguses, kui veganid, kuid siiski.
t
To ja veganid/ 3. august 2017 02:07
Jah tõesti inimesed kes ise kasvatavad oma toitu ja käivad metsas seenel, marjul tõesti ajavad lõbusalt endale suurtes annustes GMOd sisse, jah nii ongi. Vaata parem mis hormoone ja säilitusaineid täistopitud ja värvitud liha geenidega teeb, sama palju või isegi rohkem kahju. Kes teab lihatööstuse kohta rohkem teab, et pole need vorstikesed nii maitserohked ja roosaka värviga midagi. Arvad, et su liha ei töödeldagi. Arvad, et ainult taimetoiduga on mässatud, et see liha mis sa sööd on nii puhas ja naturaalne? Kui viimase küsimuse vastus oli jah siis sa vist oleksid päris üllatunud teades mis tegelikult selle lihaga tehakse, et see selline on ja säilib nii kaua.
o
omnivoor/ 3. august 2017 14:52
Mine peegli ette ja tee suu lahti. Kui hambad on mäletseja omad nagu lehmal - oled herbivoor, kui on ainult kihvad nagu koera, oled karnivoor.
Ma enda omi vaatasin - olid omnivoori hambad. Seega söön nii liha kui heina.
eks kõik teevad oma järeldused ise...
l
laps ei saa valida/ 2. august 2017 09:42
Ja jõudsimegi põhipointini - kas emapiim on taimne või loomne;) Ehk lapse I toit ongi loomne ja selle asendamine veganite huina-muinaga on kuritegu (nüüd siis kohtulikult kinnituse saanud).
t
To laps ei saa valida/ 3. august 2017 02:09
Ükskõik missugune äärmus on kahjulik. Ainult pekist liha või maitsetut kapsalehte närides saavutategi artikli sisus oleva tulemuse, oletan. Mitmekülgse taimetoidu dieediga ei saa lapsele kahju teha.
s
Sakunne/ 3. august 2017 05:36
Ilma loomse toiduta ei saa vajalikku D-vitamiinikogust kätte
m
mis tähendab/ 2. august 2017 09:30
jäi süüdi? kas jälle üks laps ära võetud? et selline põhjus käib küll
k
Kessu/ 2. august 2017 09:16
Muide veganid toituvad palju palju tervislikumalt kui meie, sest valivad mida suhu topivad. See mida meie sööme ja teades mis haiguseid see jama põhjustab siis küll julgen nende kaitseks välja astuda. Ise ma vegan pole, tahtejõust jääb puudu...
n
näib nii/ 2. august 2017 09:29
Sellisel juhul toituvad ka anorektikud palju tervislikumalt, nemad valivad veelgi rohkem, mida suhu topivad.
t
To näib nii/ 3. august 2017 02:09
Rumala inimese võrdlus. Söömishäired pole taimetoitlusega seotud
t
to to to to/ 3. august 2017 11:13
H
!/ 2. august 2017 11:06
Hidkem kõrgel
veganluse lippu!
(vabandage,, mis värvides, seda ma veel ei ta. Aga kui tuleb ka nende paraad, ehk siis saan näha).
t
To !/ 3. august 2017 02:10
Loomulikult! Anna teada millal pekirullide grillfestival tuleb :)!
h
huvitav/ 2. august 2017 13:54
mis paneb sind arvata et nende valitud toit on tervislik!?
t
To huvitav/ 3. august 2017 02:10
Mis pnabe sind arvama, et lihatoit on tervislik?
t
To To huvitav/ 3. august 2017 14:07
Söö siis enda maltsa ja ole kuss
j
j.o./ 3. august 2017 20:11
Mis paneb teid arvama, et mitte-veganid a i n u l t rasvast liha söövad?
m
Miks/ 2. august 2017 09:00
ta siis lapsega haiglasse läks, kas keegi netifoorumist ei osanud aidata? Tavaliselt ikka n´internetis otsivad omale vastused. Ma ka seal loen ja imestan. Internetis on neil ju omad grupid kus karjuvad vaktsineerimiste vastu ja propageerivad taimetoitu. Enda arvates on nad tublid ja vägivallatud, aga taim ju ka elab ja nemad söövad neid mürgitatud taimi.
i
2. august 2017 09:33
Internetis istuvadki ju ööpäev läbi -20+ lapsukesed, kes seal pidevalt oma "proffessionaalset" nõu jagavad teistele samasugustele ullikestele. Loe Perekooli, mis imeasju seal küsitakse ja millist nõu jagatakse, kusjuures seda foorumit haldab meditsiiniline asutus ja teenib selle pealt omale lausa raha. Kuigi Pealtnägija on sellest foorumist juba 2 saadet teinud, käib seal üksteisele "nõu jagamine" edasi.
l
lDlOOTE on palju/ 2. august 2017 12:19
on isegi nii rumaIaid, kes mingi maIIuka blogist tarkusi otsivad :D
t
to Miks/ 2. august 2017 14:23
Oot-oot. Kui taim elab, siis miks ka sina taime sööd? Sina sööd ju TAIME pluss LOOMA. 1+1 = 2. Esimese klassi matemaatika/loogika.
t
To to Miks/ 3. august 2017 02:11
Don't bother, nad ei tunnista enda loogikavigu. Lihatoit pärsib vist ka mõtlemis funktsiooni :)
p
Pets/ 2. august 2017 08:59
Loodus ja evolutsioon on ikka nii loonud, et rinnast tuleb piima ja seda tuleb ka lapsele anda; juurikaid väljutavaid kohti naise kehal minu meelest veel pole.
t
to pets/ 2. august 2017 12:19
on ikka see koht, kust suust sisseläinud juurikad ka välja tulevad, töödeldud moel muidugi.
t
To pets/ 3. august 2017 02:12
Mine räägi seda emadele kellel ei tule rinnapiima. Mine ja anna siis, ekspert
l
linnamees/ 2. august 2017 08:25
Huvitav, kas nendel veganitest naistel mõnel mees ka peres on, või on kõik üksikud naised? Ma nagu ei kujuta väga ette, et täiemõistuslik mees laseb naisel kodus ainult maltsa süüa teha ja hoida oma väikelaps ilma piima ja muu loomse toiduta. Äkki siin ikka mingi muu probleem neil naistel?!
t
2. august 2017 09:07
tead, kui palju on ka veganitest mehi. ja küll nad kokku saavad. ära sellepärast muretse.
j
2. august 2017 09:20
Jõukus ja heaolu ei anna häbeneda. Mehed rügavad tööd teha ja naised pilluvad igavusest oma tutvusringkonda üle parda. Nii kui nad joogast läbi käivad, nii hulluvad. Sellistes esoteerilistes rühmitustes tehakse neile ikka niivõrd suur ajupesu, et nende kramplik püüd olla tõusik, olla pidevalt keegi, seesama "positiivne" ja "kõrgete vibratsioonidega" tekitab neis vastupidise olukorra - nad ise muutuvad negatiivseteks, sest enam ei taluta enda kõrval tavainimesi.
e
Eks/ 2. august 2017 10:57
See oleneb tutvusringkonnast, õnneks pole mingite hullude esoteerikutega kuskil kohtunud, ei tea, kust selliseid naisi leitakse.
t
to 10:57/ 2. august 2017 11:16
Küll jõuab see laviin ka sinu tutvusringkonda. See on moodne taud, millesse nakatutakse massiliselt.
l
linnanaine/ 2. august 2017 12:20
loomulikult on, mina tunnen mitut paari, mees hullem vegan veel kui naine.
t
To linnamees/ 3. august 2017 02:13
Vähe haritud oled ehk, kõik ei pea iga päev pekitükki järama, et tervislikult toituda.

h
huvitav/ 2. august 2017 08:22
Kas loeme varsti ka uudiseid, kus ema on lapse tervise ärarikkunud liigse loomse toidu andmise eest. Väikelaste vähid pole ju naljaasi, sellel on täiesti toitumisalased põhjused. Vähi arenema hakkamisel üldse on oluline, et vähil oleks organismis millest kasvada. Ja see on teadlaste poolt ju juba ammu avastatud, mis soodustab vähi tekkimist. Kui lihatoiduline rikub oma lapse tervise ära, siis peaks see olema samamoodi karistatav. Iga toitumise põhitõdesid tundev vanem peaks saama karistada, kui ta oma lapse eluohtlikkuse seisundisse söödab.
v
2. august 2017 09:08
vaata, inimene oli lihatoiduline ikka väga ürgsest ajast alates juba. aga vähk, see on ikka moodsa aja haigus. seega, ei ole liha selles süüdi. süüdi on ikka see keemia. mida me tunnistada vist ei taha. ka sinu taimes on seda keemiat.
l
2. august 2017 09:24
Lugesid ju kord, kuidas keegi "positiivne" püüdis siin lugejatele selgeks teha, et vähk tuleb hoopis teiste süüdistamisest. Luule Viilma ütles nii! Järelikult on see tõde !
t
tegelikult oli ikka nii/ 2. august 2017 12:23
et viilma järgi tuleb kadedusest. ühe sõbranna näitel tundub tõsi.
v
2. august 2017 13:42
Vähki põdevad imikud said oma haiguse kadedusest ja vihast?
Võta üks ja viska teist oma tõdedega....
Hullunud maailm.
v
2. august 2017 13:55
vähk on ka taimetoitlaste probleem
o
oo ei!/ 3. august 2017 20:17
"teadlased" on igasugust jura kindlaks teinud, teadlased pakuvad ikka sootuks teisi põhjusi välja .
m
mari/ 2. august 2017 07:54
Mis inimesed need tänapäeval elavad ja sünnivad... Aina on neil mingid vead ja talumatused küljes. Kusjuures mina küll ei julgeks poe juurikate peal vegan olla. Mida see kraam sisaldab, issand ise teab. Muidu on inimesed nii sallivad nii sallivad igasugu info ja inimeste suhtes aga kui asi puudutab oma last, siis selle peale ei tulda, et iga indiviidi geneetika on erinev. Mõnele ehk tõesti mõjub hästi, kui keskeas dieedi peale minna aga mõni võib lihast jõudu saada. Vanemad, te olete tihti laisad lihtsalt. Makaronide keetmine ja salati hakkimine on mugav lähenemine.
m
mh/ 2. august 2017 08:17
Ega neile loomadele liha sissesöödeta, ikka neid samu taimi. Seda parimal juhul. Kehvemal juhul saavad loomad igasugu keemiat, nii et kui ei tea kuidas loom kasvanud on, tuleks sellest veelgi enam hoiduda kui poetaimedest.
t
tore ju/ 2. august 2017 08:58
ja poe "liha" nimelise toidu peal julged olla????
Teadlikult tuleb toituda ja poest ning keemiaga töödeldud ning toodetud toidust eemale hoida - olenemata toidu päritolumaast (Eestis töödeldakse ja mürgitakse koahti rohkem, kui isegi Prantsusmaal või Portugalis).
k
kari/ 2. august 2017 12:27
ja nn mahejuurikate peal julgeksid? päriselt usud, et need, kes mahedalt toodavad, tegelikkuses ka ilma mürkideta toodavad? esiteks on maa niikuinii mürgine, ka vihm, aga muidu on nii, et ärimehed teavad täpselt, kuidas saada mahetoetuseid ja kuidas mürgitada nii, et saak suurem ja uhkem oleks, mida siis topelthinnaga müüa. ma ei ütle, et pole olemas mõnda südametunnistusega põllumeest, kes enam-vähem mahedalt ka toodab, aga sel juhul väga vähe. põhiline on lihtsalt mitte vahele jääda pettusega, muidu võib kõike teha, võid kindel olla, et nii mõtlevad ka enamus põllumehi.
t
To kari/ 3. august 2017 02:15
Need põllumehed kes saavad oma toidu enda maalapi pealt ei mürgita oma toitu üldjuhul.
l
Lugu elust enesest/ 2. august 2017 07:45
Ämmaemandad, perearstid, jne soovitavad rinnapiima suurendamiseks emal piima juua ja kui ema kurdab, et laps rahutult magab, õhtuti juba veidi suuremale lapsele enne magama minekut piima meega anda ja aastaid hiljem selgub, et lapsel puudub laktoosi lõhustav ensüüm, ei arstid ega ema osanud selle peale enne tulla, kui ema tegi arstile ettepaneku laktoositalumatuse testiks. Jääb mulje, et õigete otsuste tegemine ei olegi kasulik, sest muidu jäävad mõned arstid tööta
j
Ja/ 2. august 2017 09:26
enne, kui ensüümi puudumine avastati läks piim peale küll.
s
2. august 2017 10:42
Soovitati rinnapiima suurendamiseks emal piima juua?! Nõuka aeg?
h
heh/ 2. august 2017 12:29
rinnapiimavarude suurendamiseks tuleb piimanääret stimuleerida, mitte kergema vastupanu teed minna ja pudel suhu toppida. siis ei kao ka piim, pole jutt ega asi, et oi mul piima polnud.
k
2. august 2017 18:19
t
To heh/ 3. august 2017 02:16
Huvitav kui sul mõistust stimuleerida kas siis tuleks asjalikum jutt ka välja? Loe ja naera
t
toit/ 2. august 2017 07:25
kui lapsele ei anta isegi piima on ikka emme puht hull
t
Toit/ 3. august 2017 02:16
Piim on vasikate jaoks mitte sinu jaoks.
s
Sarapuuokste kahin Harju m@el .../ 2. august 2017 07:13
Vegaanlust ei tohi ajada segamini vagiinlusega. Viimase n@ol on tegemist vaginaalmagneediliste parauuringutega.
k
kohalviibija/ 2. august 2017 00:24
10. kuune laps! See peaks ju saama rinnapiima või pakutavat beebitoitu. Mis siia puutub veganlus?
Kas last oli ka vaktsineeritud?
s
2. august 2017 01:18
Sina oled vaktsineeritud?
t
tundub et ei ole/ 2. august 2017 08:59
Muidu sellist rumalat juttu ei ajaks ; )
l
loogik/ 2. august 2017 01:19
Rinnapiimaga laps saab seda, mida emal on anda, kui emal ei ole, ei ole ka lapsel
R
?/ 2. august 2017 01:23
Rinnapiima koostis sõltub ka ema toitumisest, nii et veganlus võib asjasse otseselt puutuda. 10-kuune laps ei pruugi enam üldse rinnapiima saada ja beebitoitu on võimalik ka ise valmistada.
k
2. august 2017 09:10
kle. poole aastane hakkab juba inimese toitu saama. mis beebitoit, mis rinnapiim??? soe oled peast vä
p
pisut teemast mööda aga lähtub kohalviibija kommentaarist/ 2. august 2017 18:24
Huvitav et need vaktsineerimisevastased ju ise kõik on vaktsineeritud, sest nende emmedel, issidel ju valiku võimalusi ju ei olnud, kõik sai rivistatud ja sai oma laksu kätte. Kas tõesti te kõik nüüd olete santid, autistid jne. Aga sel juhul oma tegude eest mitte eriti vastutavad.
k
Kristel/ 1. august 2017 23:43
Kurat kanditeeriks või prokuröriks (haridus olemas ja sissetulek kordi suurem), et selliseid juhtumid kohtuni jõuaks.
t
Tuti-tuti/ 2. august 2017 05:58
Kas emakeel oli valikaine?
h
Hambutu/ 2. august 2017 06:53
Enne kommentaari avaldamist võiks haritud inimene ka parandada kirjavead.
a
Ahah/ 2. august 2017 11:01
Kurat oleks valmis prokuröriks kandideerima?
t
To Kristel/ 3. august 2017 02:18
Väga tore, et sellised just ei "kanditeeri" kui isegi kirjutada ei oska siis...
k
Kümnekuune / 1. august 2017 23:13
Veganlusega siin küll midagi otseselt pistmist ei ole. Vaevelt, et selline asi nüüd nii juhtus, natukene peab võimendama ka!

n
nõiaj aht alaku/ 1. august 2017 22:59
"et pere­arsti toitumisnõuandeid ta oma beebi toitmisel ei järginud." - perearsti nõuannete jägimine on totaalneid iootsus. Medit siins ureb üsna valuliselt ja konvulsioonides. Kuid kindlalt!
TuuliJ õesaar on järjekordselt bussis loksudes peapõrutuse saanud ja oksen dab
o
oik/ 1. august 2017 22:35
D vitamiini saab päikesest mitte loomsetest toiduainetest.
B12 vitamiini saab edukalt ka seentest ja taimedest.
See on umbes sama jabur jutt süüdistada ema usuhulluses kuna laps mängis tikkudega ja korteris puudus suitsuandur.
e
Et siis/ 1. august 2017 23:01
lood on nõnda, et põhjamaalased, sh eestlased kannatavad kroonilise D vitamiini vaeguse käes. Päikest lihtsalt ei ole piisavalt.
B12 vitamiini olemasolust üksi ei piisa. Organism peab seda suutma toidust omadada. Igast toiduainest ei suuda.
On aineid, mida organism saab kätte ainult lihast.
s
Sander/ 2. august 2017 03:13
t
To Et siis/ 3. august 2017 02:19
Lihasse lisatakse ka vitamiine juurde ja piima. Mis vahet siis on kas inimene sööb igast hormoonide ja vitamiinidega täis liha või võtab vajaliku vitamiini purgist, loomadele kahju tegemata,
k
Kits/ 1. august 2017 23:04
Loll jutt suhu tagasi karnivoor on hea olla!
i
Iks/ 2. august 2017 00:12
Kahjuks on meil siin Eestis päikest vaid suvekuudel ja see eeldsks, et viibime õues 24/7 ja paljalt/alasti. Paar tundi päevas ja riietega ei taga isegi mitte kõige päikesepaistelisemal ajal piisavalt D vitamiini. Seetõttu peavad väikelapased seda juurde saama, et vältida võimalikke terviseprobleeme.
t
To iks/ 3. august 2017 02:21
Tegelikult sa eksid, suvel saab D-vitamiini päevase koguse kätte 10 minutist päikese käes olemisest, seda juhul kui ei ole riietega ja päikesekreemiga kaetud.
k
Kriitik/ 2. august 2017 00:14
Kahjuks sinusuguste "teadmiste" tõttu lapsed vitamiinipuuduses vaevlevadki.
Eestlastel soovitatakse D vitamiini toidulisandina võtta aastaringselt. Seda puhtalt seetõttu, et isegi suvine vähene päike ei anna põhjamaisele rahvale piisavalt D vitamiini.
E12 peavad toidulisandina lisaks sööma taimetoitlased, sest see on vitamiin, mida enamasti saadakse just loomsetest toitudest: maks, liha, muna, piim jne.
Kui täiskasvanu toitub ebatervislikult, siis vähemalt oma lapsest võiks ta rohkem hoolida.
Ja palun söö vähem seeni ning uuri enne asjade õigsust kui siin oma valetarkust tuled teistele õpetama.
t
To Kriitik/ 3. august 2017 02:22
Oled endale veganluse vead selgeks teinud aga lihadieedi miinustega polegi kursis. Jära vähem pekitükki ja avarda oma maailmavaadet natukene :)
t
toitumishäire/ 3. august 2017 08:46
Enamasti need närbsööjad on oma dieedi tõttu igiahtrad ega saagi lapsi. Loodus lihtsalt ei ole nii julm, et laseks "keset näljahäda" paljunemisprotsessil jätkuda. Kuigi erandeid juhtub ikka.
o
2. august 2017 09:12
oikil pole last. seega ajabki jaburat juttu. d vitamiini antakse lapsele alates sünnist. ostadki apteegist ja annad. et ta seda saaks. aga too mamma ei andnud ju.
n
2. august 2017 09:49
Nöukaajal anti beebidele kalamaksaöli.
r
Rasva/ 2. august 2017 10:12
kaudu imendub ju D vitamiin.Kui inimene ei söö rasvast toitu,siis D vitamiin ei imendu.Õpi,vegan.Seeni nii väikestele lastele ei antagi ja ega sul aasta ringi seeni korjata pole ja taimedes pole eriti B vitamiini .B vitamiin on ikka loomsetes toiduainetes.Enne õppige,siis hakake veganiks.
t
To Rasva/ 3. august 2017 02:23
B vitamiini on ka taimsetest toiduainetes. Seen oli vaid üks näide, või tahtsid tervet nimekirja toiduaineid? Uuri ja õpi ise enne kui targutama tuled.
r
Raido/ 1. august 2017 22:25
Eesti kohus on ikka ülihea ja leebe hullude vastu. Itaalias jäi selline "ema" oma kahest lapsest ilma ja lisaks pandi veel 4 aastaks vangi. Lugu ise oli selline, et naine pöördus Venetos veterinaari poole oma hinge vaakuva kassiga.Selgus,et hull eit oli toitnud kassi taimetoidubüreedega. Kassi paraku päästa ei õnnestunud.Igaks juhuks otsustasid loomakaitse ametnikud naise kodu üle vaadata. Sealt leiti 2 last ja veel üks kass- samuti kohutavas seisus. Lapsed õnnestus päästa. Naine jäi vanemlikest õigustest ilma ja veedab hetkel aega Itaalia vanglas.
h
Huvitav/ 2. august 2017 09:08
Kas büree on mingi uudne Itaalia pastaroog?
E
.../ 2. august 2017 11:04
Eriti peened inimesed ilmselt söövad büreed, teistele kõlbab püree ka.
h
Haha/ 3. august 2017 02:24
Siin enamus veganite vastased kirjutavad selliste kirjavigadega....Huvitav kas see tuleneb sellest, et liha ei anna neile piisavalt toitaineid mis vaja
k
komanussija/ 3. august 2017 08:39
Ja kus on su enda komad ja küsimärgid?
m
Marju/ 1. august 2017 22:14
Hea meel,et laps abi sai. Aga miks ema psühhoneuroloogia haiglasse ei pandud???
e
eestlane/ 1. august 2017 22:30
Leidub ikka lolle heina- ja silosööjaid! Loomad!
e
ehh/ 1. august 2017 23:08
...sest tänapäeval peab vist ise nõus olema??
t
To Marju/ 3. august 2017 02:25
T
"Stupid" To To Marju/ 3. august 2017 14:04
To To Marju veits poolearuline?
h
1. august 2017 22:06
v
;(/ 1. august 2017 22:03
veganiid soovivad tõsta?
Loe uuesti
o
OinasDaboinas/ 1. august 2017 23:05
r
raudmees/ 1. august 2017 22:00
Sellise jamaga olen oma peres ise kokku puutunud Õnneks tütar pärast pikki arutelusid võttis aru pähe ja hakkas peret ka lihaga toitma Õhtuleht on üks nendest kus taimetoitlust propageeritakse Esialgu on neid veganeid vähe aga varsti on juba tavanähtus et kondibuketid tänaval prügikasti juures oksendavad Meie herneprintsess aga on vaiki see olevat oi kui tore
v
vabandust/ 2. august 2017 01:06
Kas te põhimõtteliselt põlgate kirjavahemärke või on tegemist mingi emakeeletunnist saadud traumaga?
v
2. august 2017 01:22
vahet pole, jutt on õige
s
Sakunne to vabandust/ 3. august 2017 05:51
... sa katsu sisust aru saada, loe kolm korda, kui ei aita - loe veel ... ja veel, kui ikka ei aita pane arvuut kinni ja mine kapsaid rohima
t
To raudmees/ 3. august 2017 02:26
Vahel loed kommentaari ja mõtled, et sellele inimesele pole isegi mõtet seletada, sest aellest kasu ei ole. Ongi parem kui sedaviisi mõtlete, looduslik valik
a
Allan/ 1. august 2017 21:53
Ilmekas näide, kuidas ei saada kuidagi aru kesasi on vegan. Rumalatest omnitest pealkirju juba ei tee. Vegan ei ole see, kes loeb internetist midagi ja siis ei veendu selles ise ja teiste abil põhjalikult. Kui faktid on õiged, on karistus kindlasti õiglane. Veganluse mahategemisena see kuidagi ei sobi ja ei muuda kokkuvõttes ka mitte midagi. Lihakõne saab hetkeks tuld juurde aga ega džinni (saab ka ilma vägivallata) pudelisse tagasi ei topi. Ammugi mitte sellise põrutava looga.

V
!!/ 1. august 2017 21:51
Veganlus on nagu Jehoova tunnistaja, mõlemad tuleks ära keelata ja selle eest karistada.
h
Huum/ 2. august 2017 01:42
Näiteks Venemaal keelati Jehoova tunnistajad üldse ära. Veganeid nüüd vaevalt õnnestub keelata heina söömast. Aga karistada võiks neid jah, kui nad kellelegi oma sõgedusega häda põhjustavad.
Head isu veganid!
https://www.upload.ee/image/6957953/muru.jpg
I
!/ 1. august 2017 21:39
Ilmekas näide, mida veendunud, kuid kahjuks vaakumajudega veganeid võivad korda saata. Nule piiab selles, et "keegi internetis ütles või kirjutas"!
Eile võis lugeda, et kuidas veganid, kelle arvukus on kusagil null koma protsenti soovivad 2022.a. tõsta veganite arvukust lausa 5% peale.
m
meid / 1. august 2017 21:41
on s.e.i.t.s.e. m.i.l.j.a.r.d.i.t. ja tuleb juurde.
kui kuskilt otsast ära läheb, on ainult positiivne
J
!!!/ 1. august 2017 22:16
Juurde ei tule mitte MEID vaid pigem lõunamaa söödikuid. Kes ei õpi, ei tööta, kuid tahavad samasugust elustandardit kui on Euroopaski. Kus aiväärt habemikud aksakallid vorbivad lapsi juurde põhimõttel et "Annab Allah elu, küll ta annab siis ks toidu." Peaasi on ikka vaid usukombeid täita ning iga päe hardalt palvetada.
M
./ 1. august 2017 22:02
m
Mida kas tõesti president???/ 1. august 2017 22:05
l
Liisu/ 1. august 2017 23:01
Pretsedent ikka, mitte president .Oh jah,kes ei oska kirjutada,kes lugeda.
h
hmm/ 1. august 2017 21:33
lammas. aga noh, hariduse puudumisel sellised tulevadki.
t
To hmm/ 3. august 2017 02:28
Pigem just haritud inimesed teevad teadlikumaid toitumisvalikuid, ehk mitte see naine kelles artiklis jutt on, aga paljud veganid