Eesti uudised

Tallinna vanemad trammid läbivad põhjaliku noorenduskuuri ning peaksid kestma veel 15 aastat 

Toimetas Keit Paju, 1. august 2017 16:49
Foto: Tallinna linnavalitsus
Täna esitleti ajakirjanikele esimest renoveeritud trammi KT-6, proovisõidu tegi kaasa ka tegevlinnapea Taavi Aas.

Tegevlinnapea ja Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogu esimehe Taavi Aasa sõnul jätkab Tallinn elektritranspordi jõulist arendamist.

Tšehhis renoveeritud madala keskosaga trammid Tatra KT-6 lastakse liinile pärast testsõitude läbimist. Praeguseks on Tallinna tagasi jõudnud esimesed kolm trammikoosseisu. TLT tellimusel renoveerivad 14 trammi Tatra KT-6 ja KT-4 hanke võitnud ühispakkujad Cegelec ja Ekova Electric.

Uuendatakse korpus, elektrisüsteem, mootorid ja kandevankrid, sõitjateruum, juhtimissüsteem ja juhikabiin saavad moodsa lahenduse. Renoveeritud trammide planeeritud kasutusaeg on 15 aastat.

"Kõik mis seotud ühistranspordiga, on üks olulisemaid investeerimisvaldkondi tänavuses linnaeelarves," ütles Aas. "Trammiliinide rekonstrueerimine ja lennujaamani pikendamine, veeremi renoveerimine, uute busside soetamine. Seega võib seda aastat kindlasti nimetada ka ühistranspordi aastaks."

Septembriks lõpevad renoveerimistööd Kopli suunalisel trammiteel ning nr 4 trammid hakkavad sõitma lennujaamani. Kopli trammitee kaasajastamisse paigutatakse 18 miljonit eurot ning trammi lennujaamani viimiseks kulub 11,5 miljonit eurot. Kadrioru suunda hakkavad teenindama kuus KT-4 baasil ehitatud retrotrammi ning vanad trammid läbivad põhjaliku noorenduskuuri. Trammide uuendamiseks kulub 12 miljonit ja retrotrammide hankeks 3,5 miljonit eurot.

2016. aastal läbisid Tallinna Linnatranspordi AS-i ühissõidukid 28,6 miljonit liinikilomeetrit, iga päev tehti ühissõidukitega umbkaudu 370-390 tuhat sõitu, mis teeb aastaseks sõitude arvuks ca 138 miljonit.

Samal teemal

27.02.2018
FOTOD | Eesti kuulsaima diplomaadi nimega retrotramm Ernst saadeti liinile