Mitmed reisilennukid pidid maanduma Austraalia suurlinna Melbourne'i lennuväljale marutuulega, mille puhangud ulatusid kuni 100km/h.

Vastavasisulise video avaldas 1. augustil portaal Yahoo.

Videos on näha kuidas tugev tuul kõigutas maanduda üritanud lennufirmade Singapore Airlines, Qantas (Austraalia), Cathay Pacific ja China Airlines (Hiina Rahvavabariik) reisilennukeid.

Kõigil õnnestus stiihiat trotsides õnnelikult maanduda. Siiski tuli ebasoodsate ilmastikuolude tõttu mitmete reiside saabumine ja lahkumine edasi lükata.

Marutuul tegi Melbourne'is muudki pahandust: rebis juurtega puid välja ja kahjustas mitmeid hooneid. Austraalia meedia lisab, et ligi 800 majapidamist jäi vooluta.

Pikem video

Jaga artiklit

6 kommentaari

H
h  /   21:37, 2. aug 2017
10 000 000 mm tunnis kõlaks veel uhkemini.puhub ikka täiega vastu.mul ühel tuttaval puhus aju ka siledaks ja kui autoga august läbi sõitsime siis kolises.kusjuures autio ei kolisenud üldse.ma täpselt ei tea mis ametit ta peab aga mingil tähtsal kohal istub ja panustab laiapõhjaliselt läbipaistvuse kaasamise edenduse taristu heidutusse.
H
Huvitav?  /   09:11, 2. aug 2017
Mis siin huvitavat? Tänapäeval juhib maandumist kompuuter koos autopiloodiga. Kapteni ülesandeks on jälgida, et kõik oleks ok.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis