4
fotot
Jevgeni Krištafovitš (Alexandra Malysheva)

Õhtulehe menukas veebisaates"Tere, teile on Telegram!" külas käinud jurist ja poliitikategelane Jevgeni Krištafovitš on alustanud tööd noorte juutuuberite harimise teemal. Tulipunktis on teemad, kuidas suhelda õiguskaitseorganitega. 

Näiteks, kui politsei seisab teie ukse taga, siis kas peate ta ilmtingimata ka sisse laskma? Jevgeni Krištafovitš selgitab.

Ei pea! Ilma kohtumääruseta, mis võimaldab teie kodu läbiotsimist, politsei ei või omavoliliselt valdustesse siseneda. Korrakaitseseadus annab politseile õiguse siseneda valdustesse, seal juures teie eluruumi ilma teie loata või kohtumääruseta üksnes kõrgendatud ohu esinemisel.

Kõrgendatud oht on oht isiku elule, kehalisele puutumatusele, füüsilisele vabadusele, suure väärtusega varalisele hüvele, suure keskkonnakahju tekkimise oht või riigivastase või üldohtliku kuriteo toimepanemise oht. Kui seda ei ole, siis peab politseinik kohtunikult saama loa enne, kui ta tuleb uksi murdma.

Juhul, kui te leiate, et teie õigusi rikutakse või on rikutud võtke koheselt ühendust politsei sisekontrolliga või prokuratuuriga. Kontaktandmed leiate internetis aadressil politsei.ee või prokuratuur.ee Vahetu ohu korral helistage numbril 112. 

Jaga artiklit

25 kommentaari

K
Keijo  /   06:28, 2. aug 2017
Kuidas Õhtuleht avaldab arikli mille sisu ei ole 100% tõene ja saadab kodanikele vale signaali. Korrakairaeseaduses on ka muid aluseid valdusesse sisenemiseks kui selleks on kõrgendatud oht. Tõesti jh läbiotsimiseks on politseil vaja määrust aga läbiotsimisi üldjuhul ei teostata. Lihtsalt valdisease sisenemiseks piisab ka juhtudel nt kui öörahu rikkumine ei lõpe. Või nt kui on alust arvata et valduses viibib isik kellelt võib seaduse alusel võtta vabaduse. V näiteks joobes alaealine. Nende puhul pole ju kõrgendatud ohtu. Õiguse minut võiks natukene ennem asjadega end kurssi viia kui tuleb siia õpetama ja levitama üldse kriminaaluurimise mõisteid.
J
ja  /   19:00, 1. aug 2017
kindlasti 112

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis