Lugejakiri

Lugejakiri | Hoiame sündimata elu

Merike Kleemann, teoloogia õppur, ortodoks, 1. august 2017, 18:22

7 KOMMENTAARI

h
Hm/ 3. august 2017, 01:40
Artikli kirjutaja seisukoht ei mõtle tulevikule. Maarjamaal võib ju jätkuda toitu ja ruumi, kuid maailmas mitte. Inimkond sigineb niigi tohutul kiirusel, miks soovib artikli autor maailma lapsi kes suure tõenäosusega elavad teadmisega, et nad on hüljatud ja mitte tahetud. Selliseid ideaalstsenaariume nagu artikli autor kirjutab, ala sünnib terve, tore laps kes leiab endale kohe armastava kasupere kes on alati imikut soovinud. Palju tõenäolisem reaalsus on aga see, et laps elab kuni täisealisekss aamiseni lastekodus ja kes tihti ei tea midagi oma vanematest, nad võivad olla teises riigis, vangis jne. Lapsel pole vanemaid ega kasuvanemaid, lihtsalt üksi. Kas sellist tulevikku soovib artikli autor 40 000 lapsele?
l
lugeja/ 2. august 2017, 13:56
Õnnetuid inimesi pole siia maailma vaja. Ka siis mitte, kui nad eestlasena sünnivad. Sündima peaksid vaid need lapsed, kes on oodatud, aga mitte seda riigi poolt ori-maksumaksjateks või rahvusliku iibe suurendajateks.
a
Anne/ 2. august 2017, 12:17
Nii nagu peavad vahtralehega roolijoodikud osalema grupikoolitusel, et lube tagasi saada, peaks ka aborti teha soovivad naised läbima mingit sorti sotsiaalse programmi kus tutvustatakse erinevaid väljavaateid lapse allesjätmiseks. Vabadus aborti teha jääb, lihtsalt siis ei tehta seda uisapäisa. Kui suudaks sedasi panna ümber mõtlema kas või 1% naistest, teeks see aastas 400 päästetud elu. Minule 20 aastat tagasi polnud keegi toeks ja oma esimesele sündimata lapsele tegin aborti, siiani kahetsen.
t
To Anne/ 3. august 2017, 01:44
Enamikul aborti tegevatest naistest on ülevaade olemas. Väga üksikud naised võtaksid selle otsuse uisapäisa vastu, ja seda mitte loote pärast vaid seepärast, et see protseduur võib ka naisele endale riskantne olla.
m
Mart/ 2. august 2017, 08:29
Kui elu on püha, siis miks me seda nii järjekindlalt hävitame? Loomad, linnud, putukad, taimed – kas nende elu ei ole püha? Üks keskmine eestlane paiskab aastas õhku 13 000 tonni süsinikdioksiidi, põletab 1000 liitrit naftat ning 2500 kg naftaühikuga võrdset muud fossiilenergiat (põlevkivi, maagaas, kivisüsi). Lisaks kemikaalid – väetised ja pestitsiidid. Ning looduse reostamine erineva mittelaguneva või keemilise prügiga. Ja kõik need tapetud loomad-linnud-kalad, kes eestlaste poolt tarbimata toiduna prügikasti visatakse.
m
Mnjah/ 3. august 2017, 01:42
Tundub, et autori jaoks on inimene planeedi võimsam olend kes võib siis loodust ja teisi loomi hävitada, kahjuks peab aga tõdema, et ilma looduseta ja loomadeta ei saaks me siin planeedil eriti kaua sigineda, sest looduses on oluline tasakaal.
j
jh/ 2. august 2017, 07:48
Abort on koletu mõrv, aga babyharvesting on tulevik!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee